Avrupa ve Türkiye cihazlar için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi başladı. Ayarlar menüsünden Güncelleme Merkezinden güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz..

Bildiğiniz üzere LG G3 (D855/D855TR) modeli cihazlara Android 6.0 Marshmallow güncellemesi verilmeye başlamıştır. Polonya’da dağıtılmaya başlanan ve Mayıs ayında Türkiye’ye gelen resmi sürümü telefonlarını kurmak isteyen kullanıcılar için bir rehber hazırladık.

  LG G3 Android 6.0 Marshmallow Dosyalar

  LG G3 Android 6.0 Marshmallow Yükleme Rehberi

Öncelikle telefonumuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarımıza bağlayalım. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir. Eğer ses açma işe yaramadıysa aynı işlemi ses kısma tuşuyla deneyin.

 1. Adım: LG Flashtool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.

res1

 1. Adım:“Select KDZ file”kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç”butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.

res2

Şimdi bir seçim yapmalıyız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz temiz bir kurulum için CSE Flash’tır.

 1. Adım:karşınıza gelen bu ekrandan sadece “START”butonuna tıklayın.

res3

 1. Adım: Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK”butonuna tıklayın.

res4

“OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarımızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool’dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. Yeni işletim sisteminiz Android 6.0’ı  güle güle kullanın.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunun ekran görüntüsüyle beraber sorununuzu paylaşırsanız çözümü daha kolay olacaktır.

PAYLAŞ
LGDestek.Net| LG G3 - K Serisi Kategori Editörü & Yazılım Geliştirme
 • Afilli Tnş

  S.a Benimki V30b değil V20h Sorun çıkarmı 32 gb

 • Osman Teker

  Hocam s.a upgrade touch firmware yaptım dokunmatik sorun çıkardı ne yapabiliriz acaba?

 • Kevser Pan

  Ses açma kapama tusu ile yapamadım olmadı.

 • Serkan

  Lg g3 e android 6 ilk çıktığında polonya romunu yükledim. Telefon birlşik arap emirliği(AME) ithalatı. Birleşik arap emirliğine yeni gelen android 6yı telefonuma nasıl güncellerim? Adımlar aynen geçerlimi?

 • ahmet

  4, adım gelmiyor bende

 • bedirhan

  mfc100dll hatası veriyor nasıl düzeltebilirim

 • Rez alayimda yarin hallederim pc den

 • BERKE

  yüzde 9 dan itibaren bağlntı koptu uyarısı alıyorum retry deyince 15e kadar devam ediyor sonrasında ise devam etmiyo neden kaynaklanıyo bu problem

 • Ömer

  Ben guncellemeyi yaptiktan sonra telefon çöktü acilmadi ekran karardi garantiye gönderdim neden böyle birşey oldu acaba?

 • kardeşim yenice yükledim çok teşekkür ederim sorunsuzca çalışıyor

 • zFurblood

  merhaba ben telefonu güncellemeye çalışıyorum ama pc telefonu görmüyo. başka pcde de denedim olmadı ne yapmam gerek.

 • ali

  lg mobile support tool bilgisarda mfc100.dll hatası veriyor yardımcı olur musunuz güncellemeye başlayamadım