[D802]LG G2 İçin TWRP Kurtarma Modu

11

Ömer Zen tarafından LG G2 çin hazırlanmış TWRP kurtarma modu ve yükleme ayrıntıları;

– Rootlu / Rootsuz farketmez
– JellyBean / KitKat / Lollipop farketmez
– 1 dakikada hazır!

 

İNDİR: G2-KURTARMA-MODU-YUKLEYICISI.zip

İNDİR: Reboot Recovery

 

Cihazın ilgili bölümlemesine uzaktan ADB komutlarıyla TWRP imajı yüklemek mümkün. (Hatta Terminal Emulatör ile bu komutları android içinde yazmak ve PC kullanmadan çalıştırmak mümkün ama hem root gerekeceğinden hem de yanlış yazılınca olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden o yol anlatılmayacak çünkü PC’den otomatik yapmak en güvenlisi)

 

Videoda anlatılan yöntemi biraz daha basitleştirirsek:
 Linkten indireceğiniz ZİP dosyası içindekileri bir yere çıkartın.
 Telefonunuzun USB Hata Ayıklama modu açık bir şekilde PC’ye bağlayın.
 Son olarak çıkarttığınız ZİP’in içerisindeki EXE uygulamasını çalıştırın.
 Uygulama, telefonla bağlantı kurmaya çalışacak, izin verin.
 İzin alındıktan sonra otomatik olarak gerekli kodları çalıştırılacak ve iki defa ENTER yaptıktan sonra cihaz TWRP açılacak şekilde yeniden başlatılacak.
 Daha sonra kolayca recovery’ye girmek için Reboot Recovery uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

(autorec, flashify, rashr gibi android içinden twrp yüklemenizi sağlayan ve yanış model seçildiğinde sorunlara sebep olan işlemlere son!)

 

Artık bu modda iken isterseniz Install’den UPDATE-Supersu yükleyerek cihazdaki android sürümü ne olursa olsun Stock romu rootlayabilirsiniz. (Bu sayede TowelRoot mu kullanayım KingRoot’la mı rootlayım yoksa PC’de bağlayıp ioroot, Dp-tools vs.. mi deneyeyim derdine son! )

 

İsterseniz OTG kablosuyla flash diskinizdeki Komple yedeğinizi (Nandroid backup) geri yükleyebilirsiniz. (Yavsiye ettiğim yöntem bu.. Jellybeanda olsanız bile tek hamlede başka bir şey yüklemeden lollipopa geçebilir eski ayarlarınıza ve uygulamalarınıza kavuşabilirsiniz.)

Kolay Gelsin.
OMERZEN©2016

Nasıl yapılır: 

 

Uyarı: Yapacağınız hatalardan dolayı oluşacak sorunlardan lgdestek.net sorumlu değildir.

Paylaş
LGDestek.NET | Android & Teknoloji haberleri editörü.

11 YORUMLAR

  1. teşekkürler, android 6.0 kullanıyorum d802. Çaresiz kaldığım bir anda ne yapacağım diye kara kara düşünürken buna rast geldim, denedim ve oldu. Sorunsuzca TWRP’ye girip istediğimi yaptım. Müteşekkirim size.

  2. MERHABA,

    5.0.2 STOCK SÜRÜMÜ ÜZERİNE DEDİĞİNİZ YÖNTEMLERİ UYGULADIM. FAKAT REBOOTLADIĞINDA ÜZERİNDE KIRMIZI İKON BULUNAN ANDROİD SİMGESİ ÇIKTI. HANGİ KISIMDA BAŞARISIZ OLDUĞUNU ANLAYAMADIM. TEKRAR TELEFONU AÇTIM VE RECOVERY MODE A ALMAYA ÇALIŞTIM. FACTORY RESET SORULARINA YES DEDIM AMA TWRP AÇILMADI VE FACTORY RESET YAPTI. ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

  3. mERHABA.

    NASIL YAPTIM BİLMİYORUM DAHA ÖNCE BU TWRP Yİ LG G3 CİHAZIMA KURDUM AMA RTIK DOWNLOAD MODA ULAŞAMIYORUM HATA VERİYOR ORJİNAL ROM YUKLUYEMİYORUM BEN ORJİNAL TWRP YE DÖNMEK İSTİYORUM AMA OLMUYOR ŞİMDİ TELEFONA NE USB İLE ROOM YÜKLEYEBİLİYORUM NE DOWNLOAD MODA ALABİLİYORUM ANCAK ZİP DOSYASI BULABİLİRSEM YÜKLEYEBİLİYORUM NASIL KURTULURUM BU DURUMDAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here