Avrupa ve Türkiye cihazlar için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi başladı. Ayarlar menüsünden Güncelleme Merkezinden güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz..

Detaylar için: LG G3 D855TR Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Geldi!

Detaylar için:  LG G3 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Avrupada Başladı

Bildiğiniz üzere LG G3 (D855/D855TR) modeli cihazlara Android 6.0 Marshmallow güncellemesi verilmeye başlamıştır. Polonya’da dağıtılmaya başlanan ve Mayıs ayında Türkiye’ye gelen resmi sürümü telefonlarını kurmak isteyen kullanıcılar için bir rehber hazırladık.

LG Türkiye Kullanıcıları Facebook Grubuna Katılın>>> Tıklayın

 

Öncelikle bilgisayarımıza kullanacağımız birkaç dosya indireceğiz;

 

Artık yükleme işlemine başlayabiliriz.

Öncelikle telefonumuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarımıza bağlayalım. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir. Eğer ses açma işe yaramadıysa aynı işlemi ses kısma tuşuyla deneyin.

 

 1. Adım:LG Flashtool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.

res1

 

 1. Adım:“Select KDZ file”kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç”butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.

res2

 

Şimdi bir seçim yapmalıyız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz temiz bir kurulum için CSE Flash’tır.

 

 1. Adım:karşınıza gelen bu ekrandan sadece “START”butonuna tıklayın.

res3

 1. Adım: Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK”butonuna tıklayın.

res4

“OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarımızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool’dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. Yeni işletim sisteminiz Android 6.0’ı  güle güle kullanın.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunun ekran görüntüsüyle beraber sorununuzu paylaşırsanız çözümü daha kolay olacaktır.

LG Türkiye Kullanıcıları Facebook Grubuna Katılın>>> Tıklayın

LG G3 Türkiye Güncellemesi Başladı Detaylar için:

LG G3 Türkiye Güncellemesi

1042 YORUMLAR

 1. Merhabalar 32 GB TÜRKİYE ROM’UNU YÜKLE DİYORUM AÇILAN SAYFA AÇILMAYIP BU SİTEYE ULAŞILAMIYOR DİYOR YARDIM EDERMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER….

 2. Ahmet bey. Açıkladığınız adımları harfiyen yaptım. En son aşamada yükleme %9da kaldı. Bir çok defa denedim hep %9da kaldı. Bu defa telefon kullanılamaz hale geldi. Sürekli “firmware update” ekranında takılı kaldı. Bi çare lütfen.

 3. bende lg stylus var ve ben telefonumu 6.0 yukseltmek ıstıyorum verdıgınız 16 gb şıgı telefonuma atarsam bi sorunla karsılasırmıyım Teşkkürler cevabınızı acıl beklıyorum 🙂

 4. Üstat, belirttiğiniz adımları tek tek uyguladım, COM 6 yazan sayfada yükleme önce yüzde 23 de kaldı, tekrar denedim yüzde 52 de donup kalıyor, lütfen acil yardımlarınız.

 5. Telefonum d850 modeli yurt dışı sürekli olarak kapanma sorunu ile karşı karşıyaydım herşeyi denedim batarya değiştirme olsun yazılım guncelleme olsun sonunda buldum ki hattan kaynaklı imiş ve şuan 4.4.2 sürüm kullanıyorum ama hiç memnun değilim galiba yurt dışı olduğu için telefon yarı ingilizce yarı türkçe çalışıyor buda beni çok rahatsız ediyor demem o ki d855 yazılımı benim telefonuma atılımı ve 1 kez yapmaya kalkmıştım kablo takılı olduğu halde bana kablo çıktı hatası vermişti bu konu ile ilgilenirseniz çok memnun kalırım teşekkürler

 6. mrb aşamaları tek tek yaptım fakat son ekrana gelmeden önceki start işleminden sonra acılan ekrana dusen bir menü yok okey tusuna basıp güncellemeyi baslatamıyorum

   • Ben teli sıfırlayıp yükledim. Performans harika keşke aylar önce güncelleseymişim diye üzülüyorum sadece onun dışında telefonun herşeyi, batarya süresi, performnası vb. mokemmel kesinlikle tavsiye ederim.

 7. download modu bir türlü açamıyorum ses açmaya basıp bağladığımda normal şekilde açılıyor telefon.ses kısmaya basıp bağladığımda ise güvenli modda açılıyor.her türlü kombinasyonu denedim ama bulamadım ses açma kısmaya aynı anda basıp bagladıgımdada normal şekilde açıldı.support toolda telefon bağlanıyor yazılım güncelleme mevcut diyor download modu açmadan güncelleyemem dimi.sw sürümüde d85521a olarak görünüyor.

Bir Cevap Yazın