Son dönemlerde Sosyal Medya platformları birer birer Canlı Yayın özelliklerini kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu halkaya şimdide Instagram katılmaya hazırlanıyor. Canlı yayın özelliği için çalışmalar başlatıldığını duyurdu. Instagram’ın Ceo‘su özellik hakkında detaylar vermezken, bu yıl sonu Instagram’a Canlı yayın özelliğinin geleceğini düşünüyoruz.

Kasım ayı başlarında  sosyal mecra alışveriş etiketlerini kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Yeni özellikler eklemeye devam eden Instagram, Canlı yayın özelliğinin de kısa sürede geleceğinin sinyallerini şimdiden verdi.

  Instagram Canlı Yayın Özelliği

The Financial Times’a konuşan Instagram Ceo’su Kevin Systrom Instagram için heyecan verici bir özellik olduğunu söyledi. Sevdiğim birisiyle ilişkimi güçlendirmeye çalışıyorsam, canlı video yayını yapmam bunu gerçekleştirmek için mükemmel olurdu. diye konuşan Kevin Systrom, özelliğin çıkış tarihi ve detayları hakkında ise bilgi paylaşmadı.

  Ücretli Olan Fotoğraf Uygulaması Android'lere Ücretsiz!

Aslında Instagram‘ın Canlı Yayın özelliğinin geçtiğimi haftalarda internete sızan bir kaç görsel ile haberdar olmuştuk. Instagram’ın Ceo’su Systrom yaptığı açıklama ile Canlı yayın özelliğini doğrulamış oldu.

  Instagram Canlı Yayın Ekran Görüntüleri

Instagram için Canlı yayın özelliği yakında gelecek. Aşağıda ki ekran görüntülerinde Canlı Yayın özelliğinin nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.

insta
Intagram uygulamasında ”Go ınsta” butununa basarak canlı yayına başlanıyor.
instagram
Canlı yayın yapan kullanıcıların, kırmızı daire içinde görülecek ve live (canlı,) ikonu ile canlı yayında olan kullanıcıları gösterecek.

Geçtiğimiz haftalarda Rusya da bir kullanıcı Instagram uygulamasına ait Canlı yayın görüntülerini İnternet’te paylaşmıştı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here