LG Electronics’in “Akıllı Fabrika” nın ilk başarısı

0
323
LG Electronics tarafından kurdele töreni

LG Electronics, 2023 yılının başlarında tamamlanma hedefi ile Changwon 1 bölgesinde çevre dostu bir akıllı fabrika inşa ediyor.

LG Electronics, Changwon sahasında bir Akıllı Fabrika oluşturmak için projedeki ilk adımlarını attı. Akıllı Fabrikanın amacı, ev aletleri tarafından üretilen ses ve frekansı ölçen ve analiz eden bir ‘Ürün Spesifikasyon Test Merkezi’ olmasıdır. Arazi alanı yaklaşık 256.000 ㎡ ve binanın toplam taban alanı yaklaşık 322.000 ㎡’dir. Toplam yatırım tutarı ise yaklaşık 3 milyar TL.

LG Electronics, mevcut binalardaki ürünlere yayılmış üretim hatlarını, test odalarını entegre üretim hatlarına, entegre test hatlarına entegre akıllı teknolojileri kullanan bir ‘Entegre Kontrol Sistemi’ oluşturmayı planlamaktadır.

  LG G5 Friends Fiyatları Dudak Uçuklatıyor!

‘Entegre kontrol sistemi’ amacı, malzeme ve üretim planlarını ürün tipine ve miktarına göre otomatik olarak düzenlemektir. Üretim tesislerini uzaktan kontrol eder ve kalite kontrolünü gerçek zamanlı olarak izler.

Changwon Akıllı Fabrika manzara, lg akıllı fabrika (Kaynak: LG Electronics)

Buna ek olarak yeni tesis, güneş panelleri, enerji depolama sistemleri (ESS) ve yüksek verimli klima sistemleri gibi çevre dostu enerji tesisleri uygulayarak sera gazı ve enerji maliyetlerini azaltabilir.

Bu bağlamda LG Electronics, ev aletleri araştırma ve geliştirme organizasyonlarının yeteneklerini Changwon Ar-Ge Merkezi’nde sergileyecekler.

Akıllı fabrikalar konusunda siz neler düşüyorsunuz ? LG bu hamlesi ev aletlerinde önemli bir pazar payına yükseltebilir mi ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here