Geçtiğimiz Haziran ayında LG G3 D855TR‘ye gelen güncelleme sırayla D852 (Kanada), AME ve D851 gibi modellere gelen Android 6.0 Marshmallow güncellemesi nihayet beklendiği gibi Temmuz ayında SEA kayıtlı cihazlara da geldi.

Adsız

Güncelleme LG’nin firmware sitesinde 16 ve 32 GB cihazlar için ayrı olarak “v30a” kodu ile kdz halinde verildi.  16 GB cihazlar için başında “6EA” yazan dosyayı, 32 GB cihazlar için başında “SEA” yazan dosyayı indirerek buraya tıklayıp LG Flash Tool ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

LG Flash Tool ile yüklemek yerine LG Mobile Support Tool ile yükleme yapabilirsiniz. Bunun için buraya tıklayıp gerekli bilgileri girdikten sonra resimdeki adımları uygulayarak LG Mobile Support Tool programını indirmiş olacaksınız. Resimde sorulan model numarasını cihazınızın Ayarlar-Genel-Telefon Hakkında-Donanım Bilgisi bölümünde bulabilirsiniz.

  [H870] G6 V11k Yeni İyileştirme Güncellemesi Yayımlandı

Adsız

1.Aşamadan sonra sonra altta çıkan iki seçenekten “YAZILIM GÜNCELLEME” seçeneğine girip “LG Mobile Support Tool” ve “LG USB Driver” dosyalarını indirip kurabilirsiniz.

Adsız

Programları başarıyla kurduktan sonra cihazınızı MTP (Medya Eşitleme) bağlayıp LG Mobile Support Tool programını açın ve resimdeki adımı uygulayın. Adımları uyguladıktan sonra program, cihazınıza ait Android 6.0 Marshmallow dosyasını indirip cihazınıza yükleyecektir.

Adsız

Güncelleme cihazın içindeki bilgilere kesinlikle zarar vermemektedir. Güncellemenin neler getirdiğini öğrenmek için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

NOT

Güncellemeyi LG PC Suite programı ile yapan kullanıcılar büyük ihtimalle bir hatayla karşılaşabilirler. Bu hata LG PC Suite‘in 2 mevcut güncelleme olduğunu bildirmesi ve yüklemeden sonra hiçbir şey değiştirmemesinden kaynaklı bir sorundur. Bu sorun ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

38 YORUMLAR

 1. ben geçtim 6.0 a ama wifi ve veri aşırı şarj yiyor bildiğin sömürüyor anlamadım gitti nedenini güncelleme yaparken cse flash yaptım sıfırlayarak geçiş yaptım temiz kurulum ama anlamıyorum instagramda dolasırkende hafif takılma yapıyor 5.0 da böyle değildi en son olan güncellemeye geçiş yaptım v30b sea

 2. Benim telefon LG G3 D855 32 gb yanilmiyorsam SEA olmasi lazım.. haziran da 6.0 ı yüklemiştim global rom… Şimdi globaldan cikartabilir miyim düzeltebilir miyiz ?

 3. S.a kardesim g3 guncelleme yapinca garanti disi olurmu?? Yani bu orjinal yazilim guncellemesimi oluyor? Lg support veya lg flash hangisiyle daha saglikli?

  • Aleyküm selam,

   LG G3 güncellemesini cihazınızın kayıtlı olduğu ülkeye ait olan güncelleme dosyasıyla yaparsanız garanti dışı kalmaz ve en sağlıklı güncelleme programı LG Mobile Support Tool’dur.

 4. Merhaba g3 d855 telefonuma pc üzerinden 6.0 güncellemesi yaptım ama 4.5g gitti ve normal kullanıma geçti telefon ve ayarlara da girdiğimde bağlantı hspa yazıyor guncellemeyi de normal yaptım Sizin sitede belirttiğiniz gibi yardımlarını bekliyorum teşekkürler

  • makalemizde vermiş olduğumuz resimdeki siteye girip aynı bölümden SEA romu indirebilirsiniz. Sitenin adı LG Firmware’dir. 32 GB cihazlar için başında SEA olanı, 16 GB cihazlar için başında 6EA olanı indirip LG Flash Tool makalemizden yararlanarak kurabilirsiniz

 5. lg support tool ile normal güncelleme yap dedim android 6 yı kurdu fakat ilk olarak com.android.phone uyarısı almaya başladım. sonrasında ise telefonum kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. telefona hard reset attım ve com.android.phone hatası düzeldi ama kendi kendine açılıp kapanması sorunu düzelmedi. bunun için ne yapabilirim.

 6. merhaba,
  Benim cihazımda disk şifreleme özelliği aktif. Bu durum bir sıkıntı oluşturur mu? Disk şifrelemeyi iptal edip mi yükseltmek gerekiyor? Yoksa ota beklemek daha mı iyidir

 7. Guncellemeyi bu şekilde yaparsak garanti kapsamından çıkıyor mu telefon ?? Tahmini olarak telefona otomatik olarak ne zaman gelir bu güncelleme

  • Merhaba Bekir Bey, Güncellemeyi bu şekilde yapmak garanti kapsamından çıkarmaz. Telefona ne zaman geleceği hakkında bir tahminimiz bulunmamaktdır ancak temennimiz ay sonuna kadar tüm cihazlara dağıtılmasını bekliyoruz.

 8. Resimdeki gibi windows mobil yükseltmesine basınca uyarı çıkıyor. Microsoft ActiveSync çalıştırın diyor. Sol menüden yükseltmeyi başlat desem olur mu ?

 9. lg k8 yeni güncelleme geldi.ancak yarıda durup tel kapanıyo sürekli aynı yerde tel kapanıyo 1-2 dakkika sonra açılıyor. 2 saat geçti güncelleme bitmedi. sakın guncelleme yapmayın

 10. Mobile Support Tol üzerinden güncelleme yaptım fakat açılışta (Maalesef com.android phone işlemi durdurdu hatası oluştu ve telefona hart format atmak zorunda kaldım. Format sonrası düzeldi.

 11. Güncellemeyi Mobile Support Tool dan yaptım. Fakat açılışta Malesef, com.android.phone işlemi durdurdu hatası veriyor. Bu hatayı sürekli tekrarlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here