LG, Eylül Ayı Güvenlik Güncellemesi Alacak Modelleri Açıkladı

LG Mobile Security düzenli olarak her ay yeni güvenlik güncellemeleri yayımlıyor. Eylül ayı güvenlik güncellemesi alacak modellerini liste halinde açıkladı. Eylül ayı güvenlik güncellemesi alacak modeller arasında LG G4 modeli bulunmuyor. Ekim ayı itibari ile LG G4 için Android 7.0 güncellemesini bekliyorduk. Muhtemelen önümüzdeki ay güvenlik bülteninde LG G4 modelini görebiliriz.

LG Mobile Security Eylül Ayı Güvenlik Güncellemesi

LG güvenlik güncellemeleri, Google tarafından yayınlanan tüm güvenlik yamalarını ve LG’ye özel güvenlik sorunları için yamaları içerecektir. LG, tüm kullanıcıların cihazlarını en yeni SW’a güncellemelerini önerir. Tüm SW güncellemeleri, piyasaya çıktığında mevcut tüm güvenlik düzeltme eklerini içerir.

LG Eylül Ayı Güvenlik Güncellemesi Alacak Modelleri:

 • LG V10
 • LG V20
 • LG G5
 • LG G6
 • LG Q6
 • LG Q8
 • K8 2017
 • K10 2017
 • X Power
 • X cam

LG bu ay yayımladığı bültende sadece amiral gemisi telefonlarına yer verilmiş. Burada şuna dikkat çekmek istiyoruz. LG sadece ön plana çıkan son iki yılda satışa sunduğu amiral gemisi modellerini listelemiş. 2017 yılında satışa sunulan K serisi 2017 modelleri ve Stylus  3 modellerine yer verilmiş ve güncelleme almaya devam edecek. Bu durumda bu cihazlar dışında kalan modeller için güvenlik ve iyileştirme güncellemeleri almayacak anlamına gelmez. Sadece Eylül ayı güvenlik düzeltmelerini almayacak anlamına gelir. LG G4 kullanıcı içinde aynı şeyleri düşünüyoruz. LG sadece amiral gemisi modellerine yer vermesi diğer modellere vermeyecek anlamını taşımıyor. Bazı haber sitelerinde LG  G4 modeli için güvenlik güncellemesine son verdiği yazılıyor. Bunu kesin olarak LG’den resmi bir açıklama yapmadan bilemeyiz. Sadece Eylül ayı listesinde yer almadığını görüyoruz.

  LG V60 ThinQ Tanıtım Tarihi Belli Oldu

LG Mobile Security listesinde eylül ayında güvenlik güncellemesi alacak modeller bulunuyor. Güncelleme desteğini kestiği modellere yer verilmemiş.  LG güvenlik güncellemesi detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. https://lgsecurity.lge.com/security_updates.html

LG Mobile Security güvenlik sayfasında şöyle bir açıklamaya yer vermiş. ”Bölgelere ve operatörler, güncellemeler aylık, üç aylık veya düzensiz olarak yayınlanabilir. LG, listeyi genişletmeyi planlıyor.”

27 YORUMLAR

 1. Lg g4 e nougat güncellemesi gelirse (ki 3 aydır bekliyorum bence bu büyük bir yalan ve asla güncelleme gelmeyecek!!!) lg bridge üzerinden yapılabileceği söyleniyor. Yani şimdi ben telefonumdan ayarlara girip yazılım güncellemesine tıklarayarak güncelleme yapamayacak mıyım?

 2. 7 G4 e muhtemelen gelmeyecek arkadaşlar. Zaten sorunlarınızın çözümü de 7.0 değil. Hatta belki daha da sorunlu bir telefon haline gelirdi 7.0 gelse.

 3. Vee eylül ayı biter… LG android 7 sözünü tutmadığı gibi artık güvenlik güncellemelerine de almamış. Ekim bülteninde de Kasım bülteninde de çok bekleriz..

  En azından şu root olayı açık olsaydı xda’dan kendimiz 7.1.1 yüklerdik.

 4. Zaten Avrupa ile Türkiye modellerini bile ayıran bir markadan da g4 7.0 güncellemesini söylenen tarihte gelmesini beklemek hata. Koreden güncelleme gelecek de H815TR ye uyarlanacak da falan filan. 2015 Temmuz ayında aldım bu telefonu her gün lanet ediyorum. Şöyle bir telefon düşünün ki 2 ay önce komple anakart 3 ay önce batarya orijinali ile değişildi ve hala yarım günü anca çıkarıyor telefon. Powerbank ile dolaşmaktan sıkıldım artık. 7.0 güncellemesi gelecekse gelsin biraz kullanayım şu telefonda yılbaşında atıcam bu telefonu. Hayallerimdeki note 8 i alayım.

 5. Hocam konu dışı fakat yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer;
  Lg G5 telefonumu hard resetledim telefon açıldığında eski google play hesabımı yazdım fakat şifresini unutmuşum, bende şifreyi unuttuma bastım şifreyi değiştim fakat değiştikten sonra tekrar girmeye çalışşam da nafile 24 saat sonra deneyin diyor başka hesap yazıyorum yine aynı, birkaç tane teknik servise getirdim o telefon açılmaz diyor garantiye gönder telefon da acil lazım bana ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. g4 için güncelleme var denildi.7.0 nougat yüklenecek denildi.ama fos çıktı.lg böyle yaparak kendi bindiği dalı kesiyor.sadece 1 defa kandırabilir bizi bir daha asla.bundan sonra ya samsung yada apple…

 7. Bu haberi kaç yerde okudum ama meğer doğrusu bu imiş. Lg G4 ün fişini çekti diyenden daha güncelleme almayacak diyene kadar. Teşekkürler LgDestek

 8. Lg g4 h815 e asla nougat dahil güncelleme vermeyecek. Anca v29a betasinda sıkışıp kalır. Kendi ülkesi dışındaki kullanıcıların ağzına biraz bal çaldı olayı geçiştirdi unutturdu. Eylül dendi eylül bitti yok ortada. Ekim e giriyoruz ekim bitecek yine olmayacak. Boşa beklemeyin. Lgdestek ekibi olarak siz de “lg güncelleme konusunda kötü yeni telefonları dışında destek vermiyor.” Diye dürüst acı ama doğru bi haber yaparsanız insanlar hiç olmazsa hataya düşüp lg almaz. İnsanları yanlıştan döndürmüş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here