LG Türkiye, LG G4 kullanıcıları için beklenen Android 6.0 güncellemesini yayımladı. LG G4 kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri güncelleme bugün itibari ile Avrupa ile ülkemizde dağıtılmaya başladı.

Güncelleme bazı cihazlara gelmemiş olabilir, bir hafta içinde ülkemizde tüm LG G4 cihazlara dağıtılacağı hesaplanıyor. Güncelleme alamayan cihazlar LG Destek servisi ile iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz.

Merakla beklenen Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile G4 akıllı telefonlarda ne gibi özellikler geldi.

lg g4 abdroid 6.0 marshmallow

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi ile Gelen Yenilikler.

Android OS yükseltme

1-) Pil optimizasyonu (doze modu)

Pil tüketimini azaltmak için pil optimizasyonu eklendi. Şimdi telefonunuz veya uygulamalarınız belirli bir süre kullanımda değilken, pil otomatik olarak optimize edilecektir. Telefonunuzu veya uygulamalarınız tekrar kullanmaya başladığınızda, pil optimizasyonu durdurulacaktır.

Not; Pil optimizasyonu sırasında alarmlar çalmayabilir ve en son İS sürümüne güncellenmeyen uygulamalardan bildirim alınamayabilir. Belirli uygulamalardan bildirimlerin alındığından emin olmak için, Ayarlar > Genel > Pil ve güç tasarrufu > Pil kullanımı > Optimizasyonları yok say öğesine gidin.

content_01

2-) Knock Code Ayarları

Knock Code, en son İS için daha iyi bir deneyim sunmak üzere güncellenmelidir. Knock Code için şimdi en az 6 dokunuş olmalı ve 3 farklı yön kullanılmalıdır.
Ekran kilidini açmak için, yalnızca geçerli kullanıcı için Knock Code kullanılabilir.
content_02

3-) Uygulama izinleri

Uygulama izinleri değiştirildi. Diğer uygulamalardan belirli özelliklere erişmek üzere, uygulama için izinlere izin verebilir ya da reddedebilirsiniz.
Bir uygulamayı yükleyip açtığınızda, bir uygulamaya belirli özellikler için izin vermenizi isteyen açılır pencereler gösterilebilir. Uygulamayı kullanmak için izinleri vermeniz gerekir.
İzin vermeyi ya da vermemeyi tercih edebilirsiniz.
İzin vermemeyi tercih ediyorsanız, tekrar sorulmaması için “Bir daha sorma” öğesini seçin.
Bu izinleri daha sonra Ayarlar > Genel > Uygulamalar > İzinler öğesinden değiştirebilirsiniz.
content_03

4- Doğrudan paylaşım

Direct Share özelliği eklendi.
Önceden paylaşılacak uygulamayı ve ardından kiminle paylaşılacağını seçerdiniz.
Şimdi ise, sık paylaşılan uygulama ve kişi kombinasyonları önerilecektir.
Şununla paylaş öğesini seçtiğinizde, paylaşılacak uygulama ve kiminle paylaşılacağına ilişkin maksimum 8 öneri alırsınız.
content_04

5-) Sessiz mod

Ses profiline sessiz modu eklendi.
Telefonu bildirim panelinden ya da Ses seviyesi tuşlarına bastığınızda görünen ses seviyesi panelinden sessize alabilirsiniz.
Telefonu Ayarlar > Ses ve bildirim öğesinden de sessize alabilirsiniz.
Önceden telefonu sessize almak için Kesintiler özelliğini kullanmanız gerekiyordu.
Şimdi ise, bu işlem yalnızca bir ya da iki dokunuşla gerçekleştirilebilir.
content_05
Kesintiler “Rahatsız etmeyin” olarak yeniden adlandırıldı.
Bununla, uygulamaların bazılarından ya da hiçbirinden gelen bildirimlerle rahatsız olmamak için bildirim almak istemediğiniz zamanları ayarlayabilirsiniz.
Rahatsız etme öğesi Yalnızca öncelik olarak ayarlandığında, alarmlar çalar ya da titreşim sağlanır. Rahatsız etme öğesi Tamamen sessi olarak ayarlandığında, alarmlar sessize alınır.

LG UX yükseltme

1-) Auto-Brightness
Otomatik parlaklık değiştirildi. Aydınlık yerlerde ekran daha parlak, karanlık yerlerde ise daha karanlık olacaktır.
Şimdi Otomatik parlaklık özelliğini kullanırken, ortamın ışığına göre otomatik olarak ayarlanan, parlaklık kaydırma çubuğu görülebilir.
2-) Gözetlemeye izin verin

  LG G8 ThinQ Android 10 Açık Kaynak Kodu Yayınlandı

Ayarlara “Gözetlemeye izin ver” seçeneği eklendi. Böylece şimdi bildirimleri ekranın üst kısmında görebilir ve ekranı engellemelerini önleyebilirsiniz.
Ayarlar > Genel öğesinden gözetlemeye izin verebilirsiniz.

content_06

3-) Google Ayarları

Google uygulamalarını ve hizmetlerini daha kolay yönetebilirsiniz.
Google ayarları uygulaması şimdi Ayarlar > Genel > Google öğesinde.

4-) Bellek Ayarları

Bellek ayarları, kolay erişim için Ayarlar > Genel > Bellek öğesine eklendi. Şimdi uygulama başına saatlik bellek kullanımını görebilirsiniz.

5-) Uygulama ayarları

Uygulama ayarları ekranı basitleştirildi. Önceden devre dışı bırakılan uygulamalar, çalışan uygulamalar, SD karttaki uygulamalar ve indirilen uygulamalar için sekmeler bulunuyordu. Şimdi ise, tüm uygulamaları basit bir ekranda görebilirsiniz.
Bu ekranın sağ üst köşesindeki menüden sistem uygulamalarını ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz.

content_07

Yeniden Adlandırılan Özellikler

1-) Qmemo, şimdi Capture+

Bildirim panelindeki QMemo+

content_08

2-) LG Bridge, LG AirDrive oldu

LG Bridge, LG AirDrive olarak yeniden adlandırıldı. LG AirDrive, Ayarlar > Ağ > Paylaş ve bağlan öğesinde bulunabilir.

Telefonunuz hakkında yardım ve destek almak için yardım sayfamızı ziyaret ediniz.

66 YORUMLAR

 1. Lg g4 tr telefunumu marshmallowa güncelledim sonuç hayal kırıklığı. Telefonun şarjı boştayken çabuk bitmeye başladı, telefon 5.1 sürümüne göre daha çok ısınmaya başladı. Ve benim için en kötüsü şu oldu;
  Music Volume EQ adında ekolayzer programı kullanıyordum 5.1 de iken. 5.1 sürümünde bass boost bölümünü fulledigim zaman basslar felaket gümbür gümbür vuruyordu, kutudan çıkan kırmızı kulaklık sarsılıyordu. Sonra 6 ya güncelledim aynı ekolayzer programına girdim bass boost fulledigim zaman sonuç hayal kırıklığı. Basslar boğuluyor, toklaşıyor ve seste kısılma oluyor, yani 5.1 deki bass kalitesini vermiyor. Ben bu sebeplerden dolayı android 7 gelene kadar teli 5.1 e döndürdüm bass düzeldi. Neyse bakalım nougatta bu bass 5.1 deki gibi gümbür gümbür vuracak mı

 2. merhaba LG G4 Android 6.0 Marshmallow kullanıyorum.
  Mail den gelen ekli dosyaları (PDF) tıkladığımda “notlar içe aktarılamıyor Dosya biçimş desteklenmiyor “yazıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim

  teşekkürler

 3. Telefonumun guncellenmesinden memnunum. Fakat bilgisayardan herhangi bir şey atacağım zaman gönderiler önüme gelmiyor. Bunu kaldırmak için hangi izinleri vermeliyim ?

 4. Bu nasıl iş yaa bir ton para verip LG G4 aldık daha doğru düzgün sağlam bir güncelleme gelmedi gelen güncelleme telefonu bozuyor wifi çalışmıyor 4g çalışmıyor internete bağlanamıyor yani 5.1 e devam geri yükledim stabil G3 aldık abime onda 6.0 yüklü mükemmel çalışıyor acaba G4 te mi sorun var

 5. Ben lg g4u aldığımda 6.0 guncellemesi vardı yine geldi yaptım su an v20g de durum cubugunda v lte diye bu yazı çıktı acaba nedir bilgisi olan varmı ?

 6. 1kere android 6 ya yükselttim telefon asiri isinma ve sarj cok cabuk bitiyordu garantiye verdim sifir kapali kutu degisim oldu yeni aldigim cihazi 2 ay yukseltmedim lg de guncellemeyi geri cekmedi bikac olumlu cogu olumsuz yoruma ragmen yine android 6 ya yukselttim telefonu. Ve hardreset attim degisen hicbirsey yok yine telefon cok fazla isiniyorbyine batarya su gibi bitiyor. Beni telefondan soguttular. Servise soruyorum 6yi yuklemeyin diyor bende peki niye geri cekmiyor diye soruyorum cevap veremiyor.6 ayi gecmediyse birebir degisim yapiyorlar 6 ayi gectiyse anakarti degistiriyorlar. Halbuki 5.1 e donme pekcok internet sitesinde mevcut. Sonuc lg alma aldiysan 6ya yukseltme biraz uzun oldu kisura bakmayin

 7. Arkadaşlar bir kaç gündür aldığım g4 telefon şarjdayken uyarı vermeye başladı kendi kendine titriyor veya sesli halde uyarı veriyor şarjı çıkarıp takınca düzeliyor yine başlıyor bu sefer. Acaba neden olabilir?

 8. Geçen hafta LG G4 telefonumu yeniden android 5.1’e döndürdüm. Android 6 güncellemesi pil tüketimi konusunda tam bir başarısızlık. Ayrıca benim telefonumda ısınma problemi de oluyordu. LG yapmış olduğu 6.1 güncellemesiyle dahi bu sorunları aşamadı. Android 5.1 LG G4 modelinden en üst düzey performans ve deneyim isteyenler için mükemmel. Şarjım halihazırda 1,5-2 gün gidebiliyor. Çok yoğun kullanımda dahi 1 günü çok rahat çıkarabiliyor.

 9. Selam beyler, güncelleme geldi yaptim fakat sarj yarim gun bile gitmiyor. Bosta kaldigi halde bile bitiyor. Buna ne çözüm bulabiliriz. Eski sürümü yukleyebilirmiyim geri sarj sorunu olmadan kullanmaya devam etmek iatiyorum2. Aksi halde elimden cikaracagim telefonu.

 10. android 6.0 GÜNCELLEMESİ İLE (20C) ŞARJ PROBLEMİ AŞIRI DÜZEYE ULAŞTI MALESEF. UPDATE ETMEYİ DÜŞÜNENEN ARKADAŞLAR BENCE BEKLESİNLER. GERÇEKTEN ŞARJ OLARAK ESKİ TELEFONUM GENERAL MOBİLEDAN DAHA KÖTÜ DURUMDA ŞU AN…

 11. Ya benim anlamadigim, benim G4 android 5.1 iken ben sessize zaten alabiliyordum. Yenilik diye gelenlerin hicbirini ben deneyimleyemiyorum yeni olarak. Bir kere pil omru cok kotu, eskiden 1.5 gun giden batarya simdi yarim gunu anca cikariyor. Ne oyunlar oynardim gun icerisinde. Arti telefonda ciddi isinma problemi olusmaya basladi ust taraflarinda. Ya benimle ayni sorunlari yasayan yok mu? Ben cok pismanim bu 6.0 upgrade ile. Yahu sarja taktigimda internette gezinemiyoeum bile. Sarjda takili oldugu halde batarya drop ediyor. Ve ciddi isiniyor.

 12. Ben ocak 12 sinde güncelleme yaptım 6.0 yapmaz olaydım 7 gün sonra telefon açılmaz oldu.
  LG LOGO dönüp duruyor lolipop geri dönmek istiyorum nasıl yapıcaz telefon şarzda şarz bitiriyor sürekli logo çeviriyor aptallaştı makina garantiye vericem

 13. Merhaba
  ben 6.0 güncellemesi yapamiyorum hem telefondan hemde lg bridge programindan da denedim ama os en son sürümü kulaniorsunuz yaziyor.program versiyonum v10e-sea-xx bundan kaynakli olabilir mi kaynakli ise ne yapabilirim

 14. Merhabalar
  Lg g4 alalı çok kısa süre oldu çok memnun kaldım güncelleme yapana kadar.güncellemeden sonra ekranım donmaya basladı,aramalarda telefonum calmamaya ve rehberime ulasamadim.bir anda isinmaya basliyor ve ekran kilitleniyor.sarzdada daha fazla isinmaya basladi.simdi guncellemwyi silerek eski surumune geri donecegim buyuk hayal kirikligi lg. Den bunu beklemezdim teledonum ciddi derecede kasilmakta.guncelleme yapmayan arkadaslar da yapmasinlar bence hatalar duzeltiline kadar…

  • Bende cok sorun yaşıyorum. Eski surumune nasil GECEBILIRIM? Yardimci olursanız cok sevinirim. Önceden 2 güne yakın giden sarjim su an 1 günü cikartmiyor.

 15. Bildigim kadariyla lg turkiye icin radyoyu donanim olarak eklememisti. BUGUn hard reset attim ve radyo geldi ancak ses gelmiyor. Benim telefonum lg turkiye urunu acaba lg donanim olarak eklemis fakat yazilimsal olarak gizlemismiydi? Bu guncelleme ile yeniden aktif etme karari almis fakat herhangi bir sekilde ses gelmiyor. Konu hakkinda bilgisi olan varsa konuyu aciklayabilir mi?

   • Donanim ekli aynisi bende oldu donanim eklinolmasaydi kanal arattigimda isimleri ile bulmazdi veya kanala girdigimde calan sarki ismi falan cikmazdi. Aynisi bendede oldu nedense ses gelmiyor

   • Radyo cipi malesef var cip DAHILIDIR ve sonra eklenemez vr cikaramaz bugun lg ana bayiye gittim tr telefonlarinda fmradyo yazilimsal kapatilmis apk yukleseniz bile ses alamazsiniz devre disi birakilmis amerikan versiyon rom atmaniz gerekiyor o da garanti disi birakir

   • Lg g4 20 cesit versiyonu var mesele 815tr versiyonun 815 versiyonu var 818p versiyonu ufak bir arastirmayla gorursun

 16. Bendeki v20c yaptigima pisman oldum. 220 den kurtulamadim telefon sarz soketi bozulcak sonunda bir an once duzeltin
  Google play hizmetleri beni mahfetti hic durmuyor

  • Merhaba resmi Lg Destek sayfası değiliz. Lg telefon kullanıcılarından oluşan bir grubuz. Güncelleme sonrası yedek alıp hard reset atmayı deneyin, bir çok G4 kullanıcısı aynı sorundan bu şekilde faydalanmıştır.

 17. Güncelleme geldikten sonra telefon sürekli kasmaya ve ısınmaya başladı rehber gitti ne arama ne de mesaj alıyor bunun sebebi nedir nasıl düzeltilir

 18. androıd 6 güncellemesi ile pil tüketiminde gözle görülür bir şekilde artma meydana geldi. daha önce 1,5 gün kullandığım telefon (lg g4) şimdi bir günü tamamlayamıyor. kullandığım uygulamalar aynı ancak pil tüketimi artmış durumda. bu konuda tüketim değerlerinin optimize edildiği bir güncelleme olacak mı yoksa bu şekilde yaşamayı öğrenmeli miyim?

  • G4 lerde anlaşılmayan bir durum sözkonusu kimi yükleyenler çok memnun kimisi şikayetçi. İzlenimlerimiz ortada dolaşan farklı güncelleme sürümleri mevcut a,b,c gibi bazı telefonlara a sürüm geliyor bazılarına c geliyor fark bundan kaynaklanmakta. Sanırım yakın bir zamanda tekrar bir iyileştirme güncellemesi yada bunu 6.0.1 sürümü ile çözecekler.

 19. Merhaba 11 ocakta telefonumu güncelledim.güncellemeden önce ara ara knock on sorunu yaşıyordum ama güncellemeden sonra ekran sorunu YAŞIYOrum telefonum şarjdayken kulaklık takılıyken ve uzun süre bakmadığımda ekranı açılmıyor ne knock on ne de açma tuşuyla ekranımı açamıyorum.hard reset atmayı denedim fakat telefon reset ekranına gelmeden normal bir şekilde açılıyor.

  • Güncelleme sonrası hard reset atmadıysanız yedek alıp yapmanızı öneririm. Gelen 20a güncelleme hard reset sonrası 20c olarak değiştiği gözlenmiştir. Yine aynı sorun devam ederse lollipop a dönebilirsiniz.

 20. Meraba, telefonuma güncelleme 9 ocakta geldi. Güncellemenin özelliklerinde sarj kullanımını azaltıp daha uzun süre performans yazıyordu. Bu nedenden dolayı telefonumu güncelledim. Fakat, normal kullanımda 17-18 saat sarjı yetiyordu tek sarj dolumunda. Güncelledikten sonra kullanım sürem 7-8 saate düstü. Yeni bir güncellemeyle bu sorumu acilen çözmeniz dileğiyle… Yoksa eski roma dönmeyi düsünüyorum. Teşekkürler.

 21. merhaba arkadaşlar,

  güncellemeyi yaptım ama ana ekrandaki yönetim klasöründe eskiden uygulamalar ın kısayolu vardı şimdi o gitti , bellek geldi. uygulamalar kısayolunu tekrar nasıl eklyebilrim yönetim klasörüne ?

 22. Otomatik parlaklik ayariyla alakali bir sorunum var. Guncelleme oncesinde otomatik parlaklik acikken kaydirma cubugu ile parlakligi bir miktar daha kisip acabiliyorduk yani otomatik parlaklik kendi icerisinde bir spektruma sahipti. Su an ise otomatik parlaklik acikken kaydirma cubugunu degistirdigimde parlaklik sanki otomatik degilmiscesine artip azaliyor. Sorun guncellemeden mi kaynakli bana has bir durum mu acaba?

   • Bende güncelledim ama bende gelmedi.sizin telefon yurtdışındanmı alındı. 10 Ara 2015 20:15 tarihinde “Disqus” yazdı:

   • 815 tr versiyon telefonlara sistemsel kapatilmis bosuna ugrasmayin fm ses ceviren sistem dosyalari yok ve driverleri eksik

  • radyonun çalışması için radyo donanımı gerekli tr sürüm cihazlarda radyo yoktur. belki ilk bi kaç seride olabilir ama sanmıyorum g2 ve g3 te de böyleydi. paralel ithalat ürün alırsanız radyonuz çalışır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here