LG Akıllı Telefonlara "Flashtool" Üzerinden Yazılım (Stock Rom) Yüklemek

Telefonunuza yaptığınız bir güncellemeden sonra telefonun herhangi bir sistem dosyası zarar görebilir ya da eğer telefonunuz root’lu ise yapacağınız bazı işlemler herhangi bir sistem dosyasına zarar verebilir. Eğer sistem dosyalarınız’dan biri zarar görürse telefonunuzda bazı sorunlar meydana gelebilir (donma, kasma, aşırı ısınma, kendi kendine reset atma vs. gibi) bu sorunlardan “Hard Reset” dediğimiz format atma işlemiyle kurtulamazsınız bu tür durumlardan Flashtool ile telefonunuza LG tarafından sağlanan orijinal yazılımını tekrar yükleyerek kurtulabilirsiniz.

  Peki Flashtool sadece telefonunuzda bir sorun olduğunda mı işe yarar? Tabii ki hayır.

Telefonunuza gelen güncelleme henüz ülkenize dağıtılmaya başlanmadıysa Flashtool ile o güncellemeyi telefonunuza yükleyebilir ya da telefonunuza gelen güncellemeden memnun değilseniz yine Flashtool ile eski sürüme geri dönebilirsiniz.

  Flashtool Dosyalar ve İndirmeler

  Telefon modelinize göre buradan uygun .kdz dosyasını bilgisayarınıza indiriniz.

  Bilgisayarınıza LG Mobile Support Tool programını ve telefonunuzun USB Driverlarını yüklemelisiniz.

  Flashtool programını bu adresten bilgisayarınıza indirin ve herhangi bir klasöre çıkartın

  LG Flashtool ile Stock Rom Yükleme Rehberi

Öncelikle telefonunuz kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayın. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir. Eğer ses açma işe yaramadıysa aynı işlemi ses kısma tuşuyla deneyin.

 1. LG Flash tool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.
  1
 2. “Select KDZ file” kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç” butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.
  2Şimdi bir seçim yapmalısınız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur: “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 3. Karşınıza gelen bu ekrandan sadece “START” butonuna tıklayın.
  3
 4. Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK” butonuna tıklayın.
  4OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool‘dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. *Yeni işletim sisteminizi güle güle kullanın.
  LG G3 Android 10 Q ROM Yükleme Rehberi

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunun ekran görüntüsüyle beraber sorununuzu paylaşırsanız çözümü daha kolay olacaktır.

UYARI: Yapacağınız hatalardan dolayı oluşacak sorunlardan lgdestek.net sorumlu değildir.

530 YORUMLAR

 1. CSE Flash tuşuna basınca “Please install CSMG B2C Client Tool. Select Tool -> B2C Client Setup menu” çıkıyor. bu programı da kurunca işe yapamıyor

 2. Merhaba,
  Son aşamada, dil seçimi sonrası, ok dedikten sonra bir miktar işlem yapıyor ancak daha sonra “Connection to server failed hatası” problem ne olabilir?

 3. Merhabalar, D290tr modeline flash tool ile yazılım atarken “Select Country & Language” ekranında Language seçimi yapamıyorum. Hiçbir dil görünmüyor. Start yaptığım zaman yazılım başarıyla yükleniyor telefon açılıyor ama menüde dil seçeneklerinde Türkçe yok. Farklı 290tr de Türkçe dil olmayınca 290n ile denedim sonuç aynı. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

 4. İyi akşamlar yazdıklarınızı yaptım sürücüleri yükledim ama ‘LG Mobil Support Tool’ kısmında ;
  “-The phone is disconnected from PC.
  Connect the USB cable and wait a moment.Press the Retry button to resume the setting analysis process. Cancel/Retry ”
  diyerek hata verdi “Retry” diyorum %1 devam ediyor gene aynı hata tekrar geliyor. Telefonda download modda orada da “-Yazılım yüklenene kadar USB bağlantısını kesmeyin ” diyor bide altta çubuk var %0 gösteriyor. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz.

  • LG sürücü paketini LG’nin kendi sitesinden indirdim tekrar yaptım bu sefer hata vermedi ama LG Mobil Support Tool aracının yukarıda gözüken simgelerde 3. işlem adımında ;
   “-Required info cannot be found.” başlığı altında “-Contact the system administrator..” dedi.
   Telefon modeli H815TR olduğu için mi yazılım işlemini yaptırmıyor telefon yoksa LG ile görüşüp bootloader kilidini mi açtırmam gerekiyor ?

   • Bootloader kilidiyle yakından uzaktan alakası yoktur. LG Mobile Support Tool üzerinde temiz kurulum için programların hepsinin yüklü olması gerekmektedir. Doğru yazılımla birlikte kullanılan driverlar da önem arz etmektedir.

  • LG Mobile Support Tool için kullanmanız gereken USB driver programları gerekiyor. Programı tamamen silip baştan kurulum yapmayı deneyin.

 5. You have to select a known model, please.
  lg4 telefonumu nougat7 ye yukseltmek istiyorum lgup uygulaması telefonun modelini seçince bu hatayı veriyor ne yapabilirim.ayrıca bu flash tool için anlattıklarınızın hepsin i yapmama rağğmen pc firmware update ekranında telefonu algılamadı acil yardımcı olur musunuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here