[ROM][8.1][D802] LG G2 AOSP Extended v5.7 Kurulum Rehberi

71
12421

LG G2 için hazırlanmış olan AOSP Extended v5.7, saf android arayüzü ile batarya dostu ve hızlı performansıyla dikkat çekmektedir. Android 8.1 Oreo işletim sistemini kullanan ROM, sunduğu özelleştirmeler ile kullanıcı deneyimini özgür kılmaktadır.

  ROM’un Özellikleri

 • 3 parmak kaydırma ile ekran görüntüsü alma
 • Blur UI eklentisi
 • AOKP sistem animasyonları
 • Güncel çeviriler
 • OTA üzerinden güncelleme desteği
 • Gece Modu
 • Pixel UI eklentisi

  AOSP Extended v5.7 İndirmeler

  AOSP Extended v5.7 Kurulum Rehberi

 • LG G2 telefonunuza dosyaları kopyalayın.
 • Telefonunuzun halihazırdaki sistemini Backup bölümüne girip tüm seçenekleri işaretleyerek alabilirsiniz. Bu işlev, kurulumda telefonun başına gelebilecek hatalardan kurtulmamız için kısayol olacaktır.
  LG G2 Smart Notice APP Uygulaması Yükleme Rehberi

 • Backup işleminden sonra TWRP’nin Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Dalvik Cache, Cache, System ve Data seçeneklerini seçip telefonda varolan sistemi temizleyin.

 • Temizleme işlemlerinden sonra TWRP’nin Install kısmına girin ve sırasıyla ROM, GApps ve Bootstack dosyalarını flashlayın.

 • İşlemler tamamlandıktan sonra TWRP’nin Reboot kısmından System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

  EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

        

 

  KURULUM VİDEOSU;

71 YORUMLAR

 1. Herşeyi harfiyen yaptım ama logoda takılı kaldı. Ben de tekrardan yazılım atıp stock Roma Geri döndüm. Benim AOSP Extended v5.8 ve GApps ARM – 8.1 – stock bu yüzden mi bootlop oluyor. Bootstack kurduğum için mı bootlop oluyor? Bootstack kurmadan sadece ikisini flaşlasam ne olur?

  • Eğer TWRP sürümü 2.8.7.1 veya üstü ise tüm sistemi silip (Advanced Wipe kısmındaki tüm kutucukları işaretleyerek) telefonda TWRP açık iken bilgisayara bağlayıp dosyaları aktarım yapıp yeniden kurulumu gerçekleştirin.

   • Düzelmedi stock rom’a döndüm, sonra tekrar denedim oldu. Rom gayet stabil fakat oyuna girince seslerde glitch oluyor takılıyor o yüzden şu anda crDroid kullanmaktayım merak eden arkadaşlara öneririm hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Android 8.1 için biraz erken sanırım.

 2. Merhaba Ahmet Kardeşim,

  lg g2 telefonuma yukarıdaki romu yüklemeye çalıştım. Önce başka bir konundaki root atma ve twrp işlemlerini uyguladım telefona ve root test programından check ettim root telefonuma uygulanmıştı. Supersu ve autorecle teyit etmiştim. Sonrasında bu yukarıdaki konudaki youtubede bulunan videonu izledim önce sonra video nun açıklama kısmındaki 3 dosyayıda indirdim pc ye ordanda g2 nin download klasörüne attım. Sonra telefonu twrp menusunden giriş yaparak önce wipe menusundan depolama hariç diğer kutucukları işaretleyip komple sildim sonrada install menusunden bu 3 dosyayı önce rom dosyasını flaşladım, sonra gasp dosyasını flaşlamaya çalıştım o esnada error verdi sonra hemen telin hafızasından silerek gapps sitesinden indirdiğim pico yerine nanoyu (arm-7.1-nano) bunu indirdim tele attım ordanda twrp menusunden bu klasörü seçtim flaşlamaya çalıştım bundada hata verdi. sonra nano varyasyonuda silip bir üst modelini denedim yine ondada hata verdi. Baktım gapps dosyaları sıkıntılı gapps dosyasını flaşlamadan geçtim bookstack dosyasını flaşladım. sonra işlem bitti reboot yaparak telefonu yeniden başlattım. Telefon ilk açılınca LG logosu geliyor sonrada bilgisayar ana kartı yüzeyini gsteren bir görsel geliyor alt kısımdada AOSP EXTENDED yazısı çıkıyor bi 10saniyelik animasyon gibi sürekli aynı görüntüyü tekrarlıyor. telefon başlatılıpta menuye girilmiyor. TWRP menusundede ses kısma+güç tuşuna basarak giremiyorum. Burda tek hatam Mevcut 5.0.2 sürümünden yedek almamam oldu. Telefonu geri eski haline yada bu şekildeyken 7.1 nougat sürümüne nasıl yükleme yapabilirim. Cevabın için şimdiden teşekkür ederim.

  • Makale içinde belirtilen dosyalarda v4.4 güncellemesi çıktı adı altındaki dosyayı indirdiyseniz bu dosya yönlendirilen sitede 5.7 sürümü ile belirtilmektedir. Bu sürüm de LG G2 için sağlanmış olan Android 8.1 Oreo işletim sistemine sahip AOSP Extended ROM olarak geçmektedir. Bunun için GApps Paketi bölümünde 8.1 seçilip indirilmelidir. Yazı içinde düzenleme yapılmıştır.

  • Android 7.0 ve üst sürümler için Quick Remote desteğini birçok ROM desteklememektedir. Quick Remote apk dosyasını bulup denemeniz gerekmektedir.

 3. Geliştirici seçeneklerinde root yok supersu kuruncada boot securoty error hatası alıyorum herkes bu sorunu yaşıyor yardım etmenizi rica ediyorum

 4. İyi güzelde bu Roma robot yapamıyorum robot seçeneğinde yok ayrıca süpersin yükleyin ve secure Boot error veriyor lütfen yapanlar yardım etsin

   • Yokki oyle bir ayar olsa bu rom yuklu 4.5 versiyonu ama root yok hiç bişey yok istersen ss atarım bi yardımcı olurmusun

   • Geliştirici şeceneklerde yok 4.5 guncellemsi 7.1.2 superau atimca boot error aliyorum geliştirici şeceneklerde root diye bişey yok cm 13 te vardı bunda yok kullandigim rom aosp extented 4.5 surumu

 5. “AOSP Extended v4.4 Güncellemesi Çıktı! (v3.0 sürümünün üstüne kurulum yapın.)” Demişsiniz ama tam olarak sıralaması nasıl olacak. Önce v3, boatstack, gaps, v4.5 mi olacak?

  • ROM’u kullananlar için söylenmiştir. İlk kez kuruyorsanız v4.5 indirip devam edebilirsiniz lakin verilen linkte v4.6 veya v4.7 versiyonları da olabilir. Mümkün olduğunca son sürümü indirip yükleyin.

   • dediğiniz gibi ilk kez olarak v4.5 i kurdum kurulum sıralamasına uygun olarak ancak telefonum açılış ekranında takılı kalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here