LG Akıllı Telefonlarda Silinmeyen Uygulamaları Silmek

5
14366

Yeni bir akıllı telefon satın aldığımızda hiç işimize yaramayan bazı uygulamaları da telefon ile birlikte satın alıyoruz resmen. LG ve Android telefonlarda silinmeyen uygulamalardan kurtulmamız için aklımıza ilk olarak root atmak geliyor. Root işlemi bazen sistem dosyalarına zarar verdiği için telefonu kullanılamaz hale getiriyor. Aynı zamanda root işlemi yapılmış telefonlarda bankacılık uygulamaları da kullanılamaz hale geliyor. Ve ciddi güvenlik sorunları oluşuyor.

Android açık kaynaklı bir işletim sistemi olması ile bir çok uygulama geliştirici ve kullanıcının en çok talep ettiği ve yeni uygulamaların piyasaya çıktığı bir portal oluyor. Ancak Android’in kullanım kolaylığı ve açık kaynaklı olmasının yanında ise bize göre tek olumsuz yanı telefon içerisinde gereksiz olarak gelen ve yüksek boyutlarda yer kaplayan uygulamalar oluyor.

Artık Android akıllı telefonunuzda yer alan gereksiz uygulamaları ek bir program yüklemeden sadece 5 dakika içerisinde kaldıra bileceksiniz.  Yapacağımız bu işlem tüm uygulamalar için geçerli değil tabi ki. Bazı Google uygulamaları kaldırılmasına izin vermiyor. Kaldıramadığımız uygulamaların arka planda çalışmasını durdurmak için ”Devre Dışı Bırak” şeçenegini kullanıp uygulama üzerinde ki güncellemeleri kaldırırsanız uygulama arka planda çalışıp pil ve ram tüketimi sağlamaz.

  LG Akıllı Telefonlarda Batarya (pil) Durumunu Öğrenmek

LG Akıllı Telefonlarda Silinmeyen Uygulamalar Silmek

Akıllı telefonunuzda yer alan gereksiz uygulamaları kaldırmanın yolu çok basit ve hızlı. Bunun için ilk olarak telefonunuzu Güvenli Mod’da açmanız gerekiyor. Cihazınızda Güvenli modu açabilmek için cihazınızın güç butonuna basılı tutun ve karşınıza çıkan telefon seçenekleri menüsündeki “Kapat” butonunun üzerinde parmağınızı basılı tutun.

Screenshot_2016-06-25-22-28-11

Basılı tuttuktan sonra karşınıza güvenli modu isteyip istemediğinize dair bir soru gelecektir. Bu soru ekranında “Yeniden Başlat” butonuna basarak devam ederseniz güvenli mod açılacaktır.

Screenshot_2016-06-25-22-28-18

Telefonunuz güvenli modda açıldıktan sonra ise “Ayarlar” menüsünden “Uygulamalar” sekmesine giriş yapıyoruz. Buradan kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayıp “Kaldır” butonuna basmanız ile normalde bir türlü uğraşıp da silemediğiniz uygulamayı çok kolay şekilde sileceksiniz.

Telefonunuzu güvenli moddan çıkarmak için ise telefonunuzu yeniden başlatmak yeterli olacaktır.

5 YORUMLAR

  1. Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.
    # emrah sistem dosyalarının bazılarını kaldırmazsın ama çalışmasını engelleyebilirsin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here