[D855] LG G3 Android 6.0 Marshmallow Yükleme Rehberi

1109

Avrupa ve Türkiye cihazlar için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi başladı. Ayarlar menüsünden Güncelleme Merkezinden güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz..

Bildiğiniz üzere LG G3 (D855/D855TR) modeli cihazlara Android 6.0 Marshmallow güncellemesi verilmeye başlamıştır. Polonya’da dağıtılmaya başlanan ve Mayıs ayında Türkiye’ye gelen resmi sürümü telefonlarını kurmak isteyen kullanıcılar için bir rehber hazırladık.

  LG G3 Android 6.0 Marshmallow Dosyalar

  LG G3 Android 6.0 Marshmallow Yükleme Rehberi

Öncelikle telefonumuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarımıza bağlayalım. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir. Eğer ses açma işe yaramadıysa aynı işlemi ses kısma tuşuyla deneyin.

 1. Adım: LG Flashtool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.

res1

 1. Adım:“Select KDZ file”kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç”butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.

res2

Şimdi bir seçim yapmalıyız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz temiz bir kurulum için CSE Flash’tır.

 1. Adım:karşınıza gelen bu ekrandan sadece “START”butonuna tıklayın.

res3

 1. Adım: Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK”butonuna tıklayın.

res4

“OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarımızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool’dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. Yeni işletim sisteminiz Android 6.0’ı  güle güle kullanın.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunun ekran görüntüsüyle beraber sorununuzu paylaşırsanız çözümü daha kolay olacaktır.

Paylaş

1109 YORUMLAR

 1. merhabalar ben sizin verdiğiniz adımları aynen uyguladım fakat yükleme esnasında disconnet from pc diyor bu konuda ne yapabilirim herşey sizin dediğinize göre yaptım download mode yazısı çıktı ardından firmware update bölümü geldi

 2. normal flash ve cse flash her ikisinide denedim belli bir noktaya geldikten sonra yüklemeyi bırakıyor ve sürekli telefon ve bilgisayarın bağlantısı olmadığını söylüyor

 3. merhabalar ben dediğiniz gibi aynısını yaptım ancak bende yazılımı yükleyince durdu ne yazıkki ldb yazısı geliyor sürekli tamam dedikçe geliyor lütfen yardım edin telefon kullanılmaz hala geldi lütfen pls

 4. lg sürücünü yükleyecegimde 4,2,0 zaten yüklü 4,0,4 ü yükleyemezsiniz felan diyor ne yapabilirim 4,2,0 ile denesem sorun olur mu

  • Driverların yüklü olduğundan emin olduktan sonra LG Flash Tool ile KDZ dosyasını flashlayın. Driverlar, tamamen veya doğru yüklü olmadığı sürece flashlama gerçekleşmez.

 5. Dediklerinizi harfiyen yaptım ve sonuç başarılı ,adım adım anlatılanları yapınca gayet kolay bitti işlemler. Anlatımınız için çok teşekkürler

 6. lg mobile support tool da upgrade your phone kısmında upgrade stopped due to an error alıyorum, söylediği çözüm yolunu uygulama rağmen aynı atayı art arda veriyor, bunu sebebi nedir ?

 7. kurulum yaparken telefon kısa devre yaptı allah tan lg malına sahip çıktı.Boş verin eski sürümü kullanın daha iyi fazla değişen bir şey yok zamanınıza yazık olur.

 8. lg g 3 yüklemesi yapıyorum yalnız şu uyarıyı veriyor kaç defadır denedim tek tlnda pc ye takılı ne yapmalıyım
  The USB cable is connected to more than 2 phones.
  Connect the cable to 1 phone and press the ‘Retry’ button.

 9. ben lg g3 d855tr kullanıcısıyım yazılımı yukledım çok da basarılı oldum lakin veriyi actıgım zaman “H” veya “4G” ısareti gelmiyor.5.0 ken internetim olmadıgı halde bile isaretler geliyordu fakat 6.0 yazılımı yukledikten sonra ınternetim oldugu halde ısaret gelmiyor bu neden oluyor bi yardımcı olur musunuz acil…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here