Her akıllı telefonun belirli bir APN ayarı vardır. APN ayarları sayesinde kullandığımız mobil veriler bazı anlarda devreye giremeyebilir. LG akıllı telefonlarında “hard reset” sonrası tüm bilgiler silinir ve her şey sıfırlanır. Bu olay sonrası APN ayarları da sıfırlanır ve internet erişimi sağlanamaz. Bu yüzden sizler için “APN Ayarları Nasıl Yapılır?” bunları anlattık.

ERİŞİM NOKTASI ADLARI 

Akıllı telefonlarınızla internete erişim sağlamak için başlıkta da yazdığı gibi “erişim noktası adları” bölümünün kurulu olması gereklidir.

1-MANUEL KURULUM

Bu bölümde yapmanız gereken telefonun Ayarlar uygulamasında Ağlar bölümünden sırasıyla İnternet Paylaşımı & Ağlar-Mobil Şebekeler-Erişim Noktası Adları bölümüne girip sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklayıp Yeni APN Kur seçeneğini işaretleyip “İsim” ve “APN” seçeneklerine “internet” yazıp telefonu yeniden başlatın. Bu işlem doğrultusunda telefonunuzun erişim noktası etkinleşecek ve interneti erişiminiz sağlanacaktır.

2-OPERATÖRDEN YARDIM İSTEYİN

İnternet erişimini sağlayan diğer etken olan operatörler de APN kurulumunda yardımcı olmaktadır. Telefonunuzda kullandığınız operatöre göre aşağıdaki linklere girip APN ayarı yapabilirsiniz ya da operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

  • Turkcell APN Ayarlama için tıkla
  • Vodafone APN Ayarlama için tıkla
  • Türk Telekom APN Ayarlama için tıkla 
  • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri = 444 1 444
  • Vodafone Müşteri Hizmetleri = 0542 542 0000
  • Turkcell Müşteri Hizmetleri = 0532 532 0000

2 YORUMLAR

  1. Hocam G3 5.0’da APN olarak internet yerine mms yapınca şebeke alabiliyorum ama 6.0’da internet APN si dışında hiç bir ayardan ( mms, wap) şebeke alamıyorum. Bunun sebebi nedir acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here