LG Android 8.0 Yazılım Güncelleme Tarihleri

- Advertisement -

Google I/O 2017 sonrasında, teknoloji devinin merakla beklenen yeni mobil işletim sistemi Android 8.0 beta sürüm olarak yayınlanmıştı. Android işletim sisteminin yeni amiral gemisi olacak olan Android O beta sürümü yayınlanır yayınlanmaz Google, hızlı bir şekilde yeni beta sürümlerini de yayına sürmüştü.

Gelişim süreci devam eden işletim sisteminin şimdilerde ise final sürümü konuşulmaya başlandı. Artık çok kısa bir süre içerisinde gelmesi beklenen Android 8.0 final sürümünün, hangi markalara ne zaman geleceği ise bir başka merak konusu. Öyle ki Android 8.0 final sürümünün yayınlanmasının ardından markalara geliş süreci, her zaman olduğu gibi zaman alacak. Peki LG modellerine ne zaman Android O sürümünün geldiğini göreceğiz?

LG Serileri için Android 8.0 Beklentisi

- Advertisement -

LG için Android 8.0 yayınlanma süresini anlamak için geçmişe bakmamız gerekiyor. LG’nin, Nexus serileri nedeniyle Google ile yakın ilişkiler içerisinde olduğunu biliyoruz. Bunu ilk olarak Android Nougat sürümünde gördük. Öyle ki Android 7.0 Nougat sürümüyle kutusundan çıkan ilk cihaz LG V20 serisi olmuştu. Google ile yakın ilişkileri nedeniyle LG V20 serisinde ilklerle gelen markanın, diğer modelleri de Android 7.0 Nougat güncellemeleri kısa sürede aldı.

O dönem amiral gemisi serisi olan LG G5 modeli için Android 7.0 Nougat güncellemesi, 91 gün sonra yayınlanmıştı. Samsung’un amiral gemisi serilerinin güncelleme aldığı dönemle hemen hemen aynı dönemde güncellemelere başlayan LG’nin, biraz daha geçmişe gidecek olursak Android 6.0 güncellemesinde de aynı yolu izlediğini görmüştük. Bu kez LG G4 serisi için 75 gün gibi bir sürede Android 6.0 serisi yayınlanmıştı.

  Google Play'de Hafta Sonu İndirimlerini Kaçırmayın!

Android 8.0 güncellemesinde ise yine benzer bir durum beklense de bu kez Samsung’un da devreye gireceği konuşuluyor. Güney Kore’de güncellemeleri ilk yayınlayan firma olmak isteyen Samsung’un da Android 8.0 güncelleme yarışını kızıştırması gündemde. Haliyle geçtiğimiz sürümlerden daha kısa süre içerisinde yeni güncellemeler LG serilerine gelebilir.

İlk beklentilere göre Android 8.0 yüklü olarak gelen ilk cihazlardan birisi de LG V30 modeli olacak. Fakat bu kez LG V30 serisinden önce Galaxy Note 8 modelinin de yeni sürüm ile gelebilme durumu var. Güncelleme olarak baktığımızdaysa yeni sürümü ilk alacak olan LG G6 modelinin, 2,5-3 ay gibi bir süre sonra yeni Android sürümüne güncelleneceğini düşünüyoruz.

Android 7.0 Nougat ile piyasaya sürülen LG V20 modelinin, LG G6 modelinden 1-2 ay sonra alacağı tahmin ediliyor. LG G5 modelinin ise LG G4 modeline uygulanan Android 7.0 Nougat takviminin aynısını yaşayacağı düşünülüyor. Android 7.0 Nougat ile güncelleme politikası son bulması beklenen LG G5’in yeni işletim sistemine kavuşması uzun zaman alacak.

- Advertisement -

68 YORUMLAR

 1. G5 e sadece Nougat verdiler bi de 8 verip sonlandıracaklarmış bence 8 den sonra bi güncelleme daha verip sonlandırması gerekiyor Android işletim sisteminin de sıkıntısı bu

  • Android platformunda genellikle 2 güncelleme desteği sonrası güncelleme politikası sona erer. LG G5 için biz de 8.0 ve sonraki güncellemeyi almasını isteriz ancak düşünceler, 8.0’ın son güncelleme olacağını söylüyor.

 2. Lg v10 aldım 5-6 aydır kullanıyorum.cihaz çok iyi ancak batarya illallah dedirtti. Böle işe lanet olsun dedik. Varmı bu batarya işini çözenler veya orjinal 4000mah batarya çıkacak diyenler?

 3. LG V10 u çok severek aldim uzun zaman kullandim artik android ve LG ile yolumu ayirip iphone 7 plus aldim ios a her zaman soguk biri olarak ios u begendim.

  • LG K10 2017 modeli 8.0 güncellemesini alacaktır lakin LG K10 2016 model için son güncelleme Android 7.0 olacaktır ve Android 8.0 gelmeyecektir.

 4. Lg Stylus 2 telefon android 7.1 öncelikle alacak mı bendeki 7.O ayrıca andorid 8.0 desteği olacak mı ilerde şimdiden teşekkürler….

  • LG Stylus 2 ile ilgili henüz net bilgi bulunmamaktadır. En son Android 7.0 Nougat güncellemesi gelmiştir. LG’nin güncelleme politikasına göre 2 yıl güncelleme desteği sağlanır. Bu izlenimden yola çıkılarak Android 8.0 O alma ihtimali vardır.

 5. Lg g6 kullanıyorum 8.0 ne zaman gelecek ?
  Birde kulaklık yuvası bozuldu hiç bir kulaklık yerine oturmuyor servise versem kaç günde elime ulaşır ve sağ salim ulaşır mı ?

 6. LG G5 SE ALDIM GEÇEN GÜN. ANROID SÜRÜMÜ 6.0.1 HALEN. NOUGAT YA DA 8.0 NE ZAMAN GELİCEK? YAZILIM GÜNCELLE DİYORUM EN GÜNCEL SÜRÜMÜ YÜKLÜ DİYOR. ROM ATARAK YENİ YAZILIMI YÜKLESEM GARANTİDEN ÇIKAR MI? ÇÖZÜM İÇİN ÖNERİNİZ VAR MI?

  • LG G5 Se için geçtiğimiz yıl Android 7.0 Nougat güncellemesi yayımlandı. LG Bridge uygulaması indirerek bilgisayar üzerinden güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

 7. LG g4 ün ne zaman 7.0 ı aldığını bilmiyorum LG g5im var 7.0 ı zaten bridge kullanmadan yükleyemedik. Yani insanları düşünmüyorlar. Belki adamın bilgisayarı yok güncelleme alamayacak mı şimdi bu adam? Çok enteresan. Kalkıp bir markanın amiral gemisi bir modelini alıyorsun ilk Android sürümünü bilgisayarın varsa yapabiliyor yoksa yapamıyorsun.ikinci sürümünde destek vermiyor adam. 2500 3000 bandında bir telefon alıyorsun arkadaş. Herkes ayda 5 bin kazanmıyor.Telefondan çok memnunum fakat bu politikayı terk etmeleri lazım en yakın zamanda. Sadece LG değil tüm markaların terketmesi lazım. Telefonun donanımı yeterli neden Android’in yeni sürümünü
  indirmeyesin ki? Biz 2 senede bir telefon mu alacağız? Neyse velhasıl hasılı kelam LG g5 Android 8.0 ı alacak mı almayacak mı yazınızdan pek anlayamadım alacaksan ne kadar sürer?

 8. Lg g5 e güncelleme gelmesi lazim. Sarj sorunu yedi bitirdi hem bizi hem bataryayi. Eskiden bu şekilde sorun yoktu ne zamab ki son güncellemeyi aldi telefon sarj tutmadi adeta. Yeni güncelleme ile son bulacağıni ümit ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here