LG akıllı saatleri konusunda tekrar ne kadar yenilikçi olduğunu gösteren türden adımlar atıyor. LG ”Ekran Hoparlörü” sistemine sahip bir akıllı saat çıkarmayı planlıyor. LG bizleri tekrar tekrar şaşırtmaya devam ediyor. Detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

LG akıllı saatleri hoparlör görevi gören ekranlara sahip olacak

LG G8 ThinQ‘un akıllı telefon OLED ekranı, kulak içi bir hoparlöre olan kullanımını ve ihtiyacı ortadan kaldırdı. Akıllı saatler şu an onaylanmadı fakat kısa bir süre önce Avrupa’da ”Ekran Hoparlörü” adı altında bir ticari marka başvurusunda bulunuldu.

Onaylandığı takdirde, ticari marka ”akıllı telefonlar için ses hoparlörler” ve ”ses yükselticileri ve ses hoparlörleri olarak çalışan OLED ekranları” konuları kapsayacak. Ticari marka dosyalaması aynı zamanda ”kol saatleri biçimindeki akıllı telefonları” gibi konuları veya akıllı saat  olarak adlandırılacak.

  LG, V40 Modelini Yeni iPhone Modellerinden Sonra Tanıtacak!

Peki ekran hoparlörü nasıl çalışıyor?

Ekran hoparlörü işleyişi LG G8 ThinQ‘dan örneklendirerek, üzerindeki ekran sesleri üretmek için küçük titreşimler yayıyor. Ardından yerleşik kemik iletimi yoluyla, kullanıcılar konuşma sesini kulaklarını ekranın üst yarısına doğru bastırarak duyabiliyorlar.

Akıllı saatlerde ise kemik iletim kısmı muhtemelen kalkacağı düşünülüyor. Bu teknolojinin yerine, LG büyük olasılıkla ekranı kulağınıza yaklaştırmaya gerek duymadan sesin duyulmasını sağlayan farklı bir düzenek sunacak. LG TV‘lerinde bulunan benzer bir özelliğe sahip olacak diyebiliriz. Yeni nesil teknolojiye sahip cihazların kompakt boyutları, LG‘nin bu ileri teknolojiyi giyilebilir bir alana taşıması biraz zaman alabilir belki. Fakat Güney Koreli markanın bunu akıllı telefonlara ilk uygulayan isim olduğu düşünüldüğünde, tarihin kendini akıllı saatlerde tekrar ettiğini görmek şaşırtıcı olmazdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here