”Instant Apps Güncelleniyor” Nedir?

10
23965
Instant Apps Güncelleniyor Nedir?

Son zamanlarda kullanıcıların sıkça karşılaştığı ”instant apps güncelleniyor” nedir ve ne işimize yarıyor? İsminden Instagram için ek bir uygulama olduğunu düşünebilirsiniz ama Instagram ile hiç bir alakası bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl Google‘ın geliştirici konferansı I/O etkinliği kapsamında tanıttığı yeniliklerden bir tanesi. Kullanıcıların Google Play‘de uygulamaları indirmeden kullanmayı vaade’den bir teknoloji.

Android Instant Apps Nedir?

Android telefonlarımızda ara ara ”Instant Apps” Güncelleniyor.. bildirimi görüyoruz. Google geliştirdiği yeni yazılım ile Android telefonların performansını artırmayı düşünüyor. Android 4.1 sürümü ve üzeri sürümlerde kullanılabilen bu teknoloji daha hızlı sayfa, İnternet deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bir virüs gibi düşünmenize gerek yok. Google’ın geliştirdiği yeni bir yazılım olduğunu söyleyebiliriz.

  Google Android'deki Güvenlik Açıklarını Kapattı!

Android, instant Apps ne işe yarıyor. Uygulamanın çalışma prensibine baktığımızda; Uygulama geliştiricisine çok iş düşüyor burada. Uygulama geliştiricileri hazırladıkları uygulamaları Instant Apps için uyumlu hale getirmesi gerekiyor. Uygulama Instant Apps için uyumlu olduktan sonra örneğin arama sonuçlarında Facebook linkine tıkladığınızda Facebook uygulaması telefonunuzda yüklü olmasa bile tıkladığınız link Facebook üzerinde açılacak ve uygulamayı yüklemenize gerek kalmadan erişim sağlayacaksınız. Bir alış veriş sitesi linkine tıkladığınızda yine o sitenin uygulaması sizde yüklü olmasa bile Instant Apps sayesinde alış veriş sitesinin uygulaması üzerinden alabileceksiniz.

Yakın zamanda daha gelişmiş bir versiyonu karşımıza çıkacaktır. Hızlandırılmış mobil sayfalar gibi hızlandırılmış uygulamalarında Android telefonları daha hızlı yapacağı düşünülüyor.

10 YORUMLAR

  1. Bu uygulama mı yoksa google play 12.4 veya öncesi versiyondan mı bilmem Cihaz yöneticileri, Cihazımı bul telefonu her kapatıp açtığımda aktif oluyor. Ne yaptım ne denedimse de kurtulamadım. Çaresi var mı acaba…!?

  2. G3 tlf sanırım Play Store 12.4 veya öncesi sürümden sonra cihaz yöneticileri kısmında cihazı bul seçeneği telefonu her kapatıp açtığımda aktif oluyor. Çözümü olan var mı?
    Tlf ame idi V30o yükledikten sonra global oldu. Bu güne kadar kullandığım hiçbir versiyonda saat dilimi kısmında İstanbul seçeneği yoktu. Benim cihazda mı sorun? Tr cihaz veya versiyonda var mı?
    Teşekkürler, kolay gelsin.

  3. xiaomi mi 5 s de sık sık geliyor bir sorun teşkil etmedi aksine cok iyi oluyor benim cihazıma sistem olarak xiaomiler için güzel güncelleme sorun yok

  4. Sacma sapan google in beceriksiz gelistiricilerin cikardigi bir yazilim tamamiyla gereksiz. Samsung galaxy j2 kendi kendine yuklendi 100 kere kaldir 100 kere otomatik iniyor uygulama indikten sonra telefon yavasliyor ve cektiginiz fotograflar baska bir album olusturuyor albumunun adi kamera iken camera oluyor.

    • Bu uygulama mı yoksa google play 12.4 veya öncesi versiyondan mı bilmem Cihaz yöneticileri, Cihazımı bul telefonu her kapatıp açtığımda aktif oluyor. Ne yaptım ne denedimse de kurtulamadım. Çaresi var mı acaba…!?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here