LG Akıllı Telefonlarda Hafıza Temizleme Yöntemleri

4
31221
Hafıza Temizleme Yöntemleri

LG akıllı telefonunuzun depolama alanı dolmuş olabilir. Her ne kadar telefonların depolama kapasiteleri artsa da hala pek çok kullanıcı bu durumdan şikayetçi. Oluşan bu sorun bir süre sonra bazı işlemleri (fotoğraf ve video çekmek gibi) yapmamıza engel teşkil edecektir. Bu sorunun ufak ama etkili birkaç yöntemi vardır. Bu yöntemler ile bir nebze de olsa telefon hafızanızda boş yer oluşacaktır. Şimdi bu birkaç yöntemi ele alalım.

Önbelleğe Alınmış Haritaları Silin

Haritaları aktif olarak kullanıyor ve sıkça geziyorsanız şu adımları takip etmenizde fayda var:

Haritalar’a girerek sol üst köşedeki üç çizgiye basıyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden Çevrımdışı alanlar kısmına giriyoruz. Burada kayıtlı bir alan varsa (Örneğin: İstanbul) ona basıyoruz. Karşımıza haritanın boyutu ve sil butonu çıkacak, bu butona basarak işlemi tamamlıyoruz.

1-resim

Tarayıcı İndirmelerini Silin

Çoğumuz mutlaka internet üzerinden dosya indirip kaldırmayı unutuyor’dur. LG akıllı telefonların menüsünde İndirmeler uygulaması olduğundan bunları kaldırmak oldukça kolaydır. Bu uygulamaya kısaca göz atıp, gereksiz dosyaları silerek telefonunuza yer açabilirsiniz.

  LG G2 Android 8.1 Oreo ROM Yükleme Rehberi

quickmemo_2016-09-11-23-02-24

Oynamadığınız Oyunları Silin

Bir hevesle onlarca oyun indirip fakat çoğunu birkaç defa oynadığımız oyunlar yok değil. Bu uygulamaları kaldırmak çoğu zaman aklımıza gelmeyebilir. Ama bu oyunlar telefonunuzda ciddi alanlar kaplamaktadır. Menünüzü kontrol ederek oynamadığınız oyunları kontrol etmekte fayda var.

Önbelleği Silin

LG akıllı telefonlarınızı sıklıkla kullanarak önbellekte ciddi bir alan oluşturmuş olabiliriz. Fakat dert etmeye ve bunun için herhangi bir program kurmaya da gerek yok. Telefonunuzun Ayarlar kısmına girerek Depolama seçeneğine basıyoruz. Alt kısımdaki Önbellekteki veri seçeneğine basıyoruz ve karşımıza çıkan soruya “evet” cevabını vererek işlemimizi tamamlıyoruz.

2-resim

Fotoğraf ve Videoları Silin

Gün geçtikçe LG akıllı telefonlarının kameralarının kalitesi artıyor. Kalite ile birlikte videolarımızın ve fotoğraflarımızın boyutları oldukça yüksek seviyelere çıkıyor. Bunlardan gereksiz olanları galerimize göz atarak temizleyebiliriz. Silmek sorun olacaksa bilgisayarınıza yedekleyebilir veya Google Drive gibi uygulamalar ile fotoğraflarınızı internet ortamında saklayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

    • Ayarlar > Genel > Uygulamalar bölümüne girip sağ üst köşeden 3 noktaya tıklayara verileri temizlemeyi deneyin. Eğer ROM flashlama yaptıysanız yanlış ROM flashlamış olabilirsiniz, yedek alıp orijinal KDZ dosyası bulup flashlamayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here