Android akıllı telefonlarda optimize olarak karşımıza çıkan “Android Başlatılıyor” ile ilgili yeni bir sorun oluştu. İlk olarak LG G4 modellerinde görülen sorunun daha sonra LG G5 ve LG G6 gibi modellere de sıçradığı görüldü. Bu sorunla ilgili çok yakınan kullanıcılara bu makalemizde bazı çözümleri derledik.

LG Akıllı Telefonlarda Başlayan “Android Başlatılıyor” Sorunu Nasıl Çözülür?

LG akıllı telefonları sisteminde gerçekleşen “Android Başlatılıyor” sorunu ile ilgili birçok forumlarda ve sayfalarda kullanıcılar, tabiri caizse bu illete bir çözüm arayışı içindeydi. Özellikle LG G4 modellerinde sıkça görülen sorunun daha sonra LG G5 ve LG G6 modellerine de sıçradığı görüldü. Bu sorunla ilgili birçok çözüm arayışı içinde olan kullanıcılar için bu makalemizde birkaç çözümü sıralıyoruz.

 

Yeni yeni ortaya çıkan sorunun ana kaynağında Google tarafından sağlanan servislerin olduğu söyleniyor. Akıllı telefonların yeniden başlatıldığında “Android Başlatılıyor” yazısında takılı kalması ile 1 uygulama güncelleniyor lakin çok uzun süre bu aşamada işlem gerçekleşiyor. Sıradan bir Android akıllı telefonu için sistem tarafından yapılacak olan 1 uygulama güncellemesi maksimum 2-3 dakika sürebileceği halde bu sorun yüzünden 15-20 dakikalara kadar çıkabiliyor. Bu sorundan oldukça sinirlenen LG akıllı telefon kullanıcıları için çözümleri hazırladık.

  LG Telefon Görüşmesi Sorunları ve Çözümleri

1-Uygulamalarınızı Güncelleyin

LG akıllı telefonunuz açıldıktan sonra Google Play Store üzerinden tüm uygulamalarınızı güncelleyin. Bu uygulama güncellemesinde özellikle Google uygulamalarını dikkate alın. Optimize sıkıntısı olan uygulamalar yüzünden sorun tekrar ediyor ve bir daha hiç geçmiyor.

turn off auto update android apps in google play store

2-Zedge Uygulamasını Kaldırın

Birçok forumda yer alan bilgiye göre LG akıllı telefonlarda görülen bu sorunun ana kaynağı Zedge uygulaması olarak geçmektedir. Akıllı telefonunuzda yer alan bu uygulamayı kaldırdığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Bu uygulama haricinde başka kullanıcıların paylaşımında TrueCaller gibi uygulamaların da aynı soruna sebebiyet verdiği söyleniyor.

3-Telefonunuza Format Atın

Bu çözümü diğer iki çözüm olmadığı takdirde akıllı telefonunuza uygulayın. Akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz birçok uygulamadan sadece biri yüzünden oluşabilen sorunu bulabilmek için kısa yöntem olarak hard reset atmak mantıklı gelmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar sonrası yeniden başlatarak sorunun hangi uygulamada olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

LG akıllı telefonunuza nasıl hard reset atıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Siz de bu sorunu yaşayıp kendinizce bir çözüm bulduysanız yorumlarda belirterek katkıda bulunabilirsiniz.

12 YORUMLAR

  1. zedge uygulamasını kaldırdım sorun çözüldü. hard reset atmıştım birde şans gibi o uygulamayı tekrardan yüklemişim ne işime yarayacaksa.. sorun kalmadı tekrar başlattığımda direkt açılıyor.

  2. bende 2 güncelleme diyor ve 40 dk civarı bekletiyordu. bu iki uygulama “Wattpad” ve “Aword”.
    yorumlara sıkıntılı programları yazarsak tekrar karşılaşınca kolaylık olur herkese, benim yazdığım iki uygulama kesinlikle sıkıntılı. silince düzeldi çünkü, bir de “Zedge” ve “FBİ” denmiş. başka bulan varsa yazsın

  3. G4 kullaniyorum. Tüm programlar güncel olduğu halde gitmedi. Sonra tek tek programları silip kapatıp açtım. SporX isimli programı silince birşey kalmadı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here