LG firmasının 4 arka kameralı akıllı telefon patentini aldığına dair görsel. Kaynak: GSMArena

Farklı girişimlerde bulunarak yeni patentler almaya devam eden LG firmasının yeni girişiminde değindiği nokta kamera oluyor. Akıllı telefonlarında sunduğu performansla kullanıcılarını etkileyen Güney Koreli ekibin yeni kamera patenti göz kamaştırıyor. Bu sızıntıda LG firmasının 4 arka kameralı akıllı telefon patenti aldığı ortaya çıktı.

Patent ile ilgili paylaşılan görsellere bakıldığında kare şeklinde konumlandırılan 4 arka kamera, Huawei firmasında gördüğümüz Mate 20 serisinde dikkat çeken kameralar gibi olacak. Çinli firma, amiral gemisi modelinde 3 arka kamera kullanırken Güney Koreli ekip bunu bir tık üste taşıyacak.

4 arka kameralı akıllı telefon patentinin ön, arka ve çerçeve tasarımları. Kaynak: GSMArena

Tasarımsal olarak akıllı telefonlarında çentikli ekran modasına uyan LG firmasının yeni patenti farklı geliyor. Bu patentte yer alan telefon, çentik olmayan bir ekran ve üst ile alt taraflarda hafif bulunan çerçeve tasarımı gözüküyor. Bu tasarımı “eski tasarım” olarak nitelendiren kaynaklar, tasarımda dikkat çeken en önemli özelliklerden birisinin kulaklık girişi olduğunu belirtiyor.

  Google Pixel Offical Stock Wallpaper (18 Adet)

Yapılan paylaşımlarda görsellere bakıldığında patent üstünde yer alan telefonun 3.5 mm kulaklık girişi bulunduğu gözüküyor. Huawei ve Apple gibi büyük firmaların feragat ettiği özelliği kullanmaya devam eden LG, bu alanda akıllı telefon tutkunlarından büyük fayda görecek gibi. Tasarımsal özellikleri bu şekilde olan akıllı telefonun sağ tarafta power tuşu, sol tarafta ses açmakapama tuşu ve arka tarafta parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Firmanın yeni patent için ilk hangi seride kullanacağı bilinmese de yenilikçi hareketlerin genellikle V serisi akıllara geliyor. Bu hareketlerin görüldüğü ileri sürülerek LG V50 modelinde karşımıza çıkması düşünülüyor. Bu kameraların özellikleri hakkında bilgi olmasa da 3 tanesi tahmin edilebiliyor. Bu tahminler birinci kamera için ana kamera, ikinci kamera için geniş açı ve üçüncü kamera için telephoto özelliği oluyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here