LG 2019 Premium TV’lerini Tanıttı

0
234

LG Electronics tarafından 6 Mart’ta yapılan açıklamada, 2019 premium TV dizisini bu hafta başlatacaklarını söyledi. Seul merkezli elektronik devi ayrıca bu yıl OLED ve NanoCell TV‘lere odaklanacağını açıkça belirtti. Güney Kore ve ABD’de satışa sunulacak LG 2019 premium TV modelleri Mayıs ayında ise Türkiye’de satışta olacak.

LG her bölgedeki belirli fiyatlandırma ve model uygunluk tarihinin daha sonra açıklayacaklarını belirtti. NanoCell modellerine gelince, LG yapay zekaya destek olacağını vurguladı (AI)2019 NanoCell ürün yelpazesi, 49 ila 86 inç arasında değişen boyutlarıyla gelecek ve ayrıca 14 farklı modelede sahip.

OLED ve NanoCell TV’lerin Özellikleri

  • İkinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci,
  • Derin öğrenme algoritması,
  • Güçlendirilmiş yapay zeka destekli görüntü ve ses kalitesi,
  • Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit uygulamalarını destekliyor,
  • iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları TV’lerinde kolayca oynatabilecek,
  • Google Assistant ve Amazon Alexa desteği,
  • Ek donanıma ihtiyaç duymadan lider AI platformlarını destekliyor.
  • HDR deneyimi sağlamak için Dolby Vision formatındaki içerikleri destekliyor.

LG OLED modellerinin üst düzey TV portföyünün beşte birini açıklamasını bekledi. Bir OLED organik ışık yayan diyotu belirtir. Bir arka ışık birimine ihtiyaç duymadığından, önceki görsel gösterim malzemelerine kıyasla daha verimli ve daha incedir. Parlak renkler, hızlı tepki oranı ve geniş görüş açıları sayesinde yüksek görüntü kalitesi sunuyor. 

LG yetkilileri tarafından yapılan açıklamada OLED TV’ler için talep 2021 yılında 2020 ve 10 milyon, bu yıl 3,6 milyon adede 7000000 birimleri büyümesi bekleniyor, biz yüksek kaliteli televizyon segmentindeki liderliğimizi genişletmek için bekliyoruz.” dedi.

”Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son tüketiciler, Mart ayından itibaren Asya, Avrupa ve Güney Amerika’da kısa bir süre sonra takip edebilecek kilit pazarlarda bulunabilirlikle eve dönen ilk 2019 LG TV’yi eve getirebilecek ilk kişi olacak.” diyerek ekledi.

LG Başkanı Brian Kwon, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek kaliteli televizyonlar getirme konusundaki kararlılı olduklarını belirtti. Ayrıca LG, 2019 için seçkin TV dizilerimizden açıkça görülebileceği gibi, TV’nin teknolojik yenilikçiliğinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor” dedi. Görüntü ve sesi geliştirmek için LG’nin gelişmiş AI teknolojileri, görüntüleme deneyimini zenginleştiriyor ve genişletiyor.” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here