LG CLOi robotuna ait yapılan IFA 2018 lansman görseli. Kaynak: LG

Güney Kore’de yer alan ve bir mağaza olan E-Mart ile ilgili tanıtım yapacağını açıklayan LG, bu alanda akıllı sepet robotu tanıtacağını duyurdu. Çok farklı bir kullanış için sunulacak yeni teknolojiye ulaşmaya az kaldı. Bu teknoloji ise LG CLOi oluyor.

Bu teknolojik alet ile birlikte LG Electronics ve E-Mart yetkilileri, bu alan içinde tanıtılacak teknolojik robotlar için anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, beraberinde servis robotlarının tanıtımını ve yeni teknolojilerin tanıtılmasını sağlayacak. Bunlardan biri olan akıllı sepet robotu bizlere neler sunuyor bakalım.

LG CLOi robotunun başka bir departmanda yapılan tanıtımı ve hakkındaki bilgileri.
Kaynak: inews24

Herhangi bir mağazada bulunan bir müşteri, alışveriş yaparken eline aldığı sepet ya da arabayla zahmet çekiyor. Bu zahmeti ortadan kaldıracak olan akıllı sepet robotu yardıma koşarak engelleri ortadan kaldıracak. Akıllı araba olarak da nitelendirilen teknoloji, bulunduğu alanda müşterilere yardım ederek onların eşyalarını taşıyacak ve onlar nereye giderse takip edecek.

  LG, 4 Arka Kameralı Akıllı Telefon Patenti Aldı

Robotik Araştırma Enstitüsü, geçtiğimiz yıl Haziran ayında akıllı robotların araştırılması için CTO bölümü altında Convergence Center’da kuruldu. Geçtiğimiz yıl Incheon Uluslararası Havalimanı’nda navigasyon robotu tanıtıldı ve kısa bir süre önce LG Baguette ile LG Uplus’a girecek olan ‘Chloe Home‘ geliştirildi ve akıllı bir fırın deneme servisi de başlamış oldu.

Geçen yıldan itibaren yapay zeka ve otonom sürüş üzerine çalışan firmanın havaalanı, fırıncılık, şirket ve dağıtım alanları için ürettiği robotu bu sefer müşteriler için yardıma koşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here