AT&T LG G3 modeli için Android AOSP ROM 7.0 Nougat Rom’u 3.parti geliştiriciler tarafından kullanıma sunuldu.

Android Nougat kaynak kodlarının yayınlanmasının ardından geliştiriciler hız kesmeden Rom hazırlıklarına başladı ve bu çalışmalar ilk meyvesini LG G3 modeli için verdi.

CyanogenMod Ekibi tarafından geliştirilen bu Rom’un yapım numarası NRD90M. Bu romun geçerli olduğu cihaz ve modeli ise AT&T LG G3 D850. Bu Rom sayesinde LG G3 D850 model cihaza sahip olan kullanıcılar Android 7.0 Nougat işletim sistemine de sahip olabilecekler.

UYARI: Kuruluma geçmeden önce Rom’un çalışan ve çalışmayan özeliklerini kontrol etmenizde fayda var. Bu sizin sorumluluğunuzdadır.

Bilgilendirme: Rom yükleme işleminden sonra cihazınızın da garanti dışı kalacağını bildirmek isteriz. Bundan dolayı kurulum esnasında ortaya çıkabilecek küçük de olsa bir aksiliğe karşı cihazınızı yedeklemenizde fayda var. Aksi takdirde bu durumdan LGDestek.Net Ekibi sorumlu tutulamaz.

Çalışan Özellikler:

 • WiFi
 • Bluetooth
 • Kamera
 • Ses
 • Titreşim
 • H/W
 • MTP

Çalışmayan Özelikler:

 • Ağ, İnternet
 • Sensörler(İvme, yakınlık, barometre, manyetometre vb.)

[NOUGAT] ASOP ROM 7.0 ROM Yükleme İşlemi İçin Gerekli Dosya ve Programlar:

  LG G2 ve G3 Cihazlarında Ekran Sararması Sorunu

ROM Yükleme İşlemi İçin Gerekli Adımlar:

 1. AT&T LG G3 D850 modeli için gerekli olan yukarıdaki bağlantı üzerinden Rom dosyasını ve cihazınız için uygun olan Gapps dosyasını indiriniz.
 2. Telefonunuzu kapatınız ve Ses Kısma – Güç tuşlarına aynı anda basınız. Cihazınızda USB Hata Ayıklama Modu açık ise direk olarak ADB programı üzerinden bağlantı kurup çalıştırabilirsiniz.
 3. Recovery menüsüne giriş yaptıktan sonra sırası ile Wipe Data Factory Reset, Cache Partition, Dalvik Cache ve Format The System Partition işlemlerini yapınız.
 4. Bu işlemler telefonunuzdaki tüm verileri temizleyecektir. Bu işlemlerden sonra sistem yedeğini de almayı unutmayınız.
 5. İndirmiş olduğunuz zip formatındaki 7.0 Nougat Rom’unu cihazınıza flaşlamak için recovery menüsünden dosyayı seçiniz ve işlemi başlatınız.
 6. Son olarak yine indirmiş olduğunuz cihazınıza uygun olan Google Gapps zip formatındaki dosyanızı yine aynı şekilde recovery menüsünden seçerek flaşlayınız.

Tüm bu adımlardan sonra Reboot System Now diyerek telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Bundan sonra cihaz kurulumu biraz zaman alacağı için endişelenmenize gerek yok. Sadece adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğinizden emin olunuz.

4 YORUMLAR

 1. 7.0 romu yükledim ama telefon çekmiyor TWRP de yedeğim var ama 7.0 rootatamadığım Için TWRP açamıyorum Yardımcı olabilir misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here