LG G3 6.0 Root ve Recovery Yükleme

31
4757

Daha önce LG G3 5.0 için Root ve TWRP Yükleme [One Click Root] Rehberini hazırlamıştık. LG G3 için şimdi Android 6.0 Marshmallow Root ve Recovery yükleme rehberi ile karşınızdayız. Diğer root işlemlerine göre LG G3 Android 6.0 Root işlemi daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Lütfen işlemleri sırası ile dikkatlice yapınız, yapcağınız hatlardan LGDestek.Net sorumlu değildir.

1. İlk olarak aşağıdaki linkten root dosyalarını indirelim.

LG G3 6.0 Root 

2. Masaüstüne G3 Root diye klasör oluşturalım. İndirdiğimiz dosyaları zipten çıkartıp klasörün içine atalım.

3. G3 Root klasörünü telin hafızasına atalım.

4. Sırasıyla KingoRoot.apk ve AutoRecMMD855.apk kuralım.

5.Kingroot.apk Açalım cihazı rootloyalım.

6.Root işleminden sonra AutoRecMMD855.apk açalım ve twrp kuralım. Kurulumdan sonra Twrp menüsü açılsın mı diye soracak. Ok diyip telefon kapanıp açılacak twrp menüsü gelecek.

7. Twrp Menüsünden telefonun hafızasına attığınız klasörün içine girin. Sırasıyla Hacer Permisivo.zip ve Beta-SuperSu 2.52.zip kurun.

8.Telefonu yeniden başlatın ve özgürlüğün tadını çıkartın.

Telefonunuzu TWRP Recovery modunda başlatmak için:

Telefonun Ses Kısma + Güç Tuşu‘na basılı tutup LG Logosu gelince Güç Tuşunu bırakıp tekrar basıyoruz. Factory Reset ekranı gelene kadar bırakmayalım. Bu ekran gelince ses tuşu ile Yes‘ e gelip Power tuşuna basalım TWRP Recovery açılacaktır.

Ya da daha kolay bir yöntem olarak Reboot Recovery uygulamasıyla istediğiniz zaman kolaylıkla telefonunuzu recovery modda başlatabilirsiniz.

Not: Anlatım Sadece LG G3 D855 16/32 Gb Modelleri için Geçerlidir. Diğer modeller için lütfen denemeyin. 

 

Uyarı: yaptığınız hatalardan dolayı oluşacak sorunlardan lgdestek.net sorumlu değildir.

31 YORUMLAR

 1. Hocam kingroota giriyorum bekliyor ve hic baslamadan soyle diyor :
  Root strategy unavailable
  No strategy now
  Ve telefon simgesinin uzerinde de girilemez isareti var ne yapmaliyim?

 2. Arkadaşlar bende kuramadım,buradaki arkadaşların root bilgisi düzeyleri aynı değil,rica etsek bir videoda detaylı şekilde anlatsanız hata riski azalır böylece…

 3. arkadaşlar denemeyin “AutoRecMMD855.apk” sakın kurmayı çok riskli. telefonum tamamen çöktü. Telefonu hiç bir şekilde kurtaramadım. En son servise gönderdim. ana kartı değiştirmek zorunda kaldılar.

 4. Başarılı şekilde rootladım. Tek bir problem var sanırım yaşayan başka arkadaşlar da olmuş. SuperSU kodlamasını güncelleyemiyorum

 5. arkadaşlar bende bu yöntemi kullanarak cihazımı rootladım şimdi g5 in ux5 arayunuzu yukluycem sezer arkadaşın yazdıklarında bi yanlışlık yok siz başka bi yerde yanlışlık yapmış olabılırsınız nasıl yardım olurum bilmiyorum ama bu yönergeleri takip ederke kurulum yaparken biraz ingilizceniz olması gerekiyor menüler ingilizce sonra şaşırmayın

Bir Cevap Yazın