Lg G3 Güvenlik güncellemesi v20n yayımlandı.!

Dün akşam itibari ile Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG G3 modeli için kapsamlı bir güvenlik güncellemesi yayımladı. Bu güncelleme Android yazılımında ki büyük bir açığı kapatıyor. Stagefright adlı virüs Android cihazda ki güvenlik açığından yararlanarak cihazdaki kişisel bilgileri ele geçiriyordu. Yeni yazılımla LG G3 V20n güvenlik güncellemesi dağıtılmış oldu.

LG G3 V20n Yazılım Güncellemesi

LG G3 D855TR modeli için dün akşam itibari ile yeni versiyon güncellemesi yayımladı. LG kasım ayı içinde tüm modellerine bu güvenlik güncellemesini gönderecek. Yeni yayımlanan güncelleme ile versiyon numarası LG G3 V20n olarak güncellendi.

Lg g3 güncelleme

LG g3 için yayımlanan yazılımın büyük olması Kullanıcılar arasında ilk önce Android 6.0 Mashmallow güncellemesi olarak düşünüldü. Fakat bu güncellemeyi akıllı telefonuna yükleyen kullanıcılar Android 6.0 olmadığını anladı fakat bazı kanallarda bu güncelleme Android 6.0 Marshmallow güncellemesi için ön hazırlık olduğunu yazdı. Bu güncelleme aslında cihazdaki güvenlik açığını kapattığını söyleyebiliriz.

  [H850TR] LG G5 V20b Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

Güncelleme sonrası akıllı telefonda oluşabilmesi önlenebilecek adımlar;

  1. Telefonu güncellerken Wi-Fi ya da Mobil Veri ağının bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefonda Mobil Veri açıkken güncelleme yapmak veri aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
  2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
  3. Telefonu güncelledikten sonra oluşabilecek yazılımsal hataları gidermek için hard reset atın. Bu işlemi öğrenmek ve yapmak için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here