LG G3 Lineage OS 14.1 Android 7.1.1 Rom Yükleme Rehberi

23

LG G3 için Android 7 Nougat güncellemesi maalesef gelmeyecek. LG, amiral gemisi LG G3 için yazılım desteğini sonlandırdı. 2017 yılı içerisinde LG G3 için yeni güncelleme yayımlanmayacak ama geliştiriciler de boş durmuyor. Lineage OS tarafından geliştirilen Lineage OS 14.1 Romu sayesinde telefonunuzu Android 7.1.1 Nougat yazılımına yükseltebilirsiniz.

CyanogenMod geçtiğimiz yıl sonunda kapanmıştı, artık yeni CM yazılımları Lineage OS ekibi tarafından geliştirilecek. Aşağıda telefon model numaranıza uygun yazılımları bulabilirsiniz. Model numaranıza göre Android 7.1.1 özel romu indirip kurabilirsiniz.

Not: Resmi Lineage OS yapıları oldukça istikrarlı ancak halen yapım aşamasındalar. Bu yüzden, hızlı düzeltmeler için topluluğa rapor edebileceğiniz bu özel ROM’daki bazı hatalar/sorunlar olabilir. Bu özel ROM’u kendi sorumluluğunuzda cihazınıza yükleyin/flash yapın.

  Lineage OS 14.1 Android 7.1.1 Nougat Detayları

 • Yapım statüsü:  Resmi
 • Android Versiyonu:  Android 7.1.1 Nougat
 • Desteklenen Aygıt:  LG G3 (d855)

  LG G3 Lineage OS 14.1 Rom İndirin

Resmi LG G3 Lineage OS ROM ve Gapps paketini aşağıdaki indirme bağlantılarından indirin. Kurulum işlemine başlamadan önce bunları cihazınıza aktarın. Telefon model numaranıza göre uygun romu indirin.

  Lineage OS 14.1 Android 7.1.1 Rom Yükleme Rehberi

 1. Telefonunuzun hafızasına ROM ve GApps dosyalarını kopyalayın.
 2. Gelecek her türlü olumsuzluklara karşı korunmak için halihazırdaki sistemin yedeğini alın. TWRP’nin Backup bölümüne girip hepsini seçin ve yedeği alın.
 3. Yedek işlemlerinden sonra Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
 4. Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız dosyalardan sırasıyla ROM’u ve GApps paketini flaslayın.
 5. Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

23 YORUMLAR

 1. Fulmics 7.6 dan geçiş yapmayı denedim baseband 21c de yükledim twrp ile ancak yeşil çubukta takılı kalıyor neyi eksik yapıyorum anlatabilir misiniz

  • telefonu kapatıp hard reset atın ve bilgisayara bağlayıp LG G3 baseband dosyası bulup indirin ve telefona aktarın. Daha sonra telefon üzerinde onu flashlayıp işlemleri tekrardan yapın.

 2. Roomdan gayet memnunum şarj problemi geçti diyebiliriz çümkü işlemciyi gereğince kıstılıyorda… Sorum şu ki lg nin quick remote uygulamasını yükleme olsaılığımız yokmu çok seviyordum şimdi idaren peel remote diye bir uygulama kullanıyorum.Ya da alternatif remote uygulaması varmı lg ninkine benziyen ?

  • Evet mutabıkız. Dosyaların hepsi orijinaldir. Lineage OS sürümleri 300-400 MB arası dosya boyutuna sahiptir. Google uygulamaları ayrı olarak indirilip flashlanır.

  • ROM, telefon üzerinde bulunan yazılıma denir. Siz telefonu aldığınızda var olan ROM stock ROM’dur ve bunu telefonun markası sağlar. Güncellemeler ile o stock ROM’u yeniler. Custom ROM ise herhangi bir stock ROM üzerinde yapılan manuel değişikliklerdir. Markanın izni dışında yapılır yani garanti dışı sebebidir. Genellikle güncelleme desteği gelmeyen akıllı telefonlar için birçok custom ROM yapılır ve kullanıma sunulur.

 3. cyanogenmod 14.1 yayınlandığından daha sonra kapatılıp lineage os e geçildiğinden beridir tek problem var arka kamera çalışmaması lütfen fix gibi bir dosyası vesaire varsa verir misiniz XDA ‘daki bütün nougat romları denedim arka kamera banamısın demiyor lütfen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here