[D722-D723] LG G3 Beat CyanogenMod 14 Nougat 7.1 Rom

LG G3 Beat için Android 7.1 Nougat deneyimini CM14 rom sayesinde kullanabilirsiniz.

5
2907

LG G3 Beat için Android 7.1 Nougat tabanlı CyanogenMod 14 geçtiğimiz günlerde yayınlandı, Cyanogenmod geliştiricileri tarafından yapılan rom yeni özellikler ve geliştirilmiş arayüz imkanı sunuyor. Rom şimdilik yeni olduğu için bazı hatalar ve eksiklikler mevcut olabilir. Romu kurmak için TWRP gereklidir.

  Android 7.1 CM14 İndirmeler

 

  Android 7.1 CM14 Yükleme Rehberi

  Telefonunuz Öncelik ile Root edilmiş olmalıdır. Çünkü yapılacak işlemlerde Root gerektirir. Şimdi telefonunuzdan play store’a giriniz ve ordan BusyBox, Flashify, Terminal Emulator  Uygulamalarını indiriniz.

  Busyboxdan install yapınız, ardından Flash hify ile Twrp dosyasını kurunuz. (içinde 2 tane dosyası var 2’sini SD karta atınız flashify‘den Twrp dosyasını kurunuz)

  Terminal Emulatoru açalım ve Ekrana”su” Yazalım bizden yetki istiyecek’tir bunu kabul ediniz. Ardından [dd if=/storage/external_SD/aboot.bin of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot] Kodunu yazınız ve Bootloaderi kırmış oluyoruz ve twrp aktif olmuş oluyor. Artık Cm14 ü Yükleme işlemine geçebiliriz.

Yüklemek için twrp ye girelim ve şu adımları izleyelim;

TWRP Wipe sekmesinden Advanced Wipe‘a girip System, Data, Cach ve DalvikCache dizinlerini işaretleyip wipe işlemini başlatın.

TWRP Install sekmesinden sırasıyla CM14 Nougat ROM’u ve GApps ziplerini yükleyin.

En son Reboot sistem diyerek telefonunuz açılmaya hazır duruma geliyor.

  LG G3 Beat CyanogenMod 14 Ekran Görüntüleri

anq4mr moynr6 r6vwkv r6vwoz vplojr vxlk3d

PAYLAŞ
LGDestek.NET | LG K Serisi Akıllı Telefonlar Editörü.[LG K10 Owner]
 • Rızgar

  CİHAZINIZIN YAZILIMI KİTKAT İSE BOOTLOADERİ KIRMAYA GEREK YOKTUR,DİREK TWRP`Yİ KURUNCA AÇILMAKTADIR.EĞER Kİ CİHAZINIZIN YAZILIMI GÜNCEL İSE YANİ LOLİPOP İSE BOOTLADER KIRILMASI GEREKİR.

  CİHAZINIZIN MODELİ ;

  LG G3 BEAT (D722 VE D723 – 4G VE 3G MODELİ) İSE ROMU BURDAN https://download.cyanogenmod.org/?device=jagnm

  LG G3 BEAT (D724 – 3G ÇİFT SIM KART MODELİ) İSE ROMU BURDAN İNDİRMENİZ GEREKİR https://download.cyanogenmod.org/?device=jag3gds

 • Fırat Can

  Daha once hic rom yuklemedm acaba bana yardmci ola bilecek bi video var mi

 • Berk Koca

  Takipte kalın yakında açacağız…

 • Aykut Horoz

  Daha önceden cm 13 yüklemiştim.cm 14 güncelledim.Ama güncelleme yaparken twrp ekranında kaldı.Kapatıp açıyorum sürekli twrp ekranı geliyor.CM 14 tekrar yükledim ama yine aynı şey oldu.stock roma dönücektim fakat rom inmiyor ya da sayfa kapandı.Yardımcı olursanız sevinirim.telefon g3 beat D723tr