Bu yazımızda LG G3 Android 6.0 Marshmallow yükledikten sonra pek memnun kalmamanız durumunda Android 5.0 Lolipop’a nasıl geri dönebileceğiniz hakkında bilgi vermek istiyoruz. Aşağıda anlatılan işlemler denenmiş sorunsuz geri dönüş işlemi sağlanmıştır. Yapılacak işlemler hakkında hiçbir tecrübeniz yoksa denememenizi tavsiye ederiz.

Öncelikle aşağıdaki dosyaları indirip, bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:
LG Mobile Driver > Download
LG UP & LG UP Dll Files (Fixed) —> Download

Telefonunuzun hangi ülke çıkışlı olduğunu öğrenmeniz hakkında; Telefonda, Ayarlar-Genel-Telefon Hakkında-Yazılım Bilgileri yolunu izleyerek Program versiyonunda Ör : V30D-TUR-xx şeklinde sürüm bilgilerini göreceksiniz. TUR yani ülke kodudur ve cihazın Türkiye için üretildiğini ifade eder. Birçok okuyucumuzun kullandığı telefonlar arasında grey tabir edilen ithalat garantili telefonlarda bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok görülen cihazlar;

  • SEA : Singapur
  • AME : Birleşik Arap Emirlikleri
  • EUR : Avrupa (Almanya – Fransa)
  • TWN : Tayvan
  [ROM][6.0][D855]LG G3 Zoe V3.0 Rom Yükleme Rehberi

surum

Telefonunuza ait Rom (kdz) dosyası için buradan telefonunuza ait olan ülkeyi bulun ve Ör: Türkiye 16gb cihaz için 6UR , 32gb cihaz için TUR ülke kodu V20 son sürümü  indirin.

LG G3 Android 5.0 Lolipop Yükleme Rehberi

Kurulum işlemini yapmışsanız aşağıda resimlerle anlatılan işlemleri sırası ile yapabilirsiniz.

 – Telefon açık olarak Bilgisayara ye bağlayın ve LGUP Programını açın. (Telefonu Download moda almıyoruz)lg_down1– Program Telefonunuzu gördükten sonra “UPGRADE” tikini işaretleyin. (1) resimde görülen BIN file solundaki işareti kaldırın. (2)

lg_down2

– BIN file karşısındaki butonuna(çarpının solundaki) tıklayın. (3)

– Gelen ekrandan daha önce indirmiş olduğunu rom (kdz) dosyasını seçin.

lg_down3

 “REFURBISH”  tikini seçin (4) BIN Files solundaki kutuyu işaretleyin (5) ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın. (6)

Not : Yükleme işlemi sırasında telefon ile bilgisayar bağlantınızı kesmeyin ve telefonunuzun en %50 şarjlı olması gerekmektedir.

61 YORUMLAR

  1. Telefonumda şuan V30G yüklü. Root atmak, recovery yüklemek ve ardından da rom yüklemek istiyorum. Bunu yapabilmek için öncelikle downgrade yapıp telefonumu lolipop ya da v30b yapmalıyım ki root atabileyim. Ama LG UP yazılımı ne yaptıysam telefonumu görmüyor. Telefonun girişi ve kablo sağlam, sorunsuzca veri aktarımı yapabiliyorum. Sizce sorun nedir? Nasıl görmesini sağlarım?

  2. knk yapıyorum ama%3 de falan takılı kalıyor error veriyor yukarıda verdiğin 2 driverı indirdim ve dediğin işlemleri yaptım ama dediğim gibi takılma oluyor

  3. İŞLEM BAŞARILI 6.0 DAN 5.0 A DÖNÜŞ GERÇEKLEŞTİ. 5.0A DÖNMEMİN SEBEBİ WİFİ, MOBİL VERİ AÇILMIYORDU TELEFON KAFAYI YEMİŞTİ…İNŞALLAH DÜZELMİŞTİR..TEŞEKKÜRLER LGDESTEK…

  4. Mrb benim g3um 32gb ve suan android 6 yuklu. Surum V30e-AME-XX Ben android 5e hatta mumkunse 4.4.2 ye dusurmek istiyorum. Bunun icin ne yapmaliyim? Hangi kdz yi indirmeliyim?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here