LG G4 akılı telefonu Başlangıç ekranında donma ve logoda kalma, açılmama sorunu ile karşı karşıya. 2015 yılında üretilen ilk seri modellerin de karşılaştığımız bu sorun. LG G4 Bootloop sorunu olarak adlandırılan ve Anakart arızasından kaynaklı sorun telefonun bir daha açılmamasına neden oluyor.

Genellikle 506 507 50* serilerde karşılaşılan, logoda kalma sorunu için yapılacak şuanda bir işlem bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan LG G4 Akıllı telefonlarında bu sorun ile daha çok karşılaşılıyor. Logoda kalma ve açılmama sorunu ile karşılaşılan telefonlar LG yetkili servisleri tarafından ücretsiz olarak değiştirilebiliyor.

LG G4 Başlangıç Ekranında Kalma Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

LG G4 akıllı telefonun ana kartlarında ki lehim aşırı ısınmadan dolayı eriyor ve ana kart arızalanıyor. Aşırı ısınmadan dolayı G4 modellerinde yaşanan diğer bir sorun ise Ghost Screen sorunu. Ekranın bazı bölgelerinde sararma ve renk solukluğu oluşuyor.

Yaz aylarının da gelmesi ile birlikte telefonlarda aşırı ısınma daha çok oluyor. Havaların sıcak olması ile birlikte telefonlarda buna dayalı olarak aşırı ısınma ile karşı karşıya kalıyor. Aşırı ısınan telefon kronik hatalar yüzünden bazı sorunlar baş gösteriyor. LG G4 kullanıcıları telefonlarının bir anda kapanıp tekrar açılmaması gibi ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalıyorlar.

lg-g4-bootloop

Arızalanan Telefonda Nasıl Bir Yol izlemeliyiz?

Muhtemelen bu yazıyı okuduğunuz için telefonunuz başlangıç ekranında kaldı ve açılmıyor. Garanti konusunda ülkemizde iki ayrı garanti kapsamı bulunuyor. Birincisi LG Türkiye Garantili telefonlar, diğeri Paralel ithalat yolu ile ülkemize gelen ithalatçı firma garantili akıllı telefonlar. H815TR için LG Türkiye H815 modeli içinde ithalatçı firmalar garanti kapsamına alıyor. Şimdiye kadar LG Türkiye garantisi altında ki telefonlar ücretsiz olarak değişimi yapılmıştır.  ithalatçı firma garantili cihazlarda genel olarak yeni cihaz veya anakart değişimi yapıyor.

Telefon faturanızın bir fotokopisini alarak en yakın servise göndermenizi öneriyorum. Buradan LG Türkiye servis adreslerine ve numaralarına ulaşabilirsiniz. LG Müşteri Hizmetleri ve LG Teknis Servis Numaraları ithalatçı firma garantili telefonlar için fatura üzerinde bulunan telefon numarasından veye kutunun içinden çıkan garanti belgesinden ulaşabilirler.

Bu yazıya yorum yaparak telefon modelinizn seri numarasını yazarak hangi serilerde bu sorunun yaşandığı hakkında kullanıcıları ve bizleri bilgilendirebilirsiniz.

334 YORUMLAR

 1. bende lg g4 var oda baslangıc ekranında kalıyor açılmıyor garantıye gönderdım su ıle temas ettı dedıler garantı kapsamıyor ama ben su ıle temas etmedıgıne emınım ne yapabılırım arkadaslar

 2. Merhaba,
  Ben de LG G4 ümü Haziran 2015 te aldım. 31 Aralıkta ani 6-7 ay sonra bir seyahatim esnasında havaalanında dondu ve bir daha çalışmadı seyahatimde beni inanılmaz zorluk yaşattı. İzmirde LG teknik servise verdim. Önce anakart beklioruz dediler ve 30 gün sonra yeni bir cihaz ile değiştirdiler. 30 gün cihazsız kaldım. Yedek cihaz da verilmedi.

  Geçen hafta yani Ekim 2016 yeni cihaz da gitti. Belli yine anakart sorunu. Yine teknil servise verdim. Yine yedek cihaz yok ve bu sefer ücret iadesi isteyeceğim. Artık Lg marka cihaz kullanmak istemiyorum. Beni nerede yolda bırakır belli değil. Halbuki G2 ile gayet güzel bir deneyim yaşamıştım. İkinci cihazın da aynı sorunu yaşatmasını kalite mantığı ile anlayamıyorum. Samsung un Note 7 si gibi toplatılmalıydı cihaz.

  Selamlar,
  Çağatay YILDIRIM

 3. Lg g4 telefonumuu anakart yanmasi sorunuylaa garantiye gonderdimm telefonum 30gun içerisinde geldi fakat garantinin duzeltip gonderdigi telefon yine acilmadii nasil olur da calismayan telefonu geri gonderirler rica ediyorum cevap yazar misiniz

 4. Merhabalar arkadaşlar. Ben telefonu ilk alanlardanım. Mayıs 2015’te Vatan’a gelir gelmez aldım ve 15 Ekim 2016 tarihine kadar sorunsuz bir şekilde kullandım. Hatta 6.0 güncellemesinden sonra çoğu kişi batarya sıkıntısı yaşıyordu, bende o da olmadı. Kullanım logunu kapatınca sorun kendiliğinden çözülmüştü.

  Fakat 15 Ekim gecesi youtube’dan videolar izledim. Başka bir şey aratmak isterken telefon dondu. aha dedim şimdi reboot yapar düzelir. LG logosundan öteye gidemedi ne yazık ki. Daha sonra bataryayı çıkar-tak vs. bir şeyler yaptım, bataryayı birazcık yuvasında içine bastırdım, ve telefon açıldı. Hemen rehberimin yedeğini aldım google hesapta, ve çat! telefon yine gitti. Kendi kendine baştan başladı. Bir daha da düzelemedi.

  Hemen ertesi sabah 9’da Vatan’a götürdüm. LG genellikle telefonları değiştiriyor ama 2-2.5 ay sürebiliyor dedi. Bende tabi titremeler ve yutkunmalar başladı. Araştırdığım kadarıyla 506-507 serilerde sıklıkla ortaya çıkıyormuş. Benimki 505 serili.

  Sorularım şunlar:
  1- kullanıma bağlı telefonda hafif çizikler var, kaç kere yere düşürdüm, ama telefon cayır cayır çalıştı. Yaklaşık 5 aydır düşmemişti telefon yere ve Cumartesi günü durduk yere gitti telefon. Acaba kullanıcı hatası diyip işin içinden sıyrılmaya çalışırlar mı?

  2- Mayıs 2015’te alınmış cihaz. 17. ayının içerisinde. Cihaz değişimi yaparlar mı, yoksa anakartı mı değiştirirler? Bana kalırsa yeni verilecek olan G4’te de bir süre sonra aynı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bugüne kadar okuduğum milyonlarca kullanıcı şikayetlerine hayretle bakardım nasıl olur bunlar diye, çünkü benim başıma hiç gelmemişti. Hatta tüm çevreme de bu telefonu öneriyordum. G5 verseler o da başka bir dert, telefon hantal, kıvrımlı olmadığı için ele kaba geliyor, aynı samsung note II gibi (bir önceki telefonum). üstelik modüler bir telefon. Çıkan parçalar her zaman için risktir. zamana-kullanıma bağlı bozulmalar mutlaka görülür. Ücret iadesi isteyesim geliyor ve tüm bu yorumlardan sonra ben- ki tam bir LG fanatiği gibiydim ve telefonumdan çok memnun olup iphone’a o kdar para verenlere anlam veremiyordum, iPhone alasım geliyor. Çünkü servisi kesinlikle hızlı ve adamlar acımadan telefonu çöpe atıp değiştirebiliyorlar. Bu da bence belli seviyede ve başarılı bir kalite ve müşteri memnuniyeti politikasının ürünü.

  3- Ya gerçekten ben telefonumdan veya paramdan o kadar zaman ayrı mı kalacağım ya??? ağlamak istiyorum.

 5. merhabalar,
  Telefonu 1 yıl önce ithalatçı firma garantisi ile satın aldım. “LG-H815T” modeli, 506 serili, telefonumda aynı sıkıntılar ortaya çıktı. İthalatçı firma servise gönderdi. Servis sağlam telefona darbeye bağlı lehim atmış, ana kart yanmış, yenisini yaptırmak pahalı, garanti yok şeklinde bir cevap verdi. LG G4’ün hatalarını güzelce izah etmişsiniz. Ne yapmamızı önerirsiniz, yeni telefon bizim için çok pahalı bir çözüm.

 6. merhabalar. bende 10 ay önce ithalatçı firma garantili aldım. bugün ayn sıkıntıyı yaşadım, servise götürdüm anakartınının değişeceğini ama sorununun tekrar çıkabileceğini söylediler ve yeni takılan anakartla android 6.0 güncellemesi yapamıyormuşuz doğrumu bu? varmı bilen? he bide üste 1500tl verirsem samsung note5 verirlermiş gelde çıldırma..

  • Telefonun ayıbını giderirken taahhüt edilen özellikleri kullanamayacaksın. Var mı böyle dünya??? Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapıp çatır çatır alırsın ücret iadesi de, çok uzun sürüyor her şey be birader. Bir de markaya olan güvenin sarsılıyor. Üstüne Asliye Hukuk mahkemesinde tazminat davası açsan yeridir yani.

Bir Cevap Yazın