Uzun süredir güncelleme almayan akıllı telefon modeli LG G3 Stylus D693TR için yeni bir güncelleme sunuldu. Sunulan güncellemenin firma tarafından güvenlik yazılım paketi olarak sunulduğu öğrenildi. Yeni güncellemeyle birlikte model kullanıcılarına V20c versiyonuyla birlikte sunulan paketin dağıtımı OTA ve LG Bridge üzerinden yapıldı.

LG G3 Stylus D693TR Güvenlik Güncellemesi

Yeni sunulan güvenlik güncellemesinin detaylarına bakıldığında LG G3 Stylus D693TR modeli için V20c versiyonunda yeni bir yazılım dağıtımı gerçekleştirildi. Bu dağıtımla birlikte akıllı telefonun Android Güvenlik Yaması güncellendi ve Google Yamaları iyileştirildi. Bu iyileştirmelerin yanı sıra akıllı telefon modelinin performans ve işlevsellik tarafında optimizasyonları da yapılmış oldu.

 • Android sürümü: 5.0.2 Lollipop
 • Yazılım Sürümü: D69320c
 • Kernel Sürüm:  3.4.0+
 • Yapım Numarası: LRX22G.A1525656093
 • Güvenlik Yaması: 01.08.2016
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.DI.2.0.1.c1.15-00044-M8926DAAAANZM-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası:

LG G3 Stylus Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güvenlik güncellemesi, akıllı telefon modeli için farklı yöntemlerle indirilmek üzere dağıtıldı. Bu dağıtılan yöntemlerden biri de OTA yöntemi olmaktadır. Akıllı telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımları takip edilerek güvenlik güncellemesi indirilip kurulabilir.

  LG G4 Stylus H542TR Android 6.0 Marshmallow Türkiye Güncellemesi Başladı!

OTA yöntemiyle ulaşamayan kullanıcılar, bilgisayar üzerinden LG PC Suite programını kullanıp güncellemeyi gerçekleştirebilir. Bu programla hem yedekleme hem güncelleme işlemleri yapılabilmektedir. LG PC Suite hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi telefon üzerinden yapan kullanıcılar internet bağlantısında Wi-Fi bağlı olup olmadığını kontrol etsin. Telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılacak indirmelerde ve güncellemelerde paket aşımı olup faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce akıllı telefonunuzun en az %50 şarj seviyesinde olup olmadığını kontrol edin.
 3. Güncelleme sonrası akıllı telefonunuzun stabilizasyon açısından sağlıklı olması için hard reset atın. Akıllı telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here