[D855TR] LG G3 32GB V30g Yazılım Güncellemesi

55

LG G3 D855TR modeli için 7 aydır yeni güncelleme yayımlanmıyordu. LG unuttuğu akıllı telefonu G3 için bugün yeni versiyon güncellemesi yayımladı. Android 6.0 Marshmallow sürümü olan V30b‘den sonra hiç güncelleme almayan akıllı telefon sonunda güvenlik düzeyi güncelleştirildi. Yeni güncelleme ile birlikte telefonda yazılım güvenliği en üst seviyeye yükseltildi. LG G3 akıllı telefonunuzu güncellemek için LG Mobile Support Tool uygulaması ile yen sürüme yükseltebilirsiniz.lgg330gss

  LG G3 D855TR 32GB V30g Güncellemesi

LG G3 D855TR 32GB modeli için yayımlanan güncelleme ile Güvenlik yaması düzeyi 01.10.2016 olarak güncellendi. Bilgisayar üzerinden kurulan yeni yazılım güncellemesi 1.25Gb boyutunda. Ota üzerinde bu güncelleme yayınlanacağını düşünmüyoruz. Bilgisayar’dan LG Mobile Support Tool programı ile güncelleme yapınız. Bu güncelleme ile birlikte yeni yazılım versiyonu V30b‘den V30g‘ye yükseltiliyor. Şuan için gözle görülür bir yenilik olmasa da güncelleme detaylarında Güvenlik yaması ve kullanılabilirlik artırıldı olarak görüyoruz.

  V30g Yazılım Güncellemesi Detayları2016-05-12-22-49-10

 • Android sürümü: 6.0 Marshmallow
 • Yazılım Sürümü: D855TR-V30g
 • Kernel Sürüm: 3.4.0
 • Yapın Numarası: MRA58K
 • Güvenlik Yaması: 01.10.2016
 • Dosya Boyutu: 1.25GB
 • LG G3 D855TR 32GB: V30g KDZ 

  Yeni Yazılımı Güncellemek için

İlk olarak güncelleme LG PC Suite veya LG Mobile Suppor Tool üzerinden güncellenebiliyor. Henüz telefonunuza gelmediyse bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz. Telefon üzerinden ota ile güncellemenin gelmeyeceğini düşünüyoruz. Bilgisayar üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Paylaş
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

55 YORUMLAR

 1. V30g-GLOBAL-COM Program versiyonu olarak yüklendi. bir sorun olmaz değilmi android güvenlik yaması düzeyide 2016-10-01. bu stock rom da her hangibir sorun yok değilmi
  ve en yeni versiyonu yükledim sanırım, kararsız çalışmaz herhalde
  yardımlarınız için teşekür ederim.

 2. Benim telefonum İthal firma garantili yani telefon yurt dışından gelme imei side var.Şimdi sürümüm v.30b Globall .com Şimdi Türkiye sürümünü yüklersem sıkıntı olur mu?Sıkıntı olmazsa Türkiye sürümünü yükledikten ekstra bi ayar veya birşey yapmam gerekir mi?

  • D855 ise TR sürümü yükleyebilirsiniz. IMEI telefona aittir ve bu yüklemeye açıktır. Yükleme sonrası herhangi bi ayara gerek yoktur.

   • Kdz dosyasını indirdim,bu kdz dosyası LG PC Suite veya LG Mobile Suppor Tool’dan indirilip buraya mı atılan mı yoksa başka bir siteden bulunan kdz dosyası mı?Güvenlik açısından soruyorum da.

   • KDZ dosyalarının hepsi LG’nin firmware merkezinden sağlanmaktadır. Hepsi güvenlidir.

 3. Teşekkürler yalnız bende chrome bazen durduruldu hatası veriyor android 6’dan bu yana bu hata mevcut güncellemesiz sürümü ile değiştiriyorum yine aynı hatayı veriyor sizde böyle bir hata oluyor mu? Teşekkürler

 4. hocam telefon d855 32 gb dediğiniz gibi tr30b güncellemesi yaptım telefonda proğram versiyonu v30e ame xx olarak görünüyor ayrıca root atarken de hata veriyor ne yapabilirim yardım ederseniz.

 5. merhaba başarıyla yaptım ancak telefon en ufak resim çekmede bile aşırı ısınıyor bunun içine ne yapabiliriz hiddenmenu den on ayarını yaptım ancak düzelmedi lollipopa dönmek için ne yapabilirim teşekkürler

 6. merhaba telefonum lg g3 v20n-ZAF-xx şeklinde. buna v30g kurabilir miyim sıkıntı çıkar mı. marshmallow a guncelliycem. yardımcı olursanız sevinirim

 7. Hocam teşekkür ederim 32gb için dosyayı upload etmişsiniz bunu indirdikten sonra lg mobile support tool ile mi güncelleyeceğiz. Son olarak yedek almaya gerek var mı?

 8. Bu güncelleme sadece TR sürümü için mi geçerli yoksa ithalatçı garantili telefonlarada uygulanır mı? Bendeki telefon twn sürümü idi android 6 ya geçtikten sonra ise global oldu.

 9. sa
  Hocam Lg mobile support telefonu görmüyor sürücüleri yükledim Usb pc bağlantıları seçeneğinde tüm seçenekleri denedim yine görmedi. Son olarak yurtdışından gelen cihazlarda da yükleme bu şekilde mi olacak. Teşekkürler.

  • Aleyküm selam. Yurtdışı cihazların çoğuna güncelleme yapılamıyor çünkü bazıları kendi IMEI numaralarına sahip değil ve bu yüzden telefonlar brick oluyor. Genellikle çoğu kişi yazılımı yüklüyor ve sonrasında IMEI atıyor ancak kendi IMEI numarasına sahip ise o telefonlara da LG PC Suite veya LG Bridge üzerinden gelebiliyor

  • Yeni iyileştirme güncellemeleriyle root gibi kök erişimlerine karşı da güvenlik sağlanıyor. Bu nedenli root işlemi çalışmıyor olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here