LG G3

LG G3 İçin Recovery’den Yüklenebilir 5.0 Lollipop Stock Rom

Yazar: LGDestek

Bilindiği gibi LG akıllı telefonlara stock rom yüklemek için bir bilgisayara ihtiyaç duymaktayız. Fakat bir XDA geliştiricisi olan Skin1980 tarafından LG G3 için recovery’den yüklenebilir 5.0 lollipop stock rom hazırlamış ve bilgisayara olan ihtiyaç bunun sayesinde ortadan kalkmıştır. Bunun sayesinde zamandan tasarruf ederek zaten her custom romda bulunan TWRP recovery ile LG G3’ünüzde stock roma kolaylıkla geçebilirsiniz.

LG G3’ünüze TWRP ile kolaylıkla 6.0 Marshmallow stock rom yüklemek için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Sadece D855 ve D855TR cihazlar için uygundur.

İndirmeler:

Yükleme Rehberi:

Başlamadan önce TWRP’den EFS belleğinin yedeğini almanızı öneririm. Eğer IMEI silinmesi gibi bir durumla karşılaşırsanız EFS yedeğini geri yükleyerek sorunu düzeltebilirsiniz.

  1. D855-20A-Official-skin1980.zip sistem dosyasını SuperSu ile beraber hafıza kartınıza ya da telefonunuzun dahili hafızasına kopyalayın.
  2. Telefonunuzu TWRP’de başlatın.
  3. (İsteğe bağlı adım) İşleme başlamadan önce sisteminizin (boot, system, data ve efs belleklerinin) yedeğini almanızı öneririz.
  4. Wipe sekmesi altından Factory Reset Wipe yapın. (Eğer orijinal stock KitKat romdan geçiş yapacaksanız yapmak zorunda değilsiniz ama başka romlardan geçiş yapacaksanız bunu yapmanız gerekmektedir.)
  5. Install sekmesinden D855-20A-Official-skin1980.zip ve SuperSu zip dosyalarını bu sırayla yükleyin.
  6. TWRP’den Reboot sekmesine girerek Reboot System butonuna tıklayın.
  7. Hepsi bu kadar!

 

Uyarı: Yapacağınız hatalardan dolayı oluşacak sorunlardan lgdestek.net sorumlu değildir.

Yazar Hakkında

LGDestek

LGDestek.NET | Android & Teknoloji haberleri editörü.

7 Yorum

Yorum Yap