LG G2’ye Rootsuz TWRP Nasıl Kurulur?

- Advertisement -

Bu TWRP kurulumu sadece LG G2 D802 ve D802TR için geçerlidir.Aynı zamanda sadece LG G2’nin v10 kodlu 4.2.2 sürümlü Jelly Bean sistemi için geçerlidir.Öncelikle dosyamızı bilgisayarımıza indiriyoruz.İndirmek için tıklayın.

ADIM ADIM İŞLEMLER

Dosyamızı indirdikten sonra telefonumuzun Ayarlar-Genel-Telefon Hakkında-Yazılım Bilgileri kısmına girip Yapım Numarasına 7-8 kez tıklıyoruz ve Geliştirici Seçeneklerini aktif etmiş oluyoruz. Ayarlar-Genel-Geliştirici Seçenekleri bölümüne girip USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediyoruz ve Uygulamaları USB Üzerinden Doğrula seçeneğini kapatıyoruz. İşlemleri yaptıktan sonra son olarak cihazımızı MTP (Medya Eşitleme) olarak bağlıyoruz ve bilgisayara geçiyoruz.

75f8b8a4961ff3d805038c85b81a7aaf        lgg2-2           c2a0675f75df037644392b3b2b0155be

- Advertisement -

Bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyaya resimdeki işlemleri sırasıyla uyguluyoruz.

Adsız                                                  Adsız1

  Telefon Çok ısınıyor ve ısınma Sorunu Çözümü

Adsız2

Çalıştırdıktan sonra karşımıza CMD komut ekranı çıkacak. CMD ekranındaki “daemon started successfully” yazısını gördükten sonra cihazınızın ekranında “İzin Ver” uyarısı çıkar ve sizin bu uyarıya izin vermeniz gerekir.

Adsız4

İşlemlerin devam edebilmesi için “devam etmek için bir tuşa basın.” yazar ve bir tuşa basarak devam edin.İşlemler bittiğinde artık cihazınıza rootsuz bir şekilde TWRP yüklenmiş olur.

Adsız5

 

Bu aşamaları aşağıdaki videoyu izleyerek de LG G2 telefonunuza uygulayabilirsiniz.

Önemli Not: Bu işlem LGDestek Editörleri tarafından henüz test edilmemiştir. Yükle işleminde yapacağınız hatalardan LGDestek ve Editörleri sorumlluk kabul etmemektedir.

- Advertisement -
Ahmet Dizdar
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis bilgini.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here