11 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanan Desperate ROM, Android Lolipop 5.0.2 tabanlı olup Stock ROM üzerine inşa edilmiştir.

===ROM İLE İLGİLİ ÖZELLİKLER===

 • LG G5 Arayüzü eklendi
 • LG G4 Arayüzü eklendi
 • V10 kamera eklendi
 • Stock kamera eklendi
 • Güvenlik yaması v30f’ye güncellendi
 • 2 tane kilit ekranı efekti eklendi
 • Son uygulamalar bölümüne Blur efekti getirildi

ROM kurulumuna geçmeden önce aşağıdaki dosyalarımızı indirin.

Desperate ROM Dosyasını indir
https://drive.google.com/file/d/0B_4obP8dhjxbeUEwSUtJa3RWUk0/view?pli=1

Bootstack linki; (sadece 4.4.2 kitkat sürümü kullananlar indirsin.)
https://yadi.sk/d/Ce1yAOokuowgS

Gerekli dosyalarımızı indirdikten sonra aşağıdaki yazılardan veya videolardan yararlanarak Root ve TWRP işlemlerini uygulayın.

4.4.2 (kitkat) sürümü için Root ve TWRP yazısı;
https://www.lgdestek.net/lg-g2-root-ve-recovery-yuklemek/

Video

 

5.0.2 (lollipop) sürümü için Root ve TWRP yazısı;
https://www.lgdestek.net/lg-g2-root-ve-recovery-yuklemek/

Video

Yazı ya da videolara göre Root ve TWRP işlemlerini başarıyla tamamladıktan sonra Google Play Store’dan Reboot Recovery adlı uygulamayı indiriyoruz ve bu uygulamayla TWRP‘ye hızlı geçiş yapıyoruz.

  [ROM][6.0.1][D802] LG G2 Slim6 ROM Kurulum Rehberi

Adsız

TWRP‘ye geçtikten sonra LG G2 akıllı telefonumuzun başına gelebilecek her türlü sorundan kurtulabilmek için Backup (yedek) alıyoruz.

image16

Backup (yedek) aldıktan sonra ROM kurulumu için LG G2 akıllı telefonumuzda varolan sistemi temizliyoruz. Bu işleme Wipe (temizlik) denir.

TWRP-Wipe-Data

Wipe (temizlik) işlemini başarıyla tamamladıktan sonra Install kısmından kurulum yapıyoruz.

 • Bootstack dosyası flashlanıyor. (sadece 4.4.2 kitkat kullanıcıları)
 • ROM Dosyası flashlanıyor.
 • Aroma Installer bölümünde LG G2 telefonun model numarası seçiliyor.
 • ROM kurulumu tamamlanıyor.

Yazı yerine kurulum videosunu izleyip işlemleri uygulayarak da kurulum yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lv-tGNJWpK8

 

 

===ROM İLE İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ===

https-%2F%2Fs9.postimg.org%2Fot863360v%2Fscreenshot_2_copia

15 YORUMLAR

 1. Bu rom un daha önce ilk sürümünü yüklemiş ve beğenmiştim. Şimdi V2 Update yi ilave edip tekrar yükledim yalnız ilk sürümde karşılaştığım bir sorun aydı şekilde devam ediyor.
  Titanium Backup la yedekten uygulama yüklemesi yapılmıyor. Uygulama çalışıyor ama geri yükleme yapılmıyor.Yedeklemede veya başka birşey de sorun yok. Yalnızca yedekten geri yükleme sorunu var.

   • ben xda’dan indirim kurmuştum ama kurulumu ingilizce değildi galiba ve yükleme bittiğinde türkçe dil desteğini görememiştim…. bunda da öyleyse hiç tavsiye etmem AKK’kotanıza yazık….

   • Kurulum ispanyolca ancak yazımızın sonunda kurulum videosunu da ekledik. İzleyerek kurulum yapabilirsiniz. ROM açıldığında Türkçe dil desteğini kullanabilirsiniz

   • Ben kurdum şu an kullanıyorum. Bir kaç gün kullanıp pil ömrü ve performansını test edeceğim. Şu an gayet güzel ve şık. Takılma vs. göremedim. Kamerada durduruldu hatasıda almıyorum. Türkçe dil desteği de var

  • Rom nasıl sizde bir sorun yarattımı şarj süresi falan iyimi.Ben kurduğumda çok beğenmiştim şarj süreside iyi gibi gelmişti.Ama kamera ve QuickMemo+ hatası ve en sonundada ana ekran hatası alınca silmek zorunda kalmıştım.Uyku modlu kapak kapalıyken ses kısma tuşuna basınca kamerayı açması gerekiyordu ordada hata vermişti.Sizde bu hataları alıyormusunuz.Bizimle paylaşabilirmisiniz?

   • Şu anda kullanmaktayım ve gayet memnunum. Genel olarak bakacak olursak Cloudy 3.3’e göre bir tık daha az şarjı gidiyor. Ama 2 gündür kullanım gözlemlerime bakacak olursak biraz daha performanslı olduğu kesin. UX5 ana ekranını kullanıyorum şu anda herhangi bir dengesizlik falan yaşamadım. Bana göre cloudy 3.3 ayarında hatta bazı artıları olan bir ROM.

    UX5, UX4 ana ekranı, Türkçe klavye, navigation bar yüksekliği ayarlama, animasyonlu renklendirilebilen battery bar, saat tarih sitili değiştirme, flex temalı kilit ekranı, hızlı ön yükleme, akıllı güç tasarrufu gibi daha aklıma gelmeyen veya daha denk gelmediğim artı özellikleri var.

    Cloudy’den sıkılanlar için alternatif bir stabil ROM olarak görüyorum.

   • Yazmayı unuttum kamerada, QuickMemo+ ‘da, uyku modundayken ses kısma tuşuna basınca kamera açılırken falan durduruldu hatası almadım.

    Durduruldu hatasını hiç almadım diyebilirim kısaca test edebildiğim kadarıyla.

 2. Rom hız ve şarj olarak bayağı güzel fakat quick memo ve kameralar belli bir zamana sonra hata veriyor kamera durduruldu ana ekran durduruldu gibi ve hiç bir şekilde düzeltemedim tekrar cloudy 3.3 dönmek zorunda kaldım bu hataları düzeltmenin bir yolu varmı.Eğer bu sorunlar çözülebilirse gayet başarılı kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here