LG G4 Arama Bekletme Ayarları Nasıl Yapılır?

4
3503
LG G4 Arama Bekletme Ayarları Nasıl Yapılır

Akıllı telefonlar standart cep telefonu serilerine göre çok daha kolay ve işlevsel kullanım sunan teknolojiler olarak biliniyor. Eski tip cep telefonlarında yapamadığınız ya da çok uzun işlemlerle yapabildiğiniz birçok ayarı, akıllı telefonlarla çok daha kısa süre içerisinde yapabiliyorsunuz. Bu ayarlardan birisi de arama bekletme özelliği. Kullanıcıların görüşme sırasında gelen başka bir aramaya cevap vermesini sağlayan sistem oldukça kullanışlı bir akıllı telefon özelliği olarak biliniyor. Bu tür özelliklere yer veren markalardan biri olan LG’nin özellikle en çok satan serilerinden biri olan LG G4 telefonlarında, arama bekletme özelliği çok basit ayarlarla kullanılabiliyor. Hemen LG G4 Arama Bekletme sisteminden bahsedelim.

LG G4 Arama Bekletme Nasıl Yapılır?

LG G4 Arama Bekletme özelliğini kullanmak için bazı ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde sorunsuz olarak arama bekletme sistemlerini kullanmanız mümkün. LG G4 Arama Bekletme sistemini açmak için yapılacak ayarlar ise şöyle;

  • LG G4 telefonu üzerinden arama bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunun için hızlı arama ve numara çevirme bölümlerini kullandığımız standart “telefon” ekranına giriş yapıyoruz.
  • Karşınıza gelen ana ekrandan numara çevirme bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun için “çevir” sekmesine tıklıyoruz.
  • Şimdi belli ayarların yapıldığı “ayarlar” menüsüne girmek gerekecek. Ayarlar menüsüne girmek için sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine basmanız gerekiyor.
  • Açılan ekranda en alt kısımda yer alan “çağrı ayarları” sekmesine tıklamanız gerekecek.
  • Bu sekme sizi yeni bir ayar sekmesinde yönlendirecek. Çağrı ayarları kısmı olarak açılan bu bölümden de “ek ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz.
  LG G4 H815 Marshmallow İçin Xposed Framework Yükleme Rehberi

LG G4 Arama Bekletme

  • LG G4 Arama Bekletme özelliği için açılan ekrandan “çağrı bekletme” özelliğine tik atmanız gerekiyor.

LG G4 Arama Bekletme

  • Tüm bu işlemlerden sonra ana menüye dönebilirsiniz. Artık LG G4 Arama Bekletme özelliği kullanılabilir.

4 YORUMLAR

  1. Lg g4 telefonumda ek ayarlar kismindan cagri bekletme ozelligini aktif hale getirmeme ragmen cagriesnasinda arayani goremiyorum. Sebebi ne olabilir?

  2. Bende arama bekletmeyle ilgili her yolu denedim olmamıştı. Çağrı ayarlarından açtım olmadı. *43# yaptım olmadı. Kullandığım hattın müsteri hizmetlerini aradım ordan Aktif hale getirdiler. Sonunda oldu:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here