LG G4 Android 7.0 Nougat Beta Sürümü Yayımlandı

101
4751

Uzun zamandır Android 7.0 Nougat güncellemesine hasret kalan LG G4 Android 7.0 Nougat Beta yayımlandı. Popüler forum platformu XDA üzerinden duyurulan Android 7.0 Nougat Beta sürümü Polonya ülkesinde Carrier PLAY üzerine kayıtlı LG G4 modelleri için dağıtıldı.

LG G4 Android 7.0 Nougat Beta Güncellemesi

2015 yılında çıkarılan model LG G4‘ün yaklaşık 2 yıldır güncelleme almaması, kullanıcıları tedirgin etmişti. “LG G4 Android 7.0 Nougat ne zaman gelecek?” gibi birçok soruya olumlu net cevap vermek gün geçtikçe azalıyordu. LG, yaptığı resmi açıklama ile “LG V10 ve LG G4 için Android 7.0 Nougat Onaylandı” duyurusunu yapmıştı. LG V10 için Haziran-Temmuz aylarını, LG G4 için ise Eylül-Ekim aylarını işaret eden firmanın LG V10 için verdiği tarih tuttu. LG G4 için verilen tarihi sabırsızlıkla bekleyen LG G4 kullanıcılarını ise mutlu edecek gelişme ortaya çıktı.

Yeni gelişen haberlerde LG G4‘ün Polonya ülkesinde Carrier PLAY adı altında kayıtlı modellerine Android 7.0 Nougat Beta sürümü yayımlandı. XDA forum sitesi üzerinden duyurulan beta güncellemeyle birlikte LG G4 modelinin diğer versiyonları için güncelleme tarihi daha erken olabilir. Eylül-Ekim aylarından bahseden LG‘nin hızlı çalışmasıyla bu süre, daha erken bir tarihe alınabilir.

  [H850TR] LG G5 V20k İyileştirme Güncellemesi Yayımlandı

LG G4 Android 7.0 Nougat V29a Güncellemesi

LG, genellikle güncellemelerinde versiyonları V10x, V20x, V30x şeklinde ilerletir. LG G4, Android 5.1 Lollipop ile çıktığında V10x, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini aldığında V20x versiyonlarına kavuşmuştu. Android 7.0 Nougat ile V30x sürümüne kavuşması beklenen modelin XDA forumda V29a versiyonuna sahip yeni yazılım bilgileri ortaya çıkarıldı. Polonya’da yayımlanan V29a versiyonuna sahip 7.0 Nougat Beta sürümünün bir de videosu yayımlandı.

Beta güncellemedeki özelliklere göz atıldığında LG G4‘ün 7.0 Nougat güncellemesiyle birlikte LG G5‘te bulunan UX 5.0 arayüzüne kavuşacağı kesinleşiyor. Yeni güncelleme ile birlikte LG V10‘a da gelen “Tema” özelliği, LG G4 modelinde de yer alacak. Birçok emoji ve widget desteği gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte Türkçe klavyenin de güncelleme içinde yer alması bekleniyor.

101 YORUMLAR

 1. LG bu güncelleme politikası kafasıyla devam ederse sonu HTC den farksız olmayacak … Millet 8 bekliyor biz 7 bekliyoruz ve betası çıktıktan sonra 2.5 ay oldu … Bundan sonraki akıllı telefonum fiyatı ne olursa olsun LG olmayacak …

   • O da 31 ekim olur hayalet ekran duzelecekmi bu guncellemeyle lg servisi kabul ediyo ama 10 dk sonra duzelirmis diye lg kabul etmiyomus diyo vidio izlerken durdurup 10 dk bklicekmisiz sonra yine izlicez ekran duzelcekmis olursa yine 10 15 dk bklicez kullanmicaz vay be sacmaliga bak

 2. Merhaba, H818P model cihazım var, öncellikle bu cihaz güncelleme alacak mı? Alacak ise ne zaman alması bekleniyo ve cihazı nereden güncelleyebilirim telefondan mı yoksa lg bridge, lg pc suite gibi programlar aracılığıyla mı? (sanırım lg bridge bu modeli desteklemiyor)

 3. Merhaba, LG G4 H815TR model cihazım var. Güncelleme için sürekli LG Bridge kontrolü yapıyorum. Tahmini bir zaman var mı acaba? En geç eylül demiştiniz ama Eylül ayı da bitmek üzere.

 4. Ahmet bey bi sorum olacaktı. Lg G4 ün android 7 güncellemesiyle telefonun müzik çalarının özel ekolayzer ayarının 7 haneden 5 haneye düşme ihtimali var mıdır? Çünkü şu an 6.0 da orijinal özel ekolayzer 7 band.

   • Yanlış biliyorsun. LG G4 ve alt varyantlarına güncelleme ekim ayında gelecek. Bunlar;
    LG G4
    LG G4 Stylus
    LG G4 Beat
    Bunlar Android 7.0 Nougat güncellemesini kesin alacak cihazlardır.

 5. Merhaba, G4 H815TR cihazına sahibim. önceden Turkcell de Volte kullanıyordum türk telekoma geçtim fakat Volte yazıp 5555 geçince bireysel faturalı olmak gerekliymiş Turkcell de böyle şeye gerek yoktu gönderince direk aktif olmuştu. Bu ne saçma iş arkadaş. 10 TL ucuz paket var diye geçtik daha fazla netimiz olsun diye reklam için mi böyle saçma iş mi yaptılar?

  • Ahmet BEY lg g4 stylus h542 tr neden nugat almayacak acaba ? Bu modelde g4 değilmi? Ayrıca bu bilgi güney kore resmi bilgisi midir? Teşekkür ederim.

   • LG G4 stylus modeli, LG G4 Beat ve LG G4c gibi mini model sınıfına girmektedir. Bu 3 model için verilebilecek en iyi güncelleme iyileştirme güncellemeleri olabilir. LG, telefonlarına 2 sene boyunca güncelleme desteği sunup politikayı sonlandırmaktadır. LG G4 modeli de Android 7.0 Nougat aldıktan sonra en iyi olarak iyileştirme güncellemesi alabilecektir.

 6. keşke android o verseler de önden yerimizi almış olsak, onun için biraz daha bekleriz sıkıntı değil.. nougat da arka plana düşecek o’dan sonra malum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here