Birçok kişinin kullanmış olduğu ve güncellemeleri bittikten sonra ROM yükleme ile uğraşmış olduğu LG G3 modeliyle ilgili yeni sistem geliştirildi. Önceki yazılarımızda gerek Fulmics sistemi, gerekse Resurrection gibi safgan Android ROM yazılarını derlediğimiz LG G3 için yeni sistem inşa edildi. Resmi olmamakla birlikte inşa edilen yeni Custom ROM, artık LG G3 Android 9.0 Pie ROM olarak geçiyor.

NOT = Henüz BETA sürüm olarak sunulan Android 9.0 Pie ROM sistemi için root işlemi de sunuluyor ancak test aşamasında olduğu için çalışmayabileceği de bilgiler arasında belirtiliyor.

LG G3 Android 9.0 Pie ROM Dosyaları

LG G3 Android 9.0 Pie ROM Kurulum Rehberi

 • Öncelikle telefonunuzun sürümüne uygun Root ve TWRP işlemlerini gerçekleştirin. (LG G3 Android 5.0 Root & TWRP Rehberi ve LG G3 Android 6.0 Root & TWRP Rehberi)
 • Bu işlemlerden sonra telefonunuzu TWRP Modu’nda başlatın.
 • TWRP ana ekranında Backup kısmına girip tüm dosyaları işaretleyin ve yedek alın. (Alınan yedek, telefonda yüklü olan sistemin yedeğidir ve bununla birlikte oluşabilecek hatalara karşı önlem alınmaktadır)
 • Yedek bölümünü tamamladıktan sonra geri çıkıp ana menüde Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Bu bölümde açılan yerdeki Dalvik Cache, Cache, System ve Data seçeneklerini seçip telefonu temizleyin.
 • Temiz sisteminize yeni işletim sistemli ROM kurulumunu gerçekleştirmek için yine ana menüye dönüp Install bölümüne girin. Bu bölümde indirdiğiniz dosyaları bulun ve sırasıyla ROM ve GApps paketi dosyalarını flashlayın.
 • Bu işlemlerden sonra Root denemek isteyen kullanıcılar sorumluluk alarak verilen root dosyasını flashlayabilir.
 • Telefonu yeniden başlatmak için Reboot > System adımlarını takip edin.
  LG, ''DOA Değişim Bekliyor'' Ne Demek?

LG G3 Android 9.0 Pie ROM Ekran Görüntüleri

25 YORUMLAR

 1. rom çok güzel görünüyor fakat E:Error executing updater binary in zip hatasını alıyorum ve çözmek için denemediğim şey kalmadı yardımcı olursan çok sevirim

   • Rom nasıl iniyor resimli olarak anlatırmısınız çünkü reklamdan başka bişi yok orda.teşkürler

 2. Merhaba iyi günler lg g3 6.0 marshmallow sürümünü kullanıyorum. 9.0 pie romunu kurmak icin gerekli dosyaları indirdim fakat telefon bir türlü rootlanamıyor.kingo root programını kac defa silip yükledim fakat bir türlü beceremedim.en son surumu dahil baska sürümlerlede denedim işe yaramadı. Acaba bi yerde yanlıslık mı yapıyorum yoksa 6.0 sürümünde root özelligi mi yok anlamadım lutfen yardım !!!

 3. Abi şu hatayı alıyrum LineageOS bir türlü yüklenmiyor kafayı yememe ramak kaldı : E:Error executing updater binary in zip ‘/sdcard/lineage-14.1-20170130-nightly-d855-signed.zip’

 4. Parlaklık sabitlenmiş yani değiştirilemiyor. Başka bir geliştiricinin imajı yok mudur? Bu geliştirici bir aydır ekran parlaklığını çözemedi.

  • Yeni versiyon çıktı, 7 Ekim 2018 tarihi olarak ibare ediliyor. Parlaklık tarafındaki sorun giderildiği bildirisi de yapılıyor.

  • ROM henüz gelişim aşamasında olduğu için yükleyen sayısı az ve bu yüzden geri bildirimler de az olmaktadır. Gelişmeler olduğu sürece yazımızı yenileyeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here