2014 yılında LG’nin yeni amiral gemisi olarak çıkan LG G3, kullandığı 2K çözünürlüğündeki ekran ile “dünyanın ilk 2K ekranına sahip akıllı telefonu” ünvanına sahip oldu. Son zamanlarda kullanıcılarından LG G3  ekran kararması sorunları gelmeye başladı.

ANAKART YÜZÜNDEN EKRAN KARARIYOR

Yaptığımız araştırmalar sonucu LG G3 modellerindeki bu ekran kararma sorunun anakarttan kaynaklandığı çok nadir panel arızası olduğunu belirtmek isteriz. Anakart üzerinde bulunan grafik kartının (GPU) yoğun güç tüketimi istemine karşın bunu karşılayamaması ekranın yavaş yavaş kararak kapanmasına denen olmakta. Eğer Geliştirici seçeneklerinde GPU ayarlarında bir değişiklik yapılmışsa bunu eski haline getirmenizi öneriyoruz, bu ayarlarda değişiklik yapılmamışsa G3’te GPU ya bağlı bir arıza olduğu kesindir.

LG G3 modellerinde bu sorunu yaşayan kullanıcıların akıllı telefonlarını garanti belgeleriyle birlikte en yakın servislere götürmeleri gerekmektedir. LG teknik servisleri bu durumu anakartı değiştirerek ücretsiz bir şekilde çözmektedir.

PAYLAŞ
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis ile ilgili bilgilerim bulunmaktadır.

5 YORUMLAR

  1. ankara gold magasindan lg g3 almistim ve Kronik hatalar oldugu icin ve ekran kararması oldugu icin 03.08.2016. Tarihinden gonderdim ve 27.09.2016 da geldi ve telefon sadece format attilar ve telefon geldiginde Imei atmamissiniz ve bu yuzden ben kimseyi arayamiyorum baskasida beni arayamior yani 20 is gunu geçen urunler normalde ya para iadesi yada sifir degisim olur Verdigim Firmada saten Herkes kendi bildigini yapiyor ve musteri hismeti diye bisey yok istanbul daki medcell diye firma gereken herseyi yapacam bide lg alacaklarada her zaman engel olucam ve bu durumu hemen cozmeniz dilegiyle

  2. son 4 ayda 2 kez yaşadığım sorun 🙂 serviste ilkinde anakart değişimi ikincisinde ise hem anakart hem de panel değişimi yapıldı. bir kez daha yaşarsam para iadesi almak için elimden geleni yapacağım.

  3. Bu sorun ile 16.09.2016 Tarihinde karşılaştım. İşin komik tarafı 01.09.2016’da garantim bitti 🙂 Her ne kadar kronik, bütün cihazlarda olan bir arıza olsa da ücretsiz yapılacağını zannetmiyorum. Ne tür bir yol izlemem gerekiyor sizce? Servislerde ücret karşılığı tamir talep edebilirmiyim? Eğer yapılabilirse ücreti ne seviyelerde istenir bilginiz varmıdır?

Bir Cevap Yazın