Kilit Ekranında Kar & Yağmur Animasyonu, Efekti Nasıl Ayarlanır?

14
10964

LG Akıllı telefonlarda bulunan Hava Durumu Animasyonları sayesinde kilit ekranında havanın durumuna göre kar yağışı veya yağmur efektini gösterebilirsiniz. Uygulama mevcut konumunuzu kullanarak hava durumu yağmurlu veya karlıyken kilit ekranında animasyon olarak gösterir. Mevsimlerden kış aylarını yaşadığımız şu günlerde bulunduğunuz şehirde kar yağışı başladığında veya başlamadan önce telefonunuzda hava durumunu anlık olarak görebilir ve ekranda kar yağışını gösterebilirsiniz.

  Kilit Ekranında Hava Durumu Animasyonu Nasıl Ayarlanır?

Ayarlara geçmeden önce bilmeniz gereken bir kaç husus bulunuyor. Hava durumu animasyonu İnternet, Senkronizasyon ve GPRS gibi özellikleri kullanarak size doğru bilgileri vermeye çalışır. Bu üç özellik aynı anda çalıştığında şarjınıza etki edeceğini unutmayın. Günlük kullanımınıza tahminen %5 – %10 gibi bir batarya harcayacaktır.

  WhatsApp İki Adımda Doğrulama Ayarları Nasıl Yapılır?

  Hava Durumu Animasyonunu Aktif Etmek!

Telefonunuzun Ayarlar/ Genel/ Ekran /Kilit Ekranı/ Hava Animasyonları seçeneğinin yanında bulunan küçük kutucuğu işaretlemek. Küçük kutucuğu işaretlediğiniz de karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu uyarıyı kabul edip devam edin.

  Bu ekranı kabul ederek geçtik’den sonra uygulama bizden ”Hava Durumu Hizmetleri” sizden uygulamanın konumunuzu kullanmak için izin isteyecektir.

Uygulamaya izin verdik’den sonra konumuzu açmanız yeterli olacaktır. Konumunuz sürekli açık kalması gerekmektedir. Hava durumu bilgilerini bulunduğunuz konuma göre veri merkezine iletir. Veri merkezi ile iletişim kurmak için telefonunuzun İnternet bağlantısı olması gerekmektedir. Ayrıca telefonunuzda  senkronizasyon açık olmak zorundadır.

  Hava Durumu Animasyonlarını Destekleyen Modeller

 • LG V20
 • LG V10
 • LG G5
 • LG G4
 • LG G3
 • LG G2

14 YORUMLAR

  • Bu animasyonu aktif edebilmek için Ayarlar-Ekran-Kilit ekranı adımlarını takip edin. Bu bölümde Hava Animasyonu seçeneğini aktif edin

   • Hava animasyonu yok dediğiniz bölümde. Lg v10… İlk aldığım da vardı ama güncellemeler geldikçe silindi. Tekrar nasıl alabilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here