IGTV Yayını, Instagram Uygulamasında Faaliyete Geçti!

0
437

Birçok sosyal medya kullanıcısının fotoğraf paylaşımı yaptığı uygulama olan Instagram‘da yenilikler devam ediyor. Öncesinde Snapchat uygulamasında yer alan Story özelliğini kendi alanına çeken Instagram‘da videolar üzerine bir yenilik getirildi. Yeni gelen güncellemeyle birlikte artık Instagram uygulamasında IGTV yayını ile uzun süreli videolar paylaşılabilecek.

IGTV ile Uzun Süreli Videolar Paylaşılabilecek

Yaklaşık 1.5 milyar kullanıcısı olan Instagram uygulamasının yeni güncellemesiyle birlikte IGTV yayını faaliyete geçti. Birçok kullanıcının hikayelerinde kısa süreli videolar paylaştığı uygulama üzerinde normal paylaşımda 1 dakikalık video paylaşımı yapılabiliyordu. Bu süreye çağ atlatan Instagram uygulaması, yeni yaptığı değişiklikle birlikte bu süreyi 60 dakikaya kadar çıkarttı.

  Snapdragon 800/801 İşlemcili Telefonlar Neden Resmi Olarak Android 7.0 Almayacak?

Önceki sürümlerinde en fazla 1 dakikalık video paylaşımı sunan Instagram uygulaması, yeni sunduğu özellikle IGTV yayınını hayata getirdi. Bu yayın ile birlikte artık Instagram kullanıcıları, 60 dakikaya kadar sürebilen videoların paylaşımını yapabilecek. Uygulamanın Story özelliği gibi kullanılabilen yeni özellikte takip edilenlerin paylaştıkları tıpkı Story özelliğinde geçiş yapılarak yeni yayın üzerinde izlenebilecek.

21 Haziran 2018 tarihi itibarıyla hayata geçirilen yeni özellik hiç vakit kaybedilmeden iOS ve Android platformlarında kullanıma sunuldu. Artık kullanıcılar, 1 dakika paylaşım kısıtlığından kurtularak 60 dakikaya kadar sürebilen videolarını paylaşabilecek ve takipçilerine lanse edebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here