LG akıllı telefonlara son dönemlerde güncellemeler OTA üzerinden değilde bilgisayar üzerinden gelmeye başladı. Son gelen LG G5 Android 7.0 Nougat güncellemesi OTA üzerinden şimdilik güncellenemiyor, sadece bilgisayar üzerinden güncellenebiliyor. Bilgisayar üzerinden yapılan güncelleme işlemlerinde kullanıcılar bazı hatalar ile karşılaşıyor. Aslında bu hatalar çözülmeyecek hatalar değil.

  Güncelleme Yaparken Hata Alıyorsanız!

  Güncelleme indirilemiyor. ve [iptal] öğesine tıklayın ve tekrar deneyin. Hatası alıyorsanız aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız ve kontrol ediniz. Aşağıdaki anlatacağımız işlemler LG G4 ve üzeri modeller için geçerlidir.

 1. LG Bridge uygulamasını bilgisayarınızdan Program ekle ve kaldır bölümünden kaldırınız. Buradan yeni LG Bridge uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurunuz. Ve tekrar güncelleme işlemini başlayınız. (hata devam ediyorsa aşağıda ki adıma geçiniz.)
 2. DNS ayarlarınızı değiştiriniz. Bilgisayarınızdan ”Denetim Masası”nı açın, Ağ ve İnternet, Ağ ve paylaşım merkezi, Bağlantılar’dan kullanmış olduğunuz İnternet’in adına tıklayın. Açılan ekranda özelliklere tıklayın, ”İnternet protokol sürüm 4 (TCP/IPv4) üzerine bir kere tıklayın, daha sonra özellikler sekmesini tıklayın. ”Otomatik olarak İP al” seçiniz. Daha sonra aşağıdaki dns bölümünden ”Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullanın” seçeneğini işaretleyin ve DNS bölümüne şunları yazınız, üste  8.8.8.8 / alta 8.8.4.4 yapıp kaydedin. Bu şekilde Google DNS adreslerini kullanmış olacaksınız. (hata devam ediyorsa aşağıdaki işleme geçiniz)
 3. LG USB sürücülerini güncelleyiniz. Buradan LG USB sürücülerini indirip kurunuz. (hata devam ediyorsa aşağıdaki işleme geçiniz.)
 4. LG Bridge ile hata almaya devam ediyorsanız, LG Support Tool uygulamasını buradan indirip güncellemeleri denetleyin. Şimdiye kadar yaptığımız işlemler sonucu LG Bridge ve LG Mobile Support Tool uygulaması hatasız olarak güncelleyecektir.
  LG Teknik Servis Cihaz Sorgulama

guncelleme-hatasi

  Güncelleme Sonrası Alınan Hatalar!

Güncelleme işlemi bilgisayar üzerinden gerçekleştirildiğinde hata ile karşılaşma oranı OTA üzerinden yapılan güncellemelere göre daha az oluyor. Bunun için bizim tavsiyemiz güncellemelerinizi bilgisayar üzerinden yapmanız. Bilgisayar ile yapılan güncelleme işlemlerinde Android sürümünün tamamı bilgisayarınıza indirilir ve telefonunuza otomatik olarak yüklenir.

Telefon üzerinden yani OTA ile gelen güncellemeleri, telefonun güncelleme merkezinden yaparsanız Android yükseltmeleri hariç, versiyon güncellemerinin sadece yenilik içeren dosyalarını indirip telefonunuza kurar. Bu durumlarda Android sistem durduruldu hataları almanız muhtemel.

Böyle durumlarda karşılaştığınız da verilerinizin yedeğini alıp, telefona hard reset işlemi yapmanızı öneriyoruz. Hard reset işlemi yapmak için buradaki makalemizi okuyabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden yapılan güncellemeler’de Hard reset işlemine gerek kalmıyor aslında. Yine’de 2 ayda bir gelen güncellemeler sonrası telefonu sıfırlamanız, işletim sistemizin iyi çalışması sağlayacaktır. Aynı zamanda  biriken gereksiz, sistemi yoran dosyaların silinmesi telefon için sağlıklı olacaktır.

Aldığınız hataların çözümleri makalede yer almıyorsa bize ulaşırsanız, çözüm üretebiliriz.

85 YORUMLAR

 1. İyi günler lg g5 cihazım var 8.0 a güncelledikten sonra ben ekrana dokunmazken biryerlere tıklar oldu telefonu uyku moduna alıp açtığımda 1-2 dakikalığına düzeliyor ne yapmalıyım

 2. merhaba , bridge ile güncelleme hatası tıkladım güncelleme indi yüklendi ama yüklenme sırasında 24 ağustos 2018 yaması ve v20h sürümü yazıyordu ama benım sürüm halen v20a da neden böyleoldu ? yanihiç bişey yüklenmedi eskisi gibi

 3. ben g5 için 2 defa güncelleme yapmaya çalıştım ama indiriyor telefon yeniden başlıyor ama güncelleme yüklenmiyor nerede hata yaptım yardımcı olabilir misiniz?

  • LG V10 modelinizi bilgisayara bağlayıp LG PC Suite veya LG Bridge programlarıyla güncelleme yapmayı deneyin. Son sürüm güncellemesi bulunup güncelleme gerçekleştirilecektir.

 4. Beyler 2.4 gb yükledi sonra telefonu güncellemedi dedigi şeyleri ettim indirme işlemi tekrar basladı 🙁
  7.0 6.0dan daha mı iyi kullanan varsa bilgi versin

 5. ota yoluyla indiriyorum indiriyor ama indirdikten hemen sonra geçersiz yazılım paketi diyor ve iptal ediyor bridge yoluyla denedim wifi ile bağlandığımda meşgul uyarısı verip indirmiyor usb ile bağladığımda sunucu hatası deyip indirmiyor v20d-APR-03-2017 303.52 MB lık güncelleme

  • Yazılım güncelleme bölümünde sağ altta bulunan yükseltme ayarı ile güncellemeyi yapmayı deneyin. Güncelleme olmazsa servisten yardım isteyerek yüklenmesini talep edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here