IFA 2018 fuarında açıklamalarda bulunan CEO, yaptığı açıklamalarında yapay zeka üzerine geliştirilmiş robotlar hakkında bilgi verdi.

LG Electronics, 1 Ekim’de şirketin bir Kore servis robotu çözümü şirketi olan Robotis ile işbirliği içinde mobil robotlar için kendi kendine sürüş modülleri geliştirmeye karar verdiğini duyurdu.

LG Electronics, akıllı navigasyon teknolojisi ile yazılım geliştirecek. Geliştirme görevi geçtiğimiz yıl Haziran ayında kurulan CTO Bölümü İleri Robot Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülecek. Robotis, kendinden tahrikli modülün motor parçası ve bir motor kontrolörü gibi donanımlar geliştirecek.

Ziyaretçiler, Eylül ayında Berlin’de düzenlenen IFA 2018 Fuarı’nda LG CLOi Cleanbot’a bir göz attılar

LG Electronics‘in başkan yardımcısı Cho Sung-jin, geçen ay Berlin’de düzenlenen IFA 2018’deki bir basın toplantısında açıklama yaptı. Bu aççıklamasında “Yapay zeka, büyük veri ve robotları birleştirerek robot işimizi farklılaştıracağız.” dedi.

  LG G6, Google Home Speaker Hediyesi İle ABD'de 672 $'dan Ön Siparişe Açılıyor

LG Electronics, AI starter Akrilik’de %10’luk bir pay alarak ve Robotis’e ek olarak ABD robot firması Bossa Nova Robotics’e 3 milyon dolarlık yatırım yaparak robot piyasanda güçlü olma düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here