LG Akıllı telefonları LG G2 ve LG G3‘de root nasıl kaldırılır ? LG Akıllı telefonunuza bir sebebden dolayı root attığımız zamanlar oluyor. Root işlemi yaptığımızda bazı dosyalara erişim hakkımız oluyor. Bazı hatalar yaptığımızda cihazımızda istenmedik durumların yaşanmasınada sebeb olabiliyor. LG Akıllı telefonunuzu root ettiğinizde sistem üzerinde kontrol imkanı sağlamış olursunuz. İşinize yarar birçok uygulama “root erişim iznine” ihtiyaç duyar. Bu sebeple root işlemi Android kullanıcılar arasında oldukça popüler bir işlemdir.

LG G2 ve LG G3 Root Kaldırma işlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle cihazınızda yüklü olan, ya da sonradan yüklemiş olduğunuz SuperSu uygulamasını açın. Daha sonra “Ayarlar” başlığı altında bulunan “Root kaldırma” butonuna dokunun.

  Telefonunuz Sarj olmuyor mu? Çözümü burada!
lg g2 root kaldırma
Süpersu ile root nasıl kaldırılır?

Burada root erişimi kaldırma işlemi ile ilgili bir uyarı göreceksiniz. Onaylayıp devam edin.

lg g3 root kaldırma
Root nasıl kaldırılır

Bu izinle birlikte SuperSu uygulaması cihazınızdaki “root erişim iznini” kaldırmaya başlayacaktır.

root kaldırma nasıl yapılır

Son alarak ayarların tam olarak uygulanabilmesi için cihazınızı yeniden başlatın.

Her cihazın aynı şekilde root edilmediğini biliyoruz. Yani cihazınızı root ettiğinizde her zaman SuperSu uygulamasıyla karşılaşmazsınız. Böyle bir durumda ise SuperSu uygulamasını sonradan cihazınıza yükleyerek aynı işlemleri yapabilirsiniz. Şunu da belirtelim bu işlem tüm cihazlarda başarılı olmayabilir. Eğer burada uyguladığınız işlemlerle root erişimini kaldıramazsanız, son çare olarak cihazınıza uygun “stock rom” yüklemeniz gerekecektir.

1 YORUM

  1. Burada anlatılan sekilde kaldirdim. Tekrar root yapmam gerekti. Lg one click rootla gerekli islemleri yapiyorum. Ancak cihazim suan rootlanmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here