“Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor” Çözümü

Telefonda kulaklık işareti gitmiyor ve kulaklık takılı olmadığı halde takılı gibi görünüyor. Telefon konuşmasında ses gelmiyor ve hoparlörden ses geliyorsa yapmanız gerekenleri detaylı olarak anlattık.

48
164963

Hepimizin akıllı telefonlarında bir müzik kategorisi vardır. Müzik dinlemek artık hayatımızın bir parçası haline geldi. “En verimli müziği nasıl dinleyebilirim?” diyenler en iyi kulaklığı alıp bu verimi almak istiyor. Kimi kulak üstü kulaklık, kimisi de kulak içi kulaklık kullanarak bu performansı yakalamak istiyor. Kulaklığı telefonumuza taktığımızda üstte bildirim çubuğunda kulaklık işareti belirir ve kulaklığın aktif olduğu anlamına gelir. Bazı durumlarda kulaklık takılı olmadığı halde takılı gösteriyor. Bu sorun yüzünden telefonla hoparlörden konuşmak zorunda kalırız veya kulaklık takılı bir şekilde konuşmaya devam etmek zorunda kalırız.

Resimlerde de görebileceğiniz gibi ya aux girişli bir cihaza takılmış işaret ya da mikrofonlu kulaklık takılmış işaretleri çıkıyor.

13490711_1056820511070194_6016021885654089365_o13502964_1152955311413773_853763813551074044_o

  “Kulaklık İşareti Gitmiyor” Çözümleri

  SIVI TEMASI

Çoğu telefon IP 68 sertifikasına sahip değil ve bu yüzden sıvı temasında bulunan cihazlarımız aniden kapanabilir ve bir daha açılmayabilir. Bu kulaklık işareti sorunu da sıvı temasından kaynaklı olabiliyor. Kulaklık girişimize kaçan küçük boyuttaki damlacıklar bile bu soruna teşkil ediyor. Bu sorunu çözebilmek için sıvı temasında bulunan cihazınızı hemen pirincin içine gömün. Pirincin nemi çekme özelliği olduğu için sıvıyı cihazın içinden çeker ve böylelikle sorundan kurtulmuş oluruz. Pirincin içinde en az 12 saatlik bir süre bekletmenizi öneririz.

  [ROM][6.0.1][H815] LG G4 CyanogenMod 13 Kurulum Rehberi

  KULAKLIK GİRİŞİNDEKİ KİRLER

Hepimiz cebimizde bir şeyler taşırız. Akıllı telefonlarımızı da kimimiz elimizde tutarız, kimimiz ise cebinde taşır. Cebimizde sadece telefon değil başka eşyalar da taşıyabiliyoruz. Hiç kimse cebinde kir,parçacık veya herhangi küçük bir şey olup olmadığına bakmaz. Bu yüzden telefonlarımızı cebimize atar ve yolumuza devam ederiz. Ancak bu yüzden cebimizdeki küçük mikroplar ve parçacıklar kulaklık girişimize girebilir ve bundan dolayı da “kulaklık işareti” sorunu ortaya çıkabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kulaklık girişinizi yumuşak bir şeyle (kulak çöpü olabilir ama dikkatli olun) temizleyebilirsiniz. Böylelikle kulaklık girişinden kurtulabilirsiniz.

  ANA KART

Cihazımızın çoğu bileşenini üstünde bulunduran ana kart arızalandığı zaman kötü sonuçlar olabilir. Ancak bazı arızalar telefonumuzun hala aktif bir şekilde çalışmasına engel olamaz. Lakin bu küçük arızalar “kulaklık işareti” sorununa neden olabilir. Bu sorunu diğer 2 sorundaki çözümlerle de çözemeyiz. Ana kartın verdiği küçük arızayı servisler ücretsiz bir şekilde onarmakta dır. Telefonunuza hiçbir şey yapmadan servise götürün ve ücretsiz onarımı yapılsın.

NOT=Telefonunuzda bu sorun teşkil ettiği zaman kesinlikle kulaklığa “tak&çıkar” hareketlerini yapmayın. Birden fazla takıp çıkarmak kulaklık girişini tamamen bozabilir

48 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar aynı sorun benim telefonumda meydana geldi. Suya düşürdüm. Fakat aşırı bir su mevcut değildi. Pirinç yöntemi işe yarıyor fakat ben ağzımla kulaklık girişine birkaç defa üfleyince çok şükür problem çözüldü ve kulaklık işareti kayboldu.. Bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler 🙂 🙂

 2. Fön makinasının soğuk üfleme modunda 1-2dakika kulaklık girişime yakın mesafeden tuttum sorun çözüldü. Fön manimasıyla kuruturken bi yandan telefon ekranına bakın simge kaybolduğu an işlemi kesin.

 3. Arkadaşlar telefonum LG G3 stylus. 1 yıl olmadı telefonu alalı az önce aynı hatayı verdi herşeyi denedim düzelmiyor. Çok sağlam üflemek lazım oda 10 sanıye kaybediyor sonra tekrar çıkıyor işaret. En iyisi servise vermek

 4. 3 adet telefonum 3 ude lg 2 tanesi ariza yapti servise goturdum telefonun degerinin 2 kati tamir ucreti istediler bi tanesi lg gflex2 bi sabah uyandim kapanmis halen aclmadi diyeri g2 kulaklik takili olmadigi halde kulaklik isareti var kullanilmiyor ne yapabilirim ikisinin tamirine 1400 lira istiyorlar

 5. lg g4 için bu sorunu yaşıyorum. jakı temizledim olmadı. format attım olmadı. telefonu açtım jakı söküp telefonu açtım hala simge duruyor orda.. stock frimware yükledim yine simge orda duruyor kafayı yiyecem.

  • Su kaçan telefon için yapılması gerekenler, çıkarılabilen parçaların hepsini çıkarmak ve ayrı ayrı (telefon da dahil) pirincin içine gömülü şekilde 24 saat bekletmektir. Pirinç nemi almazsa son çare telefonu servise vermektir.

   • Cihazı kendim açarak zaten garanti dışı bıraktım. Fakat, elektronik ürünlerde garanti bitse dahi piyadasa bulunamayan parçaları bu ürünün servisi uzun yıllar rli de bulundurmalı ve gerekirse parasıyla onarımını yapmalı. Tamir edilmesini falan bi yere bırakalım entegre üzerindeki o iki direncin değerlerini söyleseler bu bile yeter.

 6. Bnmde lg3 kulakligi takiyorum baska aux işareti çıkıyor su temasida olmadi yok selfi çubuğu kulandim daha sonra kulakligi telefon selfi cihazigibi gormeye başladı ne yapacağım yardımcı oLabilirmisiniz

 7. Merhaba, telefonumda kulaklık takılı olmadığı halde takılı görünüyor ve kulaklık takmayınca konuşma yapamıyorum. 1 hafta bu problemi yaşadıktan sonra kendiliğinden düzeldi. Ancak sadece 1 gün sonra tekrar aynı problem oldu. bu konuda bir öneriniz var mı?

 8. Adamim cok saol format attim olmadi telefoncuya verdim masrafi 30 tl dediler cagresizce bekledim taki arastirana kadar senin durumunu okudum denedim 12 saat deilde 20 dkka az sureyle kulaklik simgesi gitti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here