LG G2 FlymeOS 6.7.7.x Rom Yükleme Rehberi

38
5038

LG’nin 2013 yılında çıkardığı modeli olan LG G2, o zamanki f/p ürünleri arasında en iyilerin yanında yer alıyordu. Hala birçok kullanıcısı olan LG G2 ile ilgili Flyme geliştiricileri bir çalışma yaparak FlymeOS 6.7.7.31R ROM‘unu LG G2 için kullanım haline getirdi.

  FlymeOS 6.7.7.31R Özellikleri

 • Şebeke optimizasyonu yapıldı
 • Kilit ekranı navbar sorunu çözüldü
 • Tüm uygulamalar optimize edildi
 • Senkronizasyon sorunu çözüldü
 • Mesaj iletme sorunu çözüldü
 • SIM karta kayıtlı kişiler sorunu çözüldü
 • Klavye ayarları düzeltildi
 • Navbar çubuğu sorunları düzeltildi.
 • Çift tıklama ile açma/kapama özelliği eklendi

  FlymeOS 6.7.7.31R İçin Gerekli İndirmeler

  FlymeOS 6.7.7.31R ROM Kurulum Rehberi

 • Telefonunuzun sürümüne uygun Root&TWRP işlemini uygulayın.
 • İndirdiğiniz dosyaları telefonun hafızasına kopyalayın. (Örneğin; Download klasörü)
 • Telefonu TWRP Modu‘nda başlatın.
 • TWRP‘nin ana menüsünde bulunan Backup kısmına girip tüm seçenekleri işaretleyerek yedek alın. (Bu bölümü gerçekleştirebilmek için telefonunuzda en az 5 GB boş alan olması gerekmektedir.)
 • Backup işleminden sonra TWRP‘nin ana menüsüne dönüp Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edin ve sırasıyla Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizlemeyi yapın.
 • Temizleme bittikten sonra TWRP‘nin ana menüsüne gelip kopyaladığınız dosyaları Install kısmında bulun sırasıyla Bootstack, ROM ve GApps Paketi dosyasını flashlayın.
 • Flashlama işlemi bittikten sonra TWRP ana menüsünde Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.
 • Yeni ROM’unuz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  [ROM][D80x][6.0.1] LG G2 MIUI 8 Rom Yükleme Rehberi

ROM ile ilgili izlenimlerinizi bizlere yorum kısmından yorum yaparak ulaştırabilirsiniz.

  FlymeOS ROM İle İlgili Ekran Görüntüleri

    

ROM’un Kurulum Videosu

38 YORUMLAR

 1. Romu çok güzel yükledim çalışıyordu fakat 1 gün sonra telefonun donanım yetersizliğinden mi dahili belleğin dolmasından mıdır bilmiyorum ama telefon tıkanmaya başladı ve en sonunda gmail durduruldu, güvenlik durduruldu gibi hatalar vermeye başladı. Yeniden başlatıp temizleme yapacaktım ki o malum siyah flyme yazısında telefon takılı kaldı. Burda anlatılanları defalarca bıkmadan usanmadan deneyip hard reset sayfasına ulaşma noktasında muvaffakıyet gösterdim. Lakin en yazık ki çabalarım beyhudeydi. Beyaz ekranda her iki yönlendirmeye ses kısma tuşuyla yes komutlarına getirip power tuşuyla onaylamama rağmen ne yazık ki hüsrana uğradım. Siyah bir ekran açılarak başarısızlığın nedeni şu iki ecnebi cümlesiyle özetleniyordu:”secure booting error” ,
  ” boot certification verify” ne yapmayalıyım? Bu noktada ilminizi benimle paylaşma fedakarlığı gösteren herkese müteşekkir kalacağımı belirtmek isterim. TWRP-ye başka bir şekilde ulaşmak mümkün mü? Ya telefon hard brick olmuş olabilir mi?

  • ROM yüklemeden alınan yedeğin geri yüklenmesi, eski sisteme geri dönüş demektir. Herhangi bir ROM yüklemesi sonrası aldığınız yedeği geri yüklediğinizde verilerinizle birlikte eski sistem de geri yüklenir ve yeni yüklenen ROM silinip eski sisteme geçilir. Eğer gerçekleştirmek isterseniz TWRP moduna geçip restore kısmına girerek bulunan dosyayı seçip yüklemeniz gerekmektedir.

 2. Şarjı ve stabilligi lollipopa göre aşırı iyi günlük rutin olarak yaptığım şeyleri yaptığım halde eskiden şarj %55-60 kalırken şimdi %70 kaldı ve hiç takılma yaşamadım 6.7.8.4R Beta yayımlanmış pek bilgi bulamadığım için güncellemedim tavsiye ederim

 3. bizler çinli-korelimiyiz ki kurulumu o dillerden rom paylaşıyorsunuz!
  şu verdiğiniz romları neden kontrol etmez/denemezsiniz?
  kurulum dili ingilizce-almanca hatta latin dillerinden biri olsa bir şekilde alnaşılırdı
  ama bu nemenem iş anlayamadım!
  sinir olup iptal ettim!

  lütfen rom paylaşırken iletin
  -bu rom’un kurulum dili “herneyse” vs.vs. diye

  kuramadığım için TEŞEKKÜRLER!!!

  • ROM, beta sürüm olduğu için şu anlık çinli geliştiriciler yayınlıyor ve telefonda kurulumu çince yapılıyor. Yapmanız gereken ROM’u flashladıktan sonra en üstteki seçeneğe tıklayıp telefon d802 ise d802’yi seçip sağ altta bulunan seçenek ile devam etmek olacaktır. Yükleme bittikten sonra bir kutucuk işaretli ise o kutucuğun işaretini kaldırıp sağ alt köşedeki seçenek ile devam edin ve TWRP’ye girdiğinizde gapps paketini flashlayıp telefonu yeniden başlatın.

 4. Acil yardıma ihtiyacım var bu romu yüklüyordum ve ben daha gapps paketini flashlamadan kendi kendine telefonu yeniledi. neyse dedim ama rom berbat pişman oldum geri döneyim dedim telefonun orijinal romunu kurmaya çalıştım fakat telefon her kapanıp açıldığında usb bağlantısını sadece şarj yapıyor MTP’de kalması lazım fakat her seferinde sadece şarja geri dönüyor ve bu yüzden ne root atabiliyorum ne de orijinal romu kurabiliyorum her download moda girdiğinde bu yüzden hiç bişey yapamıyorum. Çok acil birinin el atması lazım ne yapmam lazım hiç bilmiyorum

 5. Arkadaşlar merhaba, 6.7.6.13R sürümünü yükledim ve xda da bazı şeyleri paylaştım, sizin için de yazıyorum. Ancak tavsiyem kullanmamanız yönünde.

  # LED çalışmıyor (ön-arka) (ön led sadece şarj sırasında turuncu yanıyor)
  # (Knock on/ Knock off) çift tıklama çalışmıyor.
  # Cihazın MAC adresi değişti (ilginç) hatta sonrasında lineageos 14.1 e geçtim fakat yine değişmiş adres görünüyor.
  # GSM LTE çok düşük kalitede, genelde yok
  # GSM 3G düşük (3g de bile çekmiyor neredeyse)
  # Klavye Türkçe desteklemiyor hesap eklerken sıkıntı yaşarsınız.(ingilizce klavye için bile “I” “ı” harfi yok)
  # Bazen home(ana ekran) tuşuna basınca yeniden başlatıyor.
  # Ekran düğmelerinin yerlerini kesinlikle değiştiremedim (geri solda, ana ekran ortada, son uygulamalar sağda) ve bu düğmelerin arka plan rengi değiştirilemiyor.
  # Kamera rezalet.
  # Ses çıkışı rezalet
  # Sms geldiğinde ekran kilitli iken bildirim geliyor ve ekran açılıyor (oku,sil, cevapla olarak 3 seçenek geliyor) fakat bunların hiçbiri çalışmıyor,ve ekran kilidini açtığınızda gelen bildirimi göremiyorsunuz sanki hiçbir şey gelmemiş gibi. Ekran kilidini açıp mesajlara girip gelen mesajı açarak bunları yapabilirsiniz.

  # Rehberi açıp 1 numarayı kara listeye ekliyorum ve sonra son uygulamar tuşu ile geri gelmek isterken pat diye yeniden başlatıyor. Ve bu durumu 6 saat içinde 8 kez yaşadım. Son uygulamar tuşuna basınca genelde yeniden başlatıyor.
  # Olumlu bir olay : Batarya ömrü felaket uzun. Sabah %100 şarj ile aldım 10 fotoğraf, 2 sms gönderme, 2 telefon görüşmesi (toplam 4 dakika) ve 8 yeniden başlatma ardından %91 kaldı (Ekran parlaklığı sonda)

  # NFC çalışıyor(NFC,Android Beam,Wifi,Bluetooth açık)
  # Bluetooth çalışıyor
  # OTG desteği yok,çalışmıyor (16gb uflash diskimi kesinlikle açmıyor)
  # Wifi hotspot çalışıyor
  # Tüm medya dosyaları için genel problem video,muzik oynatması rezil.
  önemli! Ses çıkışı kesinlikle hatalı.

  # Uygulama izinlerini değiştiremedim, yükleme sonrasında kesinlikle sormadı erişim izinleri için, (yükleme sırasında soruyor izin ver, sor, görmezden gel)

  Kamera ve Batarya için ek görüşler.
  # Kamera o kadar yavaş ki dona dona fotoğraf çektirmiyor. Otomatik odaklama çok zorlanıyor çoğu zaman odaklanamıyor. CameraMX yükledim fakat onda donma geçmesine rağmen odaklanma yapamadı zorlayarak biraz bir şeyler çektim ama.
  #
  1 – 46 Fotoğraf ,2 video çekimi. Video ses kayıtları yine rezalet durumda.
  2 – NFC açık, Bluetooth açık, Wifi açık, Andorid Beam açık.
  3 – Dosya gönderdim (10 fotoğraf) ve1 video (18mb) NFC kullanarak başka bir cihaza (Note4)
  Transfer çok uzun sürdü ve acayip pil tüketti.
  Kalan Pil : %64 (öncesi %87)

  Telefonu açık olan her şeyi kapatıp masaya bıraktım (%61 ekran kilitli 1.5 saat sonra %3 daha tüketmiş)

  # Ana ekranda 5 tane google sesli arama var ve ana ekran üzerinden uygulama kaldırılamıyor (menü olmadığı için)

  Son olarak, Kamera benim için önemli ve stok ROM dışında sanırım FullHD 60 Fps video çekimi hiçbir uygulama aracılığı ile yapılamıyor (Snapdragoncamera dahil) çünkü şuan kullandığım lineageos 14.1 içinde video aynı durumda, 1080p 60 fps kesinlikle yok. Dahası adamlar snapdragon kamera uygulaması ile FullHD 60 fps/ FullHD 30 fps/ HD 120/60/30 fps” video çekimi yapılabildiğini söylemişler ama henüz hiçbir uygulama başarılı olamadı. Hatta 4K çekimi yapabilecek şekilde kamera ile uğraşanlar olmuş ama ben beceremedim şimdiye kadar. İki de bir sistem değiştirmekte istemiyorum 3 gündür lineageos kullanıyorum fakat pil durumu pek iç açıcı değil artı dediğim gibi kamera konusu benim için önemli dolayısıyla 1-2 güne stok rom olan lollipop a dönerim.

  • mac adresi tüm custom romlarda değişir. stock bazlı (cloudy gibi) romlarda farklı, los-cm tabanlı romlarda farklı oluyor.(toplamda 2 farklı mac adresi var) sadece bu roma özel değil yani.

 6. Ben romu yükledim ilk yukleyisimde gapps i yuklememistim flyme arayüzünde açıldı ama gapps paketini yukleyince Google launcher de açıldı ve flyme arayüzune geçmiyorum telefon rehber kamera gibi uygulamalarda aynı şekilde sadece Google in uygulamalari var nasıl duzeltebilirim

 7. Beyler flyme logosunda ne kadar sure duruyor bu , birde direk cm ya da lineage os rom tabanindan bootstack yukleyerek gecis yapabilir miyim bendede ayni dondu kaldi flyme ekraninda , simdiden tesekkurler arkadaşlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here