LG Telefonlarda DNS Ayarı Değiştirme

LG akıllı telefonlarında kullanıcılar internette oluşan yavaşlamalar sonucu DNS ayarı değiştirmeye yöneliyorlar. Sadece bu değil aynı zaman da erişimi engellenen sitelere de bu değişim sonucunda ulaşabiliyoruz. Bazı durumlarda da servis sağlayıcınızın atadığı DNS sunucuları sorun çıkartabilir. Böyle durumlarda DNS ayarlarınızı değiştirip DNS kaynaklı bağlantı sorunlarından kurtulabilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz adımlar ile sizde DNS ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

DNS Ayarlarını Değiştirmek

Telefonunuzdaki DNS ayarlarını değiştirebilmek için öncelikle herhangi bir ağa bağlı olmanız gerekiyor.

  • Ağa bağlandıktan sonra ilk olarak telefonumuzdan Ayarlar kısmına girip Wi-Fi seçeneğine basarak bağlı olduğunuz ağı buluyoruz. Ardından bağlı olduğumuz ağa bir süre basılı tutuyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerden “şebekeyi düzenle” seçeneğine giriyoruz.
  "Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor" Çözümü

quickmemo_2016-09-08-16-19-22-horz

  • Karşımıza çıkan seçeneklerden “Gelişmiş seçenekleri göster” butonunu işaretliyoruz. Burada karşımıza çıkan menüden “IP Ayarları” kısmından “Statik” kısmını işaretliyoruz. Daha sonra alt tarafta bulunan DNS1 ve DNS2 alanlarına sırasıyla “8.8.8.8“ ve “8.8.4.4” yazarak kaydet butonuna basıyoruz.  Elbette DNS1 ve DNS2 alanlarına istediğiniz DNS adreslerini de yazabilirsiniz.

2-resim

Bu işlemlerle birlikte DNS adresiniz değişmiş olup internet hızınızda farklılıklar görebilirsiniz. Ayrıca erişimi engellenmiş olan sitelere de erişim sağlayabilirsiniz.

NOT: Aynı zamanda Google Play Store’dan istediğiniz DNS ayarı değiştiren programlardan birini telefonunuza yükleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here