LG G3 “SIM Kart Okumuyor” Hatası

61
LG G3 SIM Kart Okumuyor

2014 yılının Mayıs ayında dünyanın ilk 2K ekranına sahip akıllı telefonunu üreten LG, o gün yine piyasaya damgasını vurmuştu. O senenin amiral gemisi olan LG G3, yılın sonunda “yılın en iyi tasarımına sahip akıllı telefonu” ödülüne de layık görülmüştü.

Bazı durumlarda telefonlar arıza vermeye başlıyor. Uzun yıllar kullanılan telefonlar artık bir teknik servisin elinden geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. LG G3 modelinde sim yuvasında veya sim kartında oluşan bazı sorunlar nedeniyle Sim kart okumama hatası verebiliyor.

LG G3 Sim Kart Çalışmıyor

SIM kart çalışmadığında şebeke çekmez ve bu yüzden aramalar gelmez ve yapılamaz. Fotoğrafta “Mobil ağ siz geçerli bir SIM kart takip yeniden başlatana kadar kullanılamayacak” yazıp 10/10 işlem yapmaktadır.

14291842_1307053279313313_3488996205274614733_n

Bu sorunla ilgili olarak birkaç önerimiz bulunmaktadır. Bunlar;

 • SIM kartı başka telefonlarda deneme
 • SIM yuvası değiştirme
 • Anakart

1-SIM Kartı Başka Telefonlarda Deneme

Zamanla eskiyen akıllı telefonlarımızın parçaları da bozulabilir. Bozulan parçalar yüzünden okuma hatası verebilir ve şebeke çekmeyebilir. Bu sorunu tespit edebilmek için akıllı telefonunuzda bulunan SIM kartı alıp başka telefonlarda deneyin. SIM kart, başka telefonda çalışmazsa SIM kartınızı yenilemeniz gerekmektedir.

2014052817032886912

2-SIM Yuvasını Değiştirme

Başka bir telefonda denediğiniz SIM kartınız o telefonda çalıştıysa LG G3 telefonunuzun SIM yuvası bozulmuş olabilir. Sim kart yuvasında buluna kılcal teller bazen hasar görebiliyor. Sim yuvasının hasar görüp görmediğini anlamak için, en yakın teknik servis’den destek almamız gerekmektedir.

Garanti önerisini; Garantisi devam eden LG kullanıcıları, telefonlarını LG Servislerine göndermelerini öneriyoruz. Buradan LG Yetkili servislerinin adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. lg-e980-sim-kart-yuvasi-flex-kablo-kurdele-ile-onarim-yedek-parccedil

3- Anakart Sorunu

Üstünde bulundurduğu donanımı taşıyan anakart, telefonun vazgeçilmez parçasıdır. Anakart üzerinde bulunan çipler sayesinde okuması yapılan SIM kartın, anakart üzerindeki çiplerin bozulmasıyla “okumama” hatası vermesi normal olabilir. Diğer önergeleri denediğiniz takdirde hata hala devam ediyorsa telefonun servise gitmesi gereklidir. Serviste telefonun anakart parçası veya anakartın kendisi değiştirilerek bu sorun çözülür.

Paylaş

61 YORUMLAR

 1. telefonum açılıyor pil yetersiz diyor kapanıyor açılıyor sim görmüyor veya da sim kartını gördügünde internet çekmiyor telefon kafayı yedi arkadaslarım sürüm güncellemisi yapmıyor diyor yardımcı olur musunuz?

 2. Bende lg k10 var daha 1 yıllık .bazen telefonda oyun oynarken googleda arama yaparken gezinirken birden internet kesiliyor bazen şebeke yok diyor hattımda herhangi bir sorun yok sorun telefonda çözüm bulamazsam satıp asus almayı düşünüyorum.En iyisi benim için bittin lg

 3. arkadaşlar” sim kart takılı değil ” hatası alıyorsanız eğer,
  telefona sonradan yüklediğiniz custom romları kaldırıp , cihazın orjinal android 5 lolipop versiyonuna geri dönerseniz düzeliyor. 3 yıldır sorunsuz kullandığım lg g3 telefonuma bir kaç ay önce lingeage 14.1 versiyonu yükledim , cihazı 1 ay kullandım sonradan bu hatayı almaya başladım.
  orjinal “kdz” firmwareini indirip lollipop android 5 versiyonuna geri döndüğümden beri sorun ortadan kalktı.
  custom romlar 4.5 g hatlarda sorun çıkarıyor diye tahmin ediyorum.

  telefonu sökmeden önce yazılımsal olarak bu dediğimi yapın , olmazsa sökün .
  3 gün uğraştıktan sonra android versiyonlarının her varyasyonunu denedikten sonra bunu yazıyorum.
  enazından siz uğraşmayın. 😉

 4. Aynı sorun bende de vardı üstüne bir de mavi ekran verdi hiç açılmıyordu telefon ne alakaysa 5 dk boyunca fön makinesini telefonun bataryasini çıkarıp arka tarafına yakın mesafe tuttum telefon dokunulmayacak kadar ısındı ve soğumaya bıraktım hiç umut yoktu ama bi açtım ne mavi ekran kalmış ne de sim kart sorunu şuan sorunsuz kullanıyorum tekrar aynı hatayı verirse yazarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here