LG G3 Pixel Experience ROM Yükleme Rehberi

7
4352
Google firmasının akıllı telefonları için sağladığı Pixel Experience arayüzü.

Birçok akıllı telefon için ROM sistemlerinin paylaşıldığı XDA Forum üzerinde LG G3 modeli için yeni bir ROM paylaşıldı. Bu sistemle birlikte LG G3 Pixel Experience ROM inşa edildi. Sistemin en önemli özelliği, Google tarafından sağlanan işletim sistemi Android 9.0 Pie kullanması ve Saf Android tabanlı olmasıdır.

LG G3 Pixel Experience Gerekli Dosyalar

NOT = Bu ROM sisteminde GApps Paketi indirmeye gerek yoktur. Sistem içinde gömülü olarak gelmektedir.

LG G3 Pixel Experience ROM Kurulum Rehberi

 • ROM kurulumu için LG G3 akıllı telefonunuza Root ve TWRP işlemlerini uygulayın.
 • Bu işlemler için Android 5.0 Lollipop kullanıcıları buraya, Android 6.0 Marshmallow kullanıcıları da buraya tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenebilir.
 • İşlemlerden sonra telefonunuzu TWRP Modu‘nda başlatın.
 • Girdiğiniz menüde ilk olarak yedekleme işlemini yapın. Bu işlem için seçenekler arasında Backup bölümüne girip tüm seçenekleri işaretleyin ve yedek alın. (Bu işlemle telefonun halihazırdaki sistemin yedeği alınır ve oluşabilecek sorunlara karşı önlem alınmış olunur)
 • Yedek işlemini bitirdikten sonra TWRP ana menüsünde Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden Cache Dalvik Cache System ve Data seçeneklerini işaretleyip temizleme işlemini gerçekleştirin.
 • Temizlikten sonra ana menüye dönüp Install bölümüne girin. Burada indirdiğiniz ROM dosyasını bulun ve flashlayın.
 • İşlem bittikten sonra tekrar ana menüye dönüp Reboot > System adımlarını takip edin.
  Kış Aylarında Telefonlarda Yaşanan Aşırı Isınma ve Şarj Sorunu

NOT = Sıfırdan sistem kurulumu gerçekleştirildiği için akıllı telefonunuzun açılması 5-10 dakika arası sürebilir.

LG G3 Pixel Experience Ekran Görüntüleri

LG G3 Pixel Experience ROM sistemine ait ekran görüntüleri bulunmaktadır.
Kaynak: XDA Forum

LG G3 Pixel Experience ROM sistemine ait ekran görüntüleri bulunmaktadır.
Kaynak: XDA Forum

7 YORUMLAR

 1. Android 5 ve 6’da sorun yaşayan biriyim. 5 ve 6 stock rom attığımda bir süre kullandıktan sonra lg yazısında kalma sorunu oluşuyor. Bu rom yükledim ve çok sevdim. İleride lg yazısında kalmazsa kullanmaya devam edeceğim. Şuan deneyimlediğim bu romda kamera çalışmıyor, başka kamera uygulaması yüklerseniz dahi çalışmıyor.

 2. Romu yüklüyorum cihaz şarj olmuyor. Şarja takıyorum kablo vs. hiçbir sorun yok. Ama şarj göstergesi gelip gidiyor bazen hiç gelmiyor. Sorun ne olabilir yardımcı olur musun.

 3. tamamdır twrp recoveryi en son sürüme güncelleyince hata almadım iki pie 9.0 romu da kurdum ama çok hatalı kulanışlı değil orjinal stock 6.0 v30gye geçiş yaptım en iyisi =) teşekkürler yinede

 4. ne yaptıysam olmadı radio d855 dosyasını indirdim önce onu flasladım yine aynı hatayı veriyor hangi romu yüklersem yükleyim hata veriyor en baştan 6.0 v30b attım tekrar root recovery yaptım yine değişmedi error executing updater binary in zip bu hatayı gidermenin yolu varmıdır çözüm bulan bana ulaşsın omrr1171@gmail.com teşekürler

 5. hata veriyor lg g3 d855 tr cihazım var rootlu ve team win recovery project ile recovery modda dediğiniz şekilde aynılarını yapıyorum fakat her ne rom olursa olsun aynı hatayı veriyor E:Error executing updater binary in zip yokmu bunun çözümü teşekürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here