LG firması, yayınladığı güncellemelerle birlikte her kullanıcısına hitap edecek şekilde özellik sunmaya çalışıyor. Yeni güncellemelerle birlikte bu özelliklerini artıran firmanın bir özelliği tüm akıllı telefonlarında geliştirilerek ilerliyor. Bu özellik ise Konfor Görünümü olup telefondaki mavi ışık filtresi ayarıyla kişinin göz yapısı için en iyi ren skalası ayarlanabiliyor. Peki bu özellik akıllı telefonlarımızın neresinde yer alıyor ve nasıl kullanılıyor?

Konfor Görünümü Nasıl Kullanılır?

Konfor Görünümü özelliğiyle kişinin kendi gözünü yormayacak bir ekran ışığı ayarlaması Android 8.0 Oreo güncellemesiyle geliştiriliyor. LG V20, LG G6, LG G5 gibi modellerinde yapılan bu geliştirmeyle mavi ışık filtresi 10 kademeli ayarlanabiliyor.

Birkaç özellik gibi bu özelliğin de kısayolu bulunarak kolayca erişmek mümkün hale geliyor. Akıllı telefonlarımızda en çok kullandığımız wi-fi ve mobil veri açma işlemini gerçekleştirdiğimiz bildirim panelinde konfor görünümü özelliği yer alıyor.

  LG G3 4G ve 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonumuzda bildirim paneline indirdiğimizde çıkan kısayollar ile sık kullandığımız özellikler olan konum, wi-fi, mobil veri ve bluetooth gibi özelliklerle beraber mavi ışık filtresi özelliği de burada yer alıyor.

  1. Paneli iki kere aşağı kaydırın.
  2. Kaydırma işleminden sonra bildirim paneli üstünde bir kez sola kaydırma işlemini gerçekleştirin.
  3. Karşınıza çıkan Konfor Görünümü yazan seçeneğe basılı tutun.
  4. Açılan pencerede gözünüze hitap edecek ayarı manuel olarak uygulayın.

İki adımda kolaylıkla özelliğe erişebilir ve istediğiniz şekilde ayarlama yaparak hangi saatler arasında uygulanacağını zamanlayıp her gün aynı işlemleri yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Eğer bu adımlarla ulaşamadıysanız aşağıdaki işlemleri yaparak bildirim paneline ekleyip özelliğe erişebilirsiniz.

9 YORUMLAR

  1. Göstermiş olduğunuz yolları izledim ve yok telefonum lg g5 850 tr orginal oreo .Ve resim örneklemeleri ile gösterim yapmış olduğunuz cihaz g5 te değil.sorun çözümü ve varsa detaylı yapılış şekli bekliyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here