LG G4 akılı telefonu Başlangıç ekranında donma ve logoda kalma, açılmama sorunu ile karşı karşıya. 2015 yılında üretilen ilk seri modellerin de karşılaştığımız bu sorun. LG G4 Bootloop sorunu olarak adlandırılan ve Anakart arızasından kaynaklı sorun telefonun bir daha açılmamasına neden oluyor.

Genellikle 506 507 50* serilerde karşılaşılan, logoda kalma sorunu için yapılacak şuanda bir işlem bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan LG G4 Akıllı telefonlarında bu sorun ile daha çok karşılaşılıyor. Logoda kalma ve açılmama sorunu ile karşılaşılan telefonlar LG yetkili servisleri tarafından ücretsiz olarak değiştirilebiliyor.

LG G4 Başlangıç Ekranında Kalma Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

LG G4 akıllı telefonun ana kartlarında ki lehim aşırı ısınmadan dolayı eriyor ve ana kart arızalanıyor. Aşırı ısınmadan dolayı G4 modellerinde yaşanan diğer bir sorun ise Ghost Screen sorunu. Ekranın bazı bölgelerinde sararma ve renk solukluğu oluşuyor.

Yaz aylarının da gelmesi ile birlikte telefonlarda aşırı ısınma daha çok oluyor. Havaların sıcak olması ile birlikte telefonlarda buna dayalı olarak aşırı ısınma ile karşı karşıya kalıyor. Aşırı ısınan telefon kronik hatalar yüzünden bazı sorunlar baş gösteriyor. LG G4 kullanıcıları telefonlarının bir anda kapanıp tekrar açılmaması gibi ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalıyorlar.

  Change.org'da LG G4 H815 bootloader kilidi için Kampanya Başlatıldı!

lg-g4-bootloop

Arızalanan Telefonda Nasıl Bir Yol izlemeliyiz?

Muhtemelen bu yazıyı okuduğunuz için telefonunuz başlangıç ekranında kaldı ve açılmıyor. Garanti konusunda ülkemizde iki ayrı garanti kapsamı bulunuyor. Birincisi LG Türkiye Garantili telefonlar, diğeri Paralel ithalat yolu ile ülkemize gelen ithalatçı firma garantili akıllı telefonlar. H815TR için LG Türkiye H815 modeli içinde ithalatçı firmalar garanti kapsamına alıyor. Şimdiye kadar LG Türkiye garantisi altında ki telefonlar ücretsiz olarak değişimi yapılmıştır.  ithalatçı firma garantili cihazlarda genel olarak yeni cihaz veya anakart değişimi yapıyor.

Telefon faturanızın bir fotokopisini alarak en yakın servise göndermenizi öneriyorum. Buradan LG Türkiye servis adreslerine ve numaralarına ulaşabilirsiniz. LG Müşteri Hizmetleri ve LG Teknis Servis Numaraları ithalatçı firma garantili telefonlar için fatura üzerinde bulunan telefon numarasından veye kutunun içinden çıkan garanti belgesinden ulaşabilirler.

Bu yazıya yorum yaparak telefon modelinizn seri numarasını yazarak hangi serilerde bu sorunun yaşandığı hakkında kullanıcıları ve bizleri bilgilendirebilirsiniz.

448 YORUMLAR

 1. Çok sevdiğim Lg yi lg g4 logoda kalma sorunundan dolayı (ne hikmetse garanti bitiş süresinden hemen sonra baş gösterdi) en nefret ettiğim marka arasına girdi. Her yerde de sizi kötülüyorum ki hakkettiğiniz değeri göresiniz.

 2. Bootloop sorunu için garantiye gönderdiğim lg g4 telefonuna .Servis beni aradı ve sorunun pil olduğunu söyledi.Pilim bozulmuştu,yeni pil almıştım ama logoda kalma sorununu ona bağladılar.Pil bozuksa telefon hiç açılmaz.Hakkımı nasıl arayabilirim?l Neden sorununuzu kabul etmiyorsunuz?

  • İthalatçı garantili ise Tüketici Hakem Hakları tarafına dilekçe yazıp şikayette bulunabilir ve mahkeme kararıyla para iadesine kadar sonuç alabilirsiniz

   • Burada 2 çeşit bootloop oldugunu öğrendim.Benimki yazılım ile alakalı bootloop.Yani bir şekilde telefonu mu açmiştim.Ama garantiye göndermiştim onlarda pile sıkıntı ettiler.Telefonum ekran belli aralıklarla açılıp kapanıyor.Ayrıca telefonumda ghost screen diye bir problem olduğunu öğrendim.yarın lg teknik görevli ile görüşeceğim.Sizce Tüketici hakem heyetine gitmeden çözülmez mi? Ayrıca garantisi geçse bile tüketici hakem heyeti yardımcı olur mu?

 3. lg g4 h815 telefonda lg logosundan sonra ilerlemiyor. herkeste olduğu gibi. garanti süresi doldu. ancak bu markanın kendi problemi. büyük bir markanın müşterilerini mağdur etmesi hiç etik değil. ya mağduriyetleri giderir yada herkes lg markasından uzak durur.

 4. Garantısı bıttı ve vu sorun ortaya cıktı bobloop garantı ucretli tamir diyor ve bız madur olduk telwfon suanda evde çöp acılmıyor logoda kaldı kg nın yaptıgı bu hatayı bız müsterıler çekiyor keşke hatalarının telefisini garantısı bitmiş telwfonlar içinde yapsalardı bundan sonraa benım için kg bıtmıstır

 5. LG G4 H815 telefonumuz aniden açılmaz oldu. Servise götürdüm. Ekran arızası dedi. Bir de sıvı almış dedi. Ama sıvı alma sonucu olmadı olay. Çalışırken bir anda oldu. Servis: İzmir, Bornova Resmi LG servisi. 450TL istedi tamiri için. Garanti kapsamında 1 yıllık telefon.
  Ne yapmalıyım.

 6. Mrb lg g4 telefonum donma yapıp rastlıyor kendini ve durup dururken oldu bu ben herkese çevreme överken markayı başına geldi aynı arıza araştırdım üretici hatası diye geçiyor fakat teknik servis buna rağmen değişim hemen yapılmaz onarım anakart onarımı değişimi öncelikle yapılır vs dedi benim iade veya değişim hakkım yok mu

  • Bu değişim işlemi veya iade yapılmaz ve bana zorluk çıkarırsa servis kesinlikle haber kanalına whatsaptan tüm olup biteni belgelerle göndereceğim ve tüketici hakem heyetine de başvuracağım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here