LG G3 İçin Recovery’den Yüklenebilir 5.0 Lollipop Stock Rom

14
2877

Bilindiği gibi LG akıllı telefonlara stock rom yüklemek için bir bilgisayara ihtiyaç duymaktayız. Fakat bir XDA geliştiricisi olan Skin1980 tarafından LG G3 için recovery’den yüklenebilir 5.0 lollipop stock rom hazırlamış ve bilgisayara olan ihtiyaç bunun sayesinde ortadan kalkmıştır. Bunun sayesinde zamandan tasarruf ederek zaten her custom romda bulunan TWRP recovery ile LG G3’ünüzde stock roma kolaylıkla geçebilirsiniz.

LG G3’ünüze TWRP ile kolaylıkla 6.0 Marshmallow stock rom yüklemek için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Sadece D855 ve D855TR cihazlar için uygundur.

İndirmeler:

Yükleme Rehberi:

Başlamadan önce TWRP’den EFS belleğinin yedeğini almanızı öneririm. Eğer IMEI silinmesi gibi bir durumla karşılaşırsanız EFS yedeğini geri yükleyerek sorunu düzeltebilirsiniz.

 1. D855-20A-Official-skin1980.zip sistem dosyasını SuperSu ile beraber hafıza kartınıza ya da telefonunuzun dahili hafızasına kopyalayın.
 2. Telefonunuzu TWRP’de başlatın.
 3. (İsteğe bağlı adım) İşleme başlamadan önce sisteminizin (boot, system, data ve efs belleklerinin) yedeğini almanızı öneririz.
 4. Wipe sekmesi altından Factory Reset Wipe yapın. (Eğer orijinal stock KitKat romdan geçiş yapacaksanız yapmak zorunda değilsiniz ama başka romlardan geçiş yapacaksanız bunu yapmanız gerekmektedir.)
 5. Install sekmesinden D855-20A-Official-skin1980.zip ve SuperSu zip dosyalarını bu sırayla yükleyin.
 6. TWRP’den Reboot sekmesine girerek Reboot System butonuna tıklayın.
 7. Hepsi bu kadar!
  [D723TR] LG G3 Beat Stock Rom Yükleme Rehberi

 

Uyarı: Yapacağınız hatalardan dolayı oluşacak sorunlardan lgdestek.net sorumlu değildir.

14 YORUMLAR

 1. Anlattığınız tüm işlemleri yaptım harfiyen fakat telefeon lg yazısından sonra fastboot mode diye bir yeri açıyor ve bataryayı çıkartmadan ordan çıkmıyor her seferinde oraya giriyor açılmadı lütfen yardım

 2. Hocam aynısının tipkisinin 4.4.2 versiyonunu bulabilir miyiz twrp den flaşlayabilecegimiz türden ya aslında yedek dosyası da olabilir restore yapıp kurulabilir amk nedense kimsenin aklına gelmiyor bu sürekli RR yüklüyorum her seferinde pişman olmama rağmen yine aynı hatayı yapıyorum bence stok 4.4.2 en stabil ve en güzeli çünkü modüller felan var çoğu FREE xposed kullananlar için biçilmiş kaftan bence KK i̇şte RR da Muhteşem şeyler sunuyor mesela sınırsız kişiselleştirme seçeneği gibi ama sürekli bi durduruldu hatası almak can sıkıyor biraz da kararsızım aslında RR kullanmak istiyorum fakat sürekli hata alıyorum onarıp giderme ne anlatıyorum ben ya nasıl kaptırdıysam 😂😂😂

  • Stock ROM yüklemek için LG G3 Beat D723TR modeline uygun KDZ dosyasının .zip şekline getirip flashlanabilir formatta olması gerekmektedir. Ek olarak root olmadan TWRP menüsüne de giriş yapılamaz. Eğer kullandığınız Custom ROM üzerinde root yoksa Ayarlar üzerinden Geliştirici Seçenekleri’ni aktif hale getirmek için Yapım Numarası kısmına 7 kez tıklayıp Geliştirici Seçenekleri üzerinden root aktif etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here