LG G3 Lineage OS 14.1 Android 7.1.1 Rom Yükleme Rehberi

66
13328

LG G3 için Android 7 Nougat güncellemesi maalesef gelmeyecek. LG, amiral gemisi LG G3 için yazılım desteğini sonlandırdı. 2017 yılı içerisinde LG G3 için yeni güncelleme yayımlanmayacak ama geliştiriciler de boş durmuyor. Lineage OS tarafından geliştirilen Lineage OS 14.1 Romu sayesinde telefonunuzu Android 7.1.1 Nougat yazılımına yükseltebilirsiniz.

CyanogenMod geçtiğimiz yıl sonunda kapanmıştı, artık yeni CM yazılımları Lineage OS ekibi tarafından geliştirilecek. Aşağıda telefon model numaranıza uygun yazılımları bulabilirsiniz. Model numaranıza göre Android 7.1.1 özel romu indirip kurabilirsiniz.

Not: Resmi Lineage OS yapıları oldukça istikrarlı ancak halen yapım aşamasındalar. Bu yüzden, hızlı düzeltmeler için topluluğa rapor edebileceğiniz bu özel ROM’daki bazı hatalar/sorunlar olabilir. Bu özel ROM’u kendi sorumluluğunuzda cihazınıza yükleyin/flash yapın.

  Lineage OS 14.1 Android 7.1.1 Nougat Detayları

 • Yapım statüsü:  Resmi
 • Android Versiyonu:  Android 7.1.1 Nougat
 • Desteklenen Aygıt:  LG G3 (d855)

  LG G3 Lineage OS 14.1 Rom İndirin

Resmi LG G3 Lineage OS ROM ve Gapps paketini aşağıdaki indirme bağlantılarından indirin. Kurulum işlemine başlamadan önce bunları cihazınıza aktarın. Telefon model numaranıza göre uygun romu indirin.

  Lineage OS 14.1 Android 7.1.1 Rom Yükleme Rehberi

 1. Telefonunuzun hafızasına ROM ve GApps dosyalarını kopyalayın.
 2. Gelecek her türlü olumsuzluklara karşı korunmak için halihazırdaki sistemin yedeğini alın. TWRP’nin Backup bölümüne girip hepsini seçin ve yedeği alın.
 3. Yedek işlemlerinden sonra Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
 4. Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız dosyalardan sırasıyla ROM’u ve GApps paketini flaslayın.
 5. Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

66 YORUMLAR

 1. kurulum sırasında kırmızıyla command error log yazısı çıkıyor ama en altta kurulum tamamlandı diyor ve telefon açılmıyor. Bir kaç kez wipe dalvik cache falan yaptım tekrar tekrar kurdum ama hala aynı hatayı veriyor ve açılmıyor. Çözümü var mı?

 2. Hocam Ben Simdi Rom Dosyasini indirdim gApps dan da stock olani sectim cihazim rootlu ve twrp yuklu direk kursam bir sorun olmaz demi arkadaslar biraz kafami karistirdi yok kod silme faaln

  • Sadece sistem dosyalarını içerdiğinden 350 MB boyutuna sahiptir. Google uygulamaları için ek olarak GApps Paketi indirilip flashlanmaktadır.

 3. Arkadaşlar bu romu yüklemede baseband sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Öncelikle dosyaları zipten çıkartın. META-INF / com / google / android / updater-script dosyasını not defteri ile açın. eğer notepad++ ile açarsanız daha rahat olur. Açtıktan sonra; assert(getprop(“ro.product.device”) == “g3” || getprop(“ro.build.product”) == “g3” || getprop(“ro.product.device”) == “d855” || getprop(“ro.build.product”) == “d855” || abort(“E3004: This package is for device: g3,d855; this device is ” + getprop(“ro.product.device”) + “.”););
  assert(g3.verify_baseband(“21C:MPSS.DI.2.0.1.C1.13.2-00002”) == “1”); bu satırları silin. Dosya başlangıcı ui_print ile başlayacak. Kaydedin. tekrar zipleyip flashlayın. ve hayırlı olsun. güle güle kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here