LG Akıllı Telefonlara “Flashtool” Üzerinden Yazılım (Stock Rom) Yüklemek

LG Flashtool programı üzerinden LG akıllı telefonlara orijinal yazılım, stock rom yükleme rehberi. Android sürüm düşürme ve son sürüm yükleme yükseltme rehberi.

437
LG Akıllı Telefonlara "Flashtool" Üzerinden Yazılım (Stock Rom) Yüklemek

Telefonunuza yaptığınız bir güncellemeden sonra telefonun herhangi bir sistem dosyası zarar görebilir ya da eğer telefonunuz root’lu ise yapacağınız bazı işlemler herhangi bir sistem dosyasına zarar verebilir. Eğer sistem dosyalarınız’dan biri zarar görürse telefonunuzda bazı sorunlar meydana gelebilir (donma, kasma, aşırı ısınma, kendi kendine reset atma vs. gibi) bu sorunlardan “Hard Reset” dediğimiz format atma işlemiyle kurtulamazsınız bu tür durumlardan Flashtool ile telefonunuza LG tarafından sağlanan orijinal yazılımını tekrar yükleyerek kurtulabilirsiniz.

  Peki Flashtool sadece telefonunuzda bir sorun olduğunda mı işe yarar? Tabii ki hayır.

Telefonunuza gelen güncelleme henüz ülkenize dağıtılmaya başlanmadıysa Flashtool ile o güncellemeyi telefonunuza yükleyebilir ya da telefonunuza gelen güncellemeden memnun değilseniz yine Flashtool ile eski sürüme geri dönebilirsiniz.

  Flashtool Dosyalar ve İndirmeler

  Telefon modelinize göre buradan uygun .kdz dosyasını bilgisayarınıza indiriniz.

  Bilgisayarınıza LG Mobile Support Tool programını ve telefonunuzun USB Driverlarını yülemelisiniz.

  Flashtool programını bu adresten bilgisayarınıza indirin ve herhangi bir klasöre çıkartın

  LG Flashtool ile Stock Rom Yükleme Rehberi

Öncelikle telefonunuz kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayın. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir. Eğer ses açma işe yaramadıysa aynı işlemi ses kısma tuşuyla deneyin.

 1. LG Flash tool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.
  1
 2. “Select KDZ file” kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç” butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.
  2Şimdi bir seçim yapmalısınız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur: “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 3. Karşınıza gelen bu ekrandan sadece “START” butonuna tıklayın.
  3
 4. Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK” butonuna tıklayın.
  4OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool‘dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. *Yeni işletim sisteminizi güle güle kullanın.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunun ekran görüntüsüyle beraber sorununuzu paylaşırsanız çözümü daha kolay olacaktır.

UYARI: Yapacağınız hatalardan dolayı oluşacak sorunlardan lgdestek.net sorumlu değildir.

Paylaş
LGDestek.NET | Android & Teknoloji haberleri editörü.

437 YORUMLAR

 1. lg g4 telefonum açılmıyor model h815 download mode alınca kendini yeniden başlatıyor secure booting error error code1014 hatası veriyor sürekli kendini yeniden başlatıyor downlod mode girince gene kendini yeniden başlatıyor

 2. bende LG P970 OPTİMUS var ve stock rom attım yani sürümünü yüksettim ama videoları açmıyor nasıl düzeltebilirim o olmazsa nasıl eski haline getirebilirim.

 3. merhaba bende lg 682 tr var yazılım hatası aldım. telefon açılıp ana ekran dondu diyordu bende bunun üzerine bir bilgisayarcıdan yardım almak istedim. bilgisayara bağladı ancak yapamadı. şuanda telefon lg yazısı ile duruyor ne download mode geçiyor nede başka bişey yapıyor. herşeyi denedim ses açma – kısma falan hepsi boş ne yapacağımı bilmiyorum acil yardım bekliyorum.

 4. Merhaba, elimde lg v10 var, açılış lg logosunda kalıyor, download Mode alıyorum işlem esnasında telefon kapanıyor, acaba nasıl yapabilirim?

 5. merhaba lg g3 d855 telefonuma stock rom atmak için yukarıdaki işlemleri hafiyen yapıyorum fakat işlem biterken yeniden başlatmak için telefonu kapattığında telefon bir daha açılmıyor ve hata veriyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim

 6. merhaba
  pc suite den lollipop yükledim sonrasında hiç açılmadı LG logosunda takılıp kalıyor
  flash tool ile stok rom yüklemeye çalıştım ama DOWNLOAD MODA girmiyor(küçük yazılarla download mode yazıyor ilerisine gitmiyor)

  yardım edin lütfen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here