Uzun süredir gündemde olan özellik, sonunda Instagram kullanıcıları içinde aktif oldu. Twitter’daki Persicope ve Facebook Live’den sonra Instagram’a da canlı video yayını özelliği geldi. Geçtiğimiz hafta gündeme gelen Instagram, Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu! haberinde ile gündeme gelmişti. Snapchat özelliği olarak bilinen ve zamanla popüler sosyal medya uygulamalarında kullanmaya başladığı kaybolan mesaj ve fotoğraf özelliğini’de Instagram kullanıcılarına sunmuş oldu.

  Instagram Live (canlı yayın) Özelliği

Instagram canlı yayın ekranı doğrudan Persicope‘dan kopyalanmış gibi. İzleyici yorumları ve kalp gönderme bölümleri neredeyse Persicope’dan klonlanmış. İsterseniz canlı yayın yapan arkadaşlarınızdan anında bildirim alabilirsiniz. Canlı yayında olan arkadaşlarınızı hikayeler bölümünden takip edebilirsiniz. Canlı yayında olan kişilerin üzerinde bir canlı yayın ikonu görünür. Bu özelliği Instagram tüm kullanıcılara aynı anda maalesef açmadı. Uygulama, kullanıcıların hizmetine parti parti sunulacak.

  LG V50s ThinQ Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

  Instagram Kaybolan Fotoğraf Özelliği

Persicope’dan kopyaladığı canlı yayın özelliğinin yanı sıra, Snapchat ile ilk kez tanıştığımız kaybolan Fotoğraflar özelliğini’de kullanıcılarına sundu. Kullanıcılar özel mesajlaşmaları esnasında birbirlerine kaybolan fotoğraf gönderebiliyor. Belli bir süre sonra kaybolan fotoğrafları Instagram kullanıcıları bir birlerine yollaya bilecek. Tabi bu özellik’de tüm kullanıcılara aynı anda aktif olmayacak. Instagram kullanıcıları bu özelliklere kısa sürede kavuşacak.live-videos

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here