Merhaba LGDestek.Net okuyucuları. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde LG G3 TR için 6.0 güncelleme Pc Suite üzerinden geldi ve yükleyenler gayet memnun.

İthalatçı ürünlerde ise durum farklı. Bunlar içinde özel bir duruma sahip olan SEA (Singapur) cihazlar. SEA menşei cihazlar PC Suite üzerinden güncelleme kontrolü yapıldığında, 2 adet günceleme bulacaktır. Bu güncelleme Google yaması ve kendi üzerinde bulunan 5.0 yazılımdır.

Güncellemeye devam edildiği takdirde işlem sonunda telefon açılış ekranında kalır. Çözüm Hard Reset atmaktır.

O yüzden bu cihazı kullanan arkadaşlarımız güncellemeyi OTA üzerinden beklemelerini tavsiye ederim. Beklemek istemeyenler manuel olarak TR yada Polonya romunu buradan yükleyebilirler.

11 YORUMLAR

 1. benimkinde son güncelleme 28.11.2015 bu tarihle mevcut os sürümünde enson yazılım sürümünü kullanıyorsunuz çıkıyor ? bu tArihten sonra hiçbir yazılım güncellemesi gelmedi yapılmıyor neden ?
  ŞİMDİ BENİM YAZILIM 28.11.2015 OS SÜRÜMÜNDE Mİ KALCAK ?
  TLF LG-D855 YAZILIM BİLĞİLERİ AŞAGIDA
  android sürümü androidgüvenlik yaması düzeyi 2015.22.01
  baseband sürümü MPSS.DI.2.0.1c1. diye gidiyor
  kernel sürümü 3.4.0
  yapım numarası LRX21R.A1144…. DİYE GİDİYOR
  PROGRAM VERSİYONU V21a-SEA-XX

 2. lgcarecenter@lge.com
  GELEN CEVAP
  Değerli Müsterimiz,
  Yasamis oldugunuz olumsuzluktan dolayi firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz.
  Belirtmiş olduğunuz cihazın Türkiye versiyonları için son yazılım sürümü Marshmallow dur.
  Mevcut cihaza pc suite üzerinden güncelleme gelmiştir.Otomatik güncelleme daha sonra yapılacaktır.Pc suit ile güncelleme yapmanız mümkündür.
  Bilgilerinize sunariz.
  Saygilarimizla.

   • Pc suite de v30 guncellemesini gordum . telefonu bagladim kabloyla pc ye sonra guncellemeler falan indirildi telefonun ekraninda update ekranuda gorundu telefon yeniden baslatildi toplam 3 guncelleme vardi hepsini yaptim ama telefon guncellenmiyor.hala eski haliyle duruyor yani lg ux 4.0 falan olmadi hala android surumu ayni ne yapmam gerekir ota mi bekleyim yoksa bi yolu varmi

   • ahmet bey, Güncellemeyi LG PC Suite programı yerine LG Mobile Support Tool programı ile yapmayı deneyin. LG PC Suite programında yükseltme hataları olduğu için bazı kişiler bu sorunu yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here